Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet nevelni egy két éves...

Lehet nevelni egy két éves amerikai-bulldog és labrador keveréket?

Figyelt kérdés

Kb. fél évesen elkezdtünk járni vele kutyasuliba. Voltunk ott kb 10 alkalmat, tudom, nem olyan sok. Nagyon neveletlen, a kutyasuliban is alig lehetett bírni vele, ő volt a legszótnemfogadóbb. De még ez annyira nem is lenne probléma.

Ketten neveljük a kutyát édesanyámmal. Mikor még kicsi volt, bejöhetett a házba. Az ágyat az övének tekintette, s mikor már kezdett nőni, kiparancsoltuk a házból, de ha néha beszökik, az ágyhoz rohan, mondván, hogy az az övé, ha ha el akarjuk távolítani, akkor vicsorog (talán egyszer morgott is). Innentől vannak a bajok.

A fő probléma a múltkori eset volt. Már felfigyeltem rá, hogy ha kaját adunk neki, és ha utána bármi módon zaklatjuk, vagy a kajáját akarnánk elvenni, akkor morog elég vérengzően, illetve képes lenne megharapni is...múltkor meg is tette. Bár hülye ötlet volt, de mikor odaadtam neki egy szendvicset, akkor kíváncsiságból meg akartam figyelni, mi lesz, ha vissza akarnám venni. Gondoltam legalább azt is szokja, hogy a gazdi az gazdi, nem akar rosszat. Szerencsére nagy dolog nem történt, de eléggés bemérgesedett, morgott, és miután megharapott (csak kicsit, most 2. napja úgy néz ki, mintha felsebeztem volna az alkarom valamivel...szóval ezzel nincs gond) még támadólag felém is támadott kicsit morogva, már majdhogynem úgy kellett menekülnöm a házba. Ezek után eléggé ki voltam, de türtőztettem magamon, nem bántottam (csak néha szoktunk pálcát használni a fenekéhez, ha nagyon rendetlen).

A "nagyon rendetlen" alatt nem értek rosszat. Egyébként jó kutya, néha nagyon felizgítja magát, és akkor ugrál ránk, meg mikor játszok vele harapdálja a lábam (de az látszik, hogy azt tényleg játszásiból teszi)...szóval annyi, hogy nagyon izgága, ráugrál idegenekre (örömében). Ez a veszélyes szituáció két esetben jött elő: kajaelvételnél, illetve mikor az ágytól próbáltuk eltávolítani.


Azért úgy gondolom, hogy egy kutyának mégse kéne így viselkedni a gazdijával.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehet -e őt még kutyasuliba járatni, és leszoktatni erről, h a gazdit nem bántjük, kaja közben sem? Vagy éljünk vele így (hogy azért kaja közben veszélyes)? Felmerült az is bennem, hogy rosszabb lesz a helyzet, hogy egyre több mindent enged meg magának, és egyre jobban kezdi átvenni a hatalmat. Miután megharapott akkor gondoltam erre, és nyilván ha nagyon vérszomjassá válna, akkor elaltatjuk...ezt persze csak dühömben gondoltam...amúgy nem látok esélyt rá, h vérszomjas lenne. Amúgy rendes kutya, mindig is az volt. Csak abban a két esetben kel ki magából, és képes megtámadni a gazdit.



2015. nov. 14. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Nemhogy lehet, kell is nevelni, neki is sokkal nyugodtabb lenne úgy az élete. Meg persze rendszeresen sétáltatni, dolgoztatni, mozgatni, merthogy valószínűleg nem egy elhízott paneltacskó lelkivilágával meg igényeivel rendelkezik.

Keressetek egy jó kutyaiskolát, de olyat, ahol nem csak engedelmes oktatás van, hanem foglalkoznak a kutya-gazda kapcsolattal is. Ezek általában tanfolyamos rendszerű dolgok, nem ilyen alkalmanként lejárósak.

2015. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!