Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol mehet bele kullancs a...

Hol mehet bele kullancs a kutyámba?

Figyelt kérdés

Első kutyánk, rövidszőrű, (amstaff ).

Milyen területen van nagyon sok kullancs?

Ha belemegy, hogyan vehetem észre?

Mit tegyek ha találok benne?


2010. márc. 19. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak általában mikor kullancs szezon van, akkor a fején vagy a feje környékén szokott lenni. Mivel mindig azt dugja előre :) Értem itt olyanokon ha bokor környékére megy meg úgy alapból ha szaglászik akkor is az van közel a fűhöz. Persze ettől lehet máshol is csak a leggyakrabban szerintem ott fordul elő. Mivel az amstaff rövid szőrű könnyebb észre venni (ha világos szőrtípusú) Egy egy séta után nézd végig a szőrét. De ha sokat simogatod akkor úgyis feltűnik. A hajlatokat mindig nézd meg. Az én kutyám hosszú szőrű de az esetek 80%-ban ha van kullancs azt már akkor észre veszem ha simogatom. De át szoktam nézni a bundáját nem-e van.

Ha netán mégis találsz akkor egy csipesszel megfogod és kirántod határozott mozdulattal. Vigyázz a feje ne maradjon benne és arra is hogy ne nyomd össze a hasát.

Amúgy mikor szezon van kérhetsz Lyme kór elleni oltást. Sokat segít!

Remélem segítettem. Minden jót.

2010. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Kullancsok az országban mindenhol vannak. Akár Pesten a belvárosban is összeszedheti. A kullancsok kb. 30 %-a fertőző, annak is nagy része, főleg a víz mellett élők babéziával, ami emberre nem, de kutyára veszélyesek.

Észrevenni elég nehéz, mikor még nem fúrta be magát a kutyába, fehér kutyán van esély rá, hogy észreveszed. Ha már befúródott, egy csipesszel fogd meg és húzd ki. Ne csavargasd, mint ahogy régen mondták, mert azzal csak beletöröd a fejét. Én utána bele szoktam tenni egy papírzsepibe és meggyújtom, hogy biztosan ne másszon vissza sehonnan. Általában akkor veszed észre, mikor már megszívta magát vérrel, ilyenkor babszem méretűre is megnőhet. Ha a helyén néhány nap múlva pirosodást látsz, antibiotikummal kezeli az orvos lyme kór ellen. Babézia esetén magas láz, sötét színű vizelet, azonnal orvoshoz, 2 injekció gyógyítja.

Jobb, ha védekezel ellene spot-on készítményekkel, amik általában 1 hónapig hatásosak. Csak állatorvosnál kapsz megfelelőt, az állatkereskedésekben kapható vény nélküliek nem hatásosak. 1500-2000 Ft. között van egy ampulla.

2010. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Annyival kiegésziteném az elöttem szólókat hogy fenyőerdőben nincs kullancs.
2010. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
Lehet, mivel ott nincs aljnövényzet, amiben megbújik. De az meg nálunk ritka. Most, hogy mondod: költözöm az Alpokba! :))
2010. márc. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos még a kertedben is (ha van).
2010. márc. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

már mindenhol van kullancs, szóval meghatározni ezt már nem lehet. Ha belemegy nagyon könnyen észreveszed főleg egy rövidszőrűben.

És ha találsz benne akkor lehet kapni ilyen kullancs kiszedő csipeszt és azzal, vagy körömmel, vagy rendes csipesszel. Figyelj arra, hogy teljes egészébben szakítsd ki a kullancsot.

2010. márc. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat, csak hogy első kutyus, még félek mindentől...
2010. márc. 20. 17:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Erdőkben, mezőkön, árokpartokon mindenhol megtalálható. Művelt területeken ritka, lucerna, búzatáblán pl. nem nagyon szedi össze a kutya. Simogatáskor azonnal észreveszed sima szőrű kutyában. Kézzel ki tudod venni, nem fontos ahhoz csipesz, nem kell csavargatni semerre, csak egész közel fogd meg a kutya bőréhez és egyenletes húzással, nem hirtelen rántással ki tudod szedni. Ha beszakad a feje, az nem gond, attól nem lesz baja a kutyának. Jó gazdi vagy, hogy előre aggódsz. Én havonta Advantixet teszek a kutyáimra, se bolha, se kullancs, se légy, se szúnyog nem zaklatja őket. Próbáld ki.
2010. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Igaz, ki lehet szedni kézzel, de hogy én meg nem fogom, az is tuti. Meg félek, hogy a kezem csúszik és nem tudom rendesen kihúzni.
2010. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én kézzel is kivenném.

Igen meglehetősen félek előre is, mert virgonc kutyus, szeret bóklászni, bokrok alatt nézelődni...

Szegény mamám kutyája jut ilyenkor az eszembe. Ugy el lett hanyagola... tiszta bolha volt mindig.

2010. márc. 26. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!