Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitöl lehet ez? Mi lehet ez?

Okos0204 kérdése:

Mitöl lehet ez? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Van egy palota pincsi kiskutya. Tegnap reggel a hátso lábára furán ment, aztán pár órára rá,ahogy ment, a hátso fele jobbra huzott, aztán estére teljesen olyan mintha nem érezné a lábát.Maga utan húzza,és az első két lábával huzza magát.

Az udvarra kitettük hogy wc-zen nem wc-zett. Éjszaka maga alá pisilt, de kaksizni nem kaksizott.


2015. nov. 15. 11:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem vigyétek el állatorvoshoz.
2015. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Állatorvost kérdezz...
2015. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Állatorvos, de GYORSAN. Nem házhoz hívós, hanem rendesen felszerelt rendelő. Tudom, hétvége van és vidék és a bolgyóegyüttállások is éppen közbejöttek, de minden nagyvárosban van hétvégi ügyelet, tessék megkeresni és elvinni a kutyát, még ma.


Múltkor volt ben egy kutya hasonló tünetekkel nálunk a rendelőben; azt mondta a gazdáknak a doki, hogy ha időben bevitték volna, akkor még rendbe tudták volna rakni, de napokkal később voltak már, és addigra fixálódott a probléma, műteni se lett volna értelme. Béna maradt a kutya, élete végéig kézzel kell majd üríteni a hólyagják, meg jöhet a kutyakocsi, pedig megoldhatták volna.

De egyébként nem is értem, mi itt a kérdés. Akármi is ez, állatorvost igényel, mert basszus LEBÉNULT a kutya. Ha otthon lebénul a mama, akkor csak ráülteted a vécére és várod a csodát, vagy rongyolsz vele a kórházba? Nem értem, hogy szerencsétlen kutya miért nem érdemli meg a minimálisan szükséges ellátást.

2015. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég. Én nem értem, hogy tényleg, minden áldott nap itt várnak megoldást a súlyos egészségügyi problémákra. Ha nekem van egy kutyám, akit nagyon szeretek, akkor bármilyen furcsa tünete is legyen, én nem leülök a gép elé, hanem AZONNAL indulok az orvoshoz, és addig megyek, amíg valaki el nem látja normálisan. Egyszerűen fel sem fogom, hogy miért itt kell kérdezgetni olyan dolgot, amit csak állatorvos tud élőben megmondani, és akkor is biztosra csak vizsgálatokkal :(

Én már tegnap délelőtt orvoshoz viszem, ha látom, hogy már több órája furán megy...de ti csak várjatok a csodára, hátha meggyógyul. vagy belehal a fájdalomba?

2015. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit kepzeltek..

Veresegyhaz. Es nincs orvos. Ugyelet azt mondta hetdon vigyuk rendelobe.

2015. nov. 15. 17:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Budapesten van ügyelet.
2015. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, én sem városban lakok. Sőt, elmondom neked, hogy nekünk sem "működik" az ügyelet. De tudod mi van? Az, hogy én szeretem a kutyámat. És mikor probléma volt, akkor nem letudtam annyival, hogy áááh nincs a környéken orvos, akkor várok vele hétfőig, aztán vagy megmarad, vagy nem, hanem a gyakorikérdések helyett megnéztem MINDEN közelben (értsd 200 km-es körzetben), és egyesével felhívtam mindet, addig csörgettem amíg fel nem vették, és megbeszéltem vele, hogy megyünk, fizetek akár tripla árat is, de nézze már meg, hogy mi van. És elmentünk, egy nehéz műszakból jött vissza miattunk, a rendelőbe, de fogadtak minket, és nem kértek el tripla árat, bár mi hagytunk többet, mint amit kért. Ez a normális felelősségteljes gazda viselkedése, szerintem.

De persze, hagyd csak, hagy szenvedjen, végülis jófogáson úgy is találsz 10.000 Ft-ért másikat :)

2015. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Anyukad is talalt masikat a neten ;) ?

Ellett vive 30.000 ftert de itt nem is a penzrol van szo. Hanem hogy mi lehet ez. Mondta a doki hogy palota pincsiknel sok ilyen van. Genetikai betegseg. Csak gondoltam megkerdezem hogy szerintetek ez mi lehet.

Mert ilyet nem hallodtam meg hogy palotapincsi betegseg, hiaba mondta ezt a doki.

Nem e tudtol mas variaciot.

De negativ emberektol nem kell valasz.

2015. nov. 15. 20:50
 9/11 A kérdező kommentje:

Hetfon vissza megyunk a dokihoz. Nem tudok jobbat, hogyha mar voltunk annal a dokinal akihez jarunk a kutyussal 5 eve.

Utana olvastam van ilyen palotapincsi genetikai betegsegek csak nem ertem hogy nem adott neki semmit a doki.

Annyit mondott ez sok pincsnel elofordult. Bekototte neki amikor meg csak sanntitott es mondta hogy 2-3 ora mulva vegyuk le. Levettuk.. aztan estere rosszabbodott amit a fenti kerdesben leirtam.

2015. nov. 15. 20:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem tenyésztőtől van a kutya...

Lehet ún. tacskóbénulás, olvass utána.

Kellene minimum egy röntgen a kutyádnak, vidd felszerelt rendelőbe. Lehet, hogy majd műteni kell.

2015. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!