Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keveset eszik a kutyám, nem...

Keveset eszik a kutyám, nem eszi meg a tápot sem!?

Figyelt kérdés

Van egy féléves kutyánk, amikor hozzánk került, és még csak 10 hetes volt mindig falt, talán túlságosan is habzsolt, azóta erről leszokott..viszont nem akarja megenni a tápot már régóta..

Kezdetben kapott konzervet, és szüleim nagyon rossz minőségű tápot vettek neki, el sem tudta rágni annyira kemény/nem jó minőségű volt, azt fel sem használtuk..aztán rádöbbentem, hogy ez iszonyú rossz táplálkozás volt, azóta prémiumtápot kap, de beleszagol és nem eszi meg.

Mikor 1 napig nem akarta enni, szüleim adtak neki direkt neki főzött kaját, azt persze megette, de nem szeretnék minden nap külön főzőcskézni, persze ha nincs más megoldás..

Otthagyom neki 5 percig, de oda sem megy, jön utánam, ha nem kezdte el én elveszem, hogy a következő etetésnél megkapja, de úgyis csak pár falatot eszik, illetve kiveszi a szemeket, szétszórja a betonon, és otthagyja. Már nem tudom mit csináljak, mondtam itthon, hogy nehogy adjanak neki a mi ételünkből, az túl fűszeres, amúgy sem fog mindennap ezen élni, de ők megsajnálják.

Gondolom nem hal éhen egy kutya, ha van előtte étel, de még így is, hogy rengeteget mozog, napi 2x eszik(jó esetben a táp 3/4-ét, de ezt is vagy negyed óráig), pedig most lassan már emelném az adagot is télre, de a mostanit sem eszi meg.

Ezzel mit tegyek?



2015. nov. 15. 12:52
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Most hogy mondod, a víz inkább a hidegebb felé hajlik, akkor megpróbálom ma forróvízben is. Tegnap egésznap nem evett semmit, csak este pár falatot, meg ma reggel viszonylag normálisan, nem tudom meddig fog sztrájkolni:D

Igen, nálunk is kapott az elején konzervet, de arról leszoktunk, nem tett jót, fokozatosan álltunk át a tápra, első héten még falta is bármikor, aztán hirtelen egyszercsak megunta..

És az is megvan, hogy rengeteg játszunk, nagyot sétálunk, fél órát fut kb a labda után, direkt sokat mozgatom, ezután evett este kb egy fél adagot..

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. nov. 17. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!