Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülhet egy beagle?

Mennyibe kerülhet egy beagle?

Figyelt kérdés

2015. nov. 15. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne vegyél karácsonyra beagle-t. Ha keveréket akarsz, akkor menj el menhelyre, Jófogáson, olcsó kutyán beagle JELLEGŰ keveréket kapsz (persze a szaporító nem fogja ezt bevallani, neki a pénz számít, meg hogy hasonlítson az eredetire). Vagy ott a fajtamentés, rengeteg beagle vár gazdira, akkor fogadj örökbe. Most karácsonyra már nem hiszem hogy egy tenyésztőnél elő tudnál jegyezni magadnak egy kutyát karácsonyig. Majd tavasszal talán. A tenyésztői, igazi beagle, vadász vérvonal, 100.000 Ft, ebben van minden betegségre szűrés, a vérvonalát vissza tudod követni az ük-ük-ükszülőkig, és még tovább is, ha jó hírű kennel, kapsz egy tökéletesen egészséges kutyát, jó idegrendszerrel. Vagy veszel 10.000 Ft-ért egy beagle-nek árult keveréket, kitudja milyen idegrendszerrel, és lehet, meg se éli a karácsonyt, mert általában már betegen kerülnek gazdához. Ha meg is éli, akkor meg majd az állatorvosi rendelőben ünnepeltek, sírva, sajnálva a kutyát, több tízezret kiadva a gyógyításáért, amiből már egy egészséges kutya is kijön. Vagy kettő.


Ez az igazság, vannak kivételek, de...ritka!

2015. nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves 1. válaszoló, és a többiek, akik a csak menhely-tenyésztő a jó vonalon mozogtok.

Arra válaszoljon már nekem valaki őszintén, hogy miért is csak a szaporítós lehet beteg? Itt mindig úgy adják elő, hogy ha megveszed a jófogásrót az vagy:

Másnap elpusztul

Idegbeteg lesz

Az öröklött betegségei miatt a gatyádat is a dokinál hagyod.

Ez mind igaz is lehet, hiszen valóban lekövethetetlen a származása, csakhogy a menhelyesé is... Ês ne mondja nekem senki, hogy van a menhelyeknek arra kapacitása, hogy minőségi táppal etessék őket vagy megfelelő orvosi ellátást biztosítsanak annak a rengeteg kölyöknek, aki hozzájuk kerül. Erről is jó lenne beszélni, nem agyonhallgatni, és előadni, hogy ők a nyerők, soha semmi baja nem lesz, a kevert gének miatt egészségesebb blablabla

Persze, van rá esély, de nem biztos. Emellett jó sansza van egy jó kis viselkedés problémának is amiatt, amit élete első pár hetében átélt.

A nővérem bekajálta ezt a menhelyes dumát, elhozott egy 8 hetes oltással nem rendelkező kutyust egy menhelyről, aki 2x akkora, mint ígérték, patellás a 2 mellső lába, folyamatosan gond van a fülével, és allergiás kb mindenre (a virágporra, oltás hordozóanyagára, csirkehúsra...).

Össze se merik számolni, mennyibe került eddig. Ennek alapján soha nem hoznék menhelyről kutyust (máglyára kerülök itt ezért, de oda csak az kerül, amelyiknek valami hendikepje van, vagy kiöregedett a szaporítónál, öreg uh szerintem nem jobb a szaporítós kölyöknél, akik azért 1 oltást kapnak. Csak ingyen van uh max olcsóbb) vagy tenyésztő, ha fajtatisztát szeretnék, vagy egy véletlen, GONDOZOTT alomból egy keverék kölyök.

Jöhetnek a kövek, de akkor se támogatom a menhelyes kutyusok ennyire egysíkú bemutatását.

2015. nov. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. én mondjuk alapból nem lennék annyira hülye, hogy oltás nélkül hozzak el kutyát menhelyről...plusz kivételek mindig is lesznek, ahogy írtam is, de az arány nem mindegy, tudod...mert a tenyésztőnél 100ból 1 kutya lesz beteg maximum, míg szaporítótól 10ből 5. Nem az első egy hétben fog kiderülni. De látom, amit látok, a saját szapcsis kutyám is teljesen más idegrendszerű, mint a törzskönyves kutyám (egyazon fajta)..


Plusz menhelyről akkor olyat kell hozni, ha ennyire ráparázik valaki, aki keverék (mert köztudott, hogy a keverékeknek jobb az immunrendszere, és kevésbé betegesek). De mindenki csináljon amit akar, én csak a véleményemet írtam le, vegyen a kérdező nyugodtan putriból, aztán vagy tacskót kap vagy beaglet. Vagy megdöglik, vagy nem. :)

2015. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem is a tenyésztőtől származó kölyökre írtam, hogy lutri...

Szerintem a szaporítós és a menhelyes ugyanolyan kockázatos.

2015. nov. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. nov. 18. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!