Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia? Vagy más?

Babézia? Vagy más?

Figyelt kérdés
Sajnos elpusztult a kutyusunk. 1-2 hete volt benne egy pici kullancs ki is szedtem, semmi baja nem is volt, tegnap este már keveset evett ma semmit. Véres volt a lába egy kis foltban, de seb nem volt. Nagyon gyenge, teljesen levert volt. Meg is látogattuk az állatorvost. Kapott antibiotikumot, fájdalomcsillapítót, kullancsra is, gyengén vert a szíve, igy arra is. Feltételezte az orvos, hogy vért vizelt, azért volt olyan a lába így arra is kapott valamit. Az orvos sem tudta sajnos, hogy mi a baja, hazahoztuk, 2x ivott, keveset, de kaptunk is fecskendőt ha nem inna 2 óránként próbáljunk folyadékot juttatni. Nem ment, mintha lebénult volna az arca, kifolyt a víz a száján. Néha-néha arrébb feküdt, mentem betakargattam. Aztán meghalt. Bepisilt, tiszta vér lett alatta minden. Ugy tudom babézia, prosztata is okoz vérvizelést. Mivel befogadott kutya volt, a fogazata alapján 7 év körüli lehetett, 2 éve volt meg nekünk, Sosem volt beteg. Mindent átböngésztem neten hogy mi lehet. Ha valaki járt így, és tudja mi történhetett, az segítsen kérem. Reggel kellett volna visszavinnünk. Az ügyeletes állatorvost nem akartuk kihívni, mert az előző kutyánkat amit vittünk hozzá, annak adott egy vitamin injekciót, hogy ettől jobban lesz, elment, aztán hívtuk folyamatosan telefonon, mert fájdalmában üvöltött a kutya, meghalt, majd felhívott reggel, h na mi van a kutyával, mondtuk neki, hogy meghalt, annyit mondott, hogy sejtettem, hisz kifordult a gyomra. Nem kicsit voltunk mérgesek, de már nem lehetett volna visszahozni szegényt.
2015. nov. 15. 22:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy láza nem volt, inkább alacsony volt a testhőmérséklete :(
2015. nov. 15. 22:59
 2/9 anonim ***** válasza:
Esélyes a babézia. Ha lesz még kutyátok ilyen esetnél azonnal orvoshoz kell vinni.
2015. nov. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amint tudtuk vittük is, de a doki más állatnál is kint volt. Legalább az utolsó 2 évében nem az utcán élt és lehetőségekhez mérten megkapott mindent. Nem értem miért nem lehet írtani ezeket a kullancsokat. Rengeteg van felénk. Hiába a kullancs elleni készítmények, ezek akkor is rámennek..
2015. nov. 16. 05:19
 4/9 anonim ***** válasza:

a leírtak alapján babézia, sajnos az imizol sem mindig td segíteni, pláne, ha már későn kapja. kullancs ellen muszéj védekezni, ha más nem megy, legyen nyakörv, csepp, spray és napi nézegetés. megéri, hidd el. ha meg kullancs van a kutyában nagyon kell figyelni rá és az első pici jeleknél (láz vagy csak melegebb a kutya, kicsit sötétebb pisi, bágyadtság, nem evés, opálos szem, bármi ami eltér a megszokottól) irány az orvos és célzottan imizolt kérni. inkább kapja meg feleslegesen, még ha esetleg nem is babézia lesz a vége, mint hogy már ne lehessen mit tenni.

nagyon sajnálom a kutyust és titeket is.

2015. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Figyeltünk rá, olyan hirtelen jött az egész. Semmi láza nem volt, pont h alacsony a testhőmérséklete. Ma beszéltünk állatorvossal, mondta hogy a patkányméreg is okozhatta. Nálunk nincs méreg, mind2 szomszédom nagy állatbarát, a kidobott állatokat etetik a ház elött, vagy ha egy kutyusnak nincs háza akkor vesznek neki egyet, néha a mi dalmatánknak is ad egy kis kutyaszalámit. Azért figyelünk a msik kutyánkra is, Nehogy az legyen, hogy valami szemetek lemérgezik öket :(
2015. nov. 16. 18:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát,nekem nem tűnik babéziának.Főleg,hogy kicsi kullancsot szedtél ki belőle,ahhoz tovább kell benne lennie,hogy ilyen betegsége legyen.A mi kutyánk nemrégiben lett babéziás,láza volt keményen,ez jelentkezik ilyenkor,de enni evett eleinte még (gyakorlatilag már a tünetek jelentkezése után egy nappal vittük dokihoz,azonnal kapta az injekciót,utána semmi baja nem volt,szóval nálunk biztosan erről volt szó),és rengeteget ivott,valamint szédelegve járt,és a hasa kemény volt,lépmegnagyobbodás miatt.Véres vizelet nem jelentkezett még szerencsére,mert hamar orvoshoz került.
2015. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
arra is kell már figyelni, hogy valami idióta nem jár -e körbe és dobálja be a mérget :( vigyázzatok!
2015. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
tényleg, csak egy ötlet, de boncolást nem csináltattok? hátha kiderülne és akkor legalább tudnátok és tudtok előre készülni, nehogy legközelebb is ez legyen.
2015. nov. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát már eltemettük szegényt. Gondoltuk, h megmérgezték. Csakhogy, a dalmata egyből elveszi a kaját és megeszi, picinek esélye sem volt beleenni. Azért adatunk be a Dalmatának Kvitamint, mert állatorvos mondta h akár 1hét is eltelhet mire a mérgezés tüneteket okoz, de akkor már intenzíven. Fájdalmai nem voltak, legalábbis nem jelzett, hogy fájna neki valami. :( párom nagyon szerette, ő is temette el. Ugy el volt keseredve, mondta, hogy betakarta pléddel, hogy ne fázzon :( kis keresztet is készített neki..
2015. nov. 18. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!