Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félnek tőle? Miért? :o

Félnek tőle? Miért? :o

Figyelt kérdés
nagytestű német juhász kutyám van aki egy kedves és barátságos kutya, de elég sokan félnek tőle. szerintetek miért?ők is tudják hogy csak szaglászik de mégsem mernek bejönni.. a nagyteste miatt vajon?

2015. nov. 16. 15:07
 1/9 anonim válasza:
aha :D nevetséges
2015. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztosra veszem hogy az miatt, mert nagy. Nekem közepes méretű kutyám van, túlságosan is barátságos, de rendre felkapkodják, elrángatják a kisebb kutyákat, de még a gyerekeket is.

(Előtte szintén német juhászom volt.)

2015. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is németjuhász kanom van, és hatalmas. Tőle is mindig rettegnek mindenhol, meg mondják hogy juj milyen nagy, és húzódoznak. Mi biztosak vagyunk benne, hogy a mérete miatt. Mondjuk a tesómnak egy labradorja van, fele akkora mint az én kutyám, és van aki tőle is fél. :D Egy labradortól, nekem ez már nevetséges....
2015. nov. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert az emberek nem ismerik a kutyák gesztusait, kommunikációját. Amikor indokolatlanul félnek egy nagytestű kutyától, az még a jobbik eset, de mikor gondolkodás nélkül odanyúlnak egy szemét meregető, hátrasunyt fülű, félelmi agressziós kutyához, akkor vér szokott folyni, és persze a kutya a hülye.

Sajnos a legtöbb ember annyit tud még óvodából, hogy "csóválja a farkát = örül, vicsorog = harapni akar". Nem veszik észre a gyanús szemvillanásokat, a lehajtott fejet, a megránduló szájat, mert hát nem vicsorog, és még a farkát is csóválja (bent a hasa alatt), biztos barátságos.

És pont a tudatlanságuk miatt nem bíznak a barátságos nagytestű kutyákban sem.

2015. nov. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A német juhász alapból is egy tekintélyt parancsoló kutya. Ehhez még hozzájön a sok hülye kalandfilm, ahol farkashordák abajgatják a gyanútlan főhőst, meg a csapatát. Meg a fent említett tudatlanság.
2015. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
en kutyam tok artalmatlan, kiszokik is fut egy kort nemfoglalkozik az emberekkel csak elvezi hogy kergetjuk:)
2015. nov. 18. 15:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Hagy féljenek tőle inkább minthogy mindenféle ember fogdossa össze a kutyámat aztán kapjon el valami betegséget tőlük.
2015. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"en kutyam tok artalmatlan, kiszokik is fut egy kort nemfoglalkozik az emberekkel csak elvezi hogy kergetjuk:)"


Ideje lenne megnevelni, míg valaki fel nem jelent vagy valami el nem üti a kutyát! Tartsd tiszteletben mások félelmét! Megérteni nem kell, de elfogadni igen. Nem véletlenül szabályozza törvény is a kutyatartást!


A lehető legrosszabb, ha pl. a hatalmas németjuhászod az egyik szökése alkalmával épp barátságosan meg akar szaglászni egy kutyáktól rettegő embert, te meg futsz utána és kiabálod, hogy nem kell félni, nem bánt. Nem tudhatod, az illető hogy reagál, sikítani, csapkodni, futni kezd-e, ami bármilyen kutyából agressziót vagy félelmet válthat ki.

2015. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert nincsenek hozzászokva hogy valami nagy szőrmók, tele fogakkal, odamegy hozzájuk és végigszagolja őket. Ösztönszerű, hogy elhúzódnak. Félni meg azért félnek, mert nem egyszer hallottak már szétmarcangolt áldozatokról-Te is félnél, ha nem lenne kutyád és nem lennél hozzászokva. Amúgy nem a kutya a hibás, hanem a gazdája akinek a kezébe inkább aranyhörcsög lenne való, semmint nagytestű kutya. Ezért nem kell felsőbbrendűnek érezned magad, mert még rólad is kiderülhet ez ;) Egyébiránt a német juhász még csak nem is nagy termetű. A nagy termet a kuvasznál kezdődik..

A kutya védi a területét. Nekem több, mint 20 éve vannak közép termetű kutyáim, előtte viszont én is tartottam tőlük. Ismertem egy kuvaszt amelyik sokat csavargott, gyerek voltam még és alig magasabb mint ő, de sosem féltem tőle, mindig haverkodott velem. Viszont véletlenül sem jutott volna eszembe hogy bemenjek a területére, a gazdája jelenléte nélkül.

2015. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!