Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyás B. A. R. F....

Nagytestű kutyás B. A. R. F. osok, kb mennyi pénz havi szinten a kutya kajája?

Figyelt kérdés
én argentin dogot szeretnék, szóval felnőtt korában 40-45kg lesz.

2015. nov. 17. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Én kilóra ennyi kutyát etetek (egy 21-22 kilós és egy 23-24 kilós), és amíg olcsón vettem a húsokat, addig havi kb. 10-ből megvolt. Pár hete felmerült az egyiknél csirkeallergia-gyanú, meg eleve nem tudok nagy tételben vásárolni facebookról, szóval muszáj drágán vennem mindent, így nem is merem konkrétan átszámolni, de szerintem 15 fölé mentünk.

A kiegészítőket ebbe nem számoltam bele, csak a zöldséget, a húst meg a csontos húst, de azoknak a legtöbbje nevetségesen olcsó, csak a zöldkagyló az, ami igazán tétel.

2015. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon könnyen ki tudod számolni magadnak a kb. értéket, de pontosat nem fogsz kapni akkor se ha valakinek pont ilyen fajtája van és pont szomszéd házban lakik akkor sem. :) Leírom, hogyan.

1, Nézd meg mennyi kajára van szüksége a tiédnek barf szerint(tól-igban érdemes gondolkodni, mert lehet, hogy a "szokásos" mennyiségtől a tiéd hízni fog vagy fogyni 2 vagy 3% azért ekkora kutyánál nem mindegy.)

2. Oszd le, hogy az adott mennyiségből mennyi legyen a csontos, húsos hús, esetleg zöldség-gyümölcs, kiegészítő (tojás, zöldkagyló stb.) Ez is hozzávetőleges lesz, mert valaki 40% csontossal dolgozik valaki 60%-kkal. Attól függ, a saját kutyánál mitől nem fosik, vagy szorul a dolog.

3, Nézz szét, hogy te milyen alapanyagokat szeretnél és tudsz beszerezni és ezeket milyen áron van-e lehetőséged akció esetén "betárazni" fagyasztóba vagy 3 fiókos mini fagyóval dolgozol, amibe a heti épp belefér. Pl. ha nyers csirkeallergiás akkor nyilván ezt nem fogsz tudni neki adni. A fővárosban a vásárcsarnokba fele annyiért vásárolnak például, mint más városok henteseinél, de ha neked a szomszédod ingyen ad birka belsőséget (létező példa) akkor szerencsés vagy, vagy ha össze tudsz fogni másokkal vagy giga nagy fagyasztód van akkor akciósan neten is rendelhetsz.

4, Most már megvan, hogy mennyit, mit és mennyiért. Innentől te is tudsz számolni. Ennél pontosabbat csak akkor fogsz tudni ha már elkezdtétek. Persze jönni fognak szuper akciók, meg sürgős (drága) hús beszerzések, lesznek koplaló napok (vagy rendszeresen vagy alkalmanként) stb. (Én összehasonlítottam annak idején az általam még elfogadható táppal, és nekem a barf közel azonosra jött ki, csak így tudom mit eszik, és látom rajta, hogy totál megéri.)

2015. nov. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hasonló kutyám van, napi egy kg-ot eszik. Mivel vidéken lakok, így elég drágán vásárolok húst. Megmondom őszintén nem nagyon szoktam számolni, de kb. 10-12 ezer egy hónapban.
2015. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából attól féltem, hogy durvább számokat mondtok, amígy 20-ezer alatt marad addig nekem oké.
2015. nov. 18. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!