Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tegeződés visszavonása -...

Tegeződés visszavonása - megoldás lehet?

Figyelt kérdés
Közművelődési intézményben dolgozó nő vagyok. Kb. fél éve két új biztonsági őrt kaptunk - egy harmincas (velem kb. egykorú) és egy ötvenéves férfit. Mindkettőjükkel tegeződik az egész kollektíva, a régi portásainkkal is így volt. A fiatalabbal semmi gond, az idősebb nem volt szimpi, de, gondoltam, úgyis csak futólag, formálisan érintkezünk, kibírom. Azóta kiderült, h vannak bajok, dühkitörésekre hajlamos - és ma én lettem a céltáblája. Ok nélkül és minősíthetetlen hangnemben (és hangerővel) támadt rám és szidott le, aztán faképnél hagyott; azért egy fél mondattal - a helyzetet megvilágítva - válaszoltam neki. De roppantul szeretném, ha a közeljövőben felhagyna ezzel a viselkedéssel. Szerintetek segít ebben, vagy inkább elmérgesíti a helyzetet, ha magázásra térek át? Leginkább zéró érintkezést szeretnék... de legalább, tisztes távolságot tartani tőle.

2013. nov. 6. 23:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha muszáj vele beszélned, magázódj, de amikor csak teheted, nézz át rajta és kész.
2013. nov. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Magázzad csak
2013. nov. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha most magázódni kezdesz az egyfajta visszavágásnak tűnhet, és ha ennyire instabil akkor jobb nem provokálni. Elsőnek van igaza, ne foglalkozz vele, akkor remélhetőleg keres mást aki vevő a vitára.
2013. nov. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Szólj a személyzetisnek, hogy idegbeteg az egyik biztiőr és fenyegetően viselkedett veled szemben.
2013. nov. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Nyugodtan kezdd el magázni, hátha észreveszi magát egy kicsit...
2013. nov. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
16%
Vagy feküdj le vele.
2013. nov. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Mi miatt szidott le ?
2013. nov. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
42%
Leírhatnád a szitut, hogy tisztán lássunk. Én gyerekes viselkedésnek tartom a magázódásra való visszatérést, ha már egyszer tegeződtetek, tegezve is tudnod kell kezelni a helyzetet, ha nem, akkor magázva sem fog menni.
2013. nov. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Ha elkezded magázni, akkor mindenki téged fog hülyének tartani, mivel - ahogy írtad - "Mindkettőjükkel tegeződik az egész kollektíva", ha te ebböl kilógsz, az téged minösít le.

Másrészt ha az illetö veszekedni akar veled, azt magázódva is megteheti, semmi különbség sem lenne.

Harmadszor, ez nem igazi tegezödés, hanem csak a munkahelyi szokások átvétele.


Ha az illetövel tényleg baj van (mármint ha nem TE adtál okot arra, hogy haragudjon rád), akkor szólj a fönökségnek.


Öszintén szólva a "magázódásra viszatérés" kicsinyes, gyerekes viselkedés.

2013. nov. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden választ, és hogy együtt gondolkodtok velem.

A részletek:

Az intézmény 18.00-ig van nyitva. Előfordult már, h én 18.05-kor vagy 18.10-kor mentem el, így visszaéltem a munkaidejével - nem sokszor, és mindig bocsánatot kértem és mindig megköszöntem a türelmét, szóval a legudvariasabban viselkedtem.

Tegnap du. egy nagy kiállításmegnyitó volt, az intézményvezetővel, prominens vendégekkel, stb.

17.55-kor még kb. 20 vendég javában ott volt és velük együtt 3-4 kolléga. Nem a szokásos napzárás, de kb. havonta előfordul ilyen, és tőlünk el is várják, h munkaidőn túl részt vegyünk az eseményen.

Én pont a gépemnél ültem - nyilvános térben - és még dolgoztam. Akkor esett nekem, hogy most azonnal fejezzem be, készüljek, "mert mindig rád kell várni", "még mindig csinálsz valamit, meg elmész vécére"

Kicsit csodálkozva kérdeztem, h miért, már én vagyok itt egyedül??? Válasz: "nekem családom van, mennem kell haza"

Mindezt üvöltve, h hallhassák a még ott lévők.

Közöltem, h nekem is van, és én se szórakozásból vagyok itt este 6-kor reggel 8-tól.

Ennyi volt a jelenet, 18.20-kor mentem el, akkor még javában pakolták a vendéglátás meg a fellépők cuccait.

Mellékes, csak dühítő tényezők:

- az én munkám nem ér véget 18.00-kor, hanem itthon még éjfélig verhetem a gépet

- a munkám elég fontos a számomra, a hivatás mellett állás szempontjából is

- a feladataimat nem választom, hanem kötelezőek és nincs ellenkezés

- nekem nincs egy rendőrnyugdíjam pluszban a fizetésem mellett

- és a munkaidőmet nem egy kanapén fetrengve töltöm fájdalmas unalomban - egy olyan helyen ahol egyébként a biztonsági kockázat nulla, viszont mozgalmas.


Sok mindent megértek, elfogadom, h tűzni akar haza, elfogadom, h a rendőri pálya kicsinálta idegileg, meg azt is, h nem elég intelligens ahhoz, hogy elfoglaltságot találjon magának a nap során (a váltótársa mindig működik vmit, tájékoztat, eligazít, pakol stb.)


Ami viszont tény, és érvelni tudok vele a főnökeimnél:

- az intézmény 18.00-ig tart nyitva, neki EZUTÁN kellene körbejárni az egész nagy épületet, benézni mindenhová, ablakokat becsukni, áramot lekapcsolni, beriasztani stb. És éppen ezért lettek felvéve elsősorban, mert a zárási procedúra a szakalkalmazottak munkaidejéből vett el 15-20 percet (mindeközben jöhet látogató, akit ki KELL szolgálni) + a felelősség, h rendesen legyen zárva. Ezért fizetünk az ő cégének nem kevés pénzt, h ezt levegyék a vállunkról.

- közben kiderült, h látogatókkal is balhézott már, nem egészen jogosan; ezzel meg konkrétan vágja a fát alattunk.


Viszont mindezzel együtt se biztos, h a "kedvemért" újat kérünk/adnak; tehát a közeljövőben vhogy viszonyulnom kell hozzá, és a személyes konfliktusomat személyesen kell megoldanom. Tegnap nyilván nem én voltam a baja, hanem a helyzet, aminek a végső oka az intézményvezetés, csak azokat nyilván nem meri leugatni - én meg csak alkalmazott, csak egy kis nő vagyok, ráadásul "haver", mert tegeződünk, ugye.

Magázódva is lehet veszekedni, tiszteletlennek lenni - de így még rosszabb volt átélni, mert vhogy a "bizalmas teremben" éreztem és hibának, hogy oda beengedtem, a kezdeti viszolygás ellenére. Közben az is kiderült, h azért van, aki magázódik vele.

Most így, mindent összevetve, inkább a magázódást választom aki ilyen hangon beszél velem, minden kollegialitást felrúgva- azzal nem kell "jóban lennem". Ha tovább sodródik a konfliktus, legalább ezért nem kell szemrehányást tennem, h valahol én jogosítottam fel a tahó viselkedésre.

2013. nov. 7. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!