Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ötletek? Mi lehet a kutyám baja?

Ötletek? Mi lehet a kutyám baja?

Figyelt kérdés
6 éves keverék kutyám másfél hete kapott cestal plus feregtelenitot. Azóta rendszeresen bekakil a lakasba. (azelőtt soha, teljesen szobatiszta. ) Nem hasmenése van, teljesen normalis a kakija. Egyebkent semmi baja, jó a kedve, van étvágya, orvos se látott rajta semmi különöset.
2015. nov. 19. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltatjátok? Ha nem egészségügyi oka van, akkor lehet pszichológiai is. Történt vmi változás az elmúlt időben?
2015. nov. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Napi háromszor setaltatjuk.

Különösebb változás? Hát ahogy belegondolok nem találok ilyet hirtelen. O.o de lehet.

2015. nov. 19. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát kérdezd meg a dokit. Giliszta amúgy nem volt benne?


Ha nagyon durva, mármint lágy a széklete, akkor diéta 2-3 napig ,ami azt jelenti, hogy 1-2 nap semmi, SEMMI kaja, csak ivóvíz (de mossátok ki neki az itató-etetőtáljait), aztán megint 1-3 napig sima főtt rizs, és csirkemell (lehet, hogy drága, de az a lényeg, hogy könnyen emészthető kaja legyen, és ne legyen hashajtó).


Ha nem hat, akkor érdemes visszavinni a dokihoz, hátha mondd valamit, vagy esetleg ad. Milyen nagyságú a kutya, amúgy, mert egy nagytestűnél a 6éves az már erősen felnőtt, míg egy kistestűnél még fiatal, de reméljük, hogy semmi öregedési dolog nincs benne. Vizeletét tudja tartani amúgy?

2015. nov. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, a pisivel semmi baja nincs.

Alapból rizst kap és főtt kaját, amit direkt neki főzök, és eddig semmi baja nem volt tőle. (Csirkemellszél + rizs, zöldségek)

Ma reggel is majdnem, de leértünk időben. pedig alvás előtt direkt levittem, hogy nehogy gond legyen.


Közepes testű, akkor nagyjából, mint egy spániel.

Adok neki még egy hetet, aztán visszaviszem és megnézetem megint, mert ez nem oké.

2015. nov. 20. 14:17
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja, és nem, nem volt férges hálistennek.


azon is gondolkodtam már, hogy lehet a féregtelenítőt nem bírja, mert már volt hasonló vele ugyanennél a fajtánál, de a doki azt mondja, hogy biztos nem ez.

2015. nov. 20. 14:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, valamilyen szinten megviselheti őket a féreghajtó, de sajnos muszáj, mert van olyan is, ami nem látszódik a székletében..De ugye 3havonta kell leghamarabb, de minimum fél-1 évente. A 3 havonta elég, mert ha annál hamarabb kap gyógyszert, az árt a májának, és gyomrának. Ezt az én orvosom mondta, persze, ha valaki jobban tudja, megköszönném, ha tájékoztatna, mert már nem hiszek a dokiknak, mert van, hogy egymás ellen beszélnek...:(De mindenesetre szerintem sem jó sokat kapnia, azért még is csak olyan gyógyszer,ami a bélgirnyókat kinyírja, hát nyilván nem rózsavíz van benne:D És szerintem is várj pár napot, hátha visszaáll :)
2015. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Másik fajtától nem volt ilyen baj, csak ettől. O.o

Előző ilyen alkalomkor konkrétan bevérzett a szeme meg nagyon rosszul volt, most csak ez van azóta. Szóval szerintem mégiscsak lehet hozzá valami köze.

2015. nov. 20. 15:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Azta:O Nagyon durva, ez a szembevérzés, tuti, hogy allergiás valamelyik összetevőre. Nézd meg az összetevőjét annak és a réginek, és ha valami van benne, ami a régibe nincs, akkor az lesz a baj, szerintem. És ha tudtok, inkább olyan gyógyszereket kérjetek, amiben nincs az az összetevő. Nehogy nagyobb baj legyen...:(
2015. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!