Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a kutyám sétáltatásn...

Agresszív a kutyám sétáltatásnál. Ötletek?

Figyelt kérdés
Van egy közel 6 hónapos kutyánk. És egy másfél éves kutyánk. Mikor együtt sétálunk nincs gond, de mikor külön viszem csak a kicsit, teljesen megőrül. Ugatja az embereket, kutyákat. Látszik rajta hogy fél, ideges, hátrál, ugrál. Mit tegyek, hogy tudnék ezen javítani? Van valakinek valami hasznos tanácsa?

2014. aug. 15. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Cseréld le macskára :D De viccet félretéve a kolléganőm kutyamániás és nagyon ért hozzájuk ha beérkezett majd megkérdezem.
2014. aug. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :D
2014. aug. 15. 08:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Szoktasd fokozatosan a helyzethez, először vidd olyan helyre ahol kevesebb ember fordul meg. A nem kívánt cselekvést pedig tiltsd, a ha nyugodtan viselkedik azt jutalmazd.
2014. aug. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A nagy nélkül fél a kicsi. A nagyot tekinti falkavezérnek és nem téged, a másik kutyában megbízik, de ha veled van akkor ő maga akarja megvédeni saját magát, ezért ugat mindent. Tudatosítsd benne egyéb alkalmakkor, hogy megbízhat benned, te vagy a főnök, a te dolgod eldönteni, hogy mit kell tenni "vészhelyzetben" amikor mondjuk szembejönnek az utcán.
2014. aug. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg a pici kutya az utolsó a falkában, azért fél.


A gazdinak (vagy aki éppen sétáltatja) magabiztos falkavezérnek kell lennie, illetve fegyelmezni, de nyugalmat is kell nyújtania a kiskutyának.

Valószínűleg ezt (biztonságérzetet) érzi, amikor a másik kutyával sétál.

Aztán tanítani és játszani is kell vele. Ezért nem szabad feladni, hogy nem tudja és kész...

Ha nincs vele a másik kutya, a gazdinak kell átvenni ezt a szerepet, hogy megnyugodjon.

Ha máshogy nem megy, jutalomfalattal és játékkal nagyon sok minden el lehet érni egy kiskutyánál. :)"

2014. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó nem lehet a falkában, mert az azt jelenti a gazda fölötte van és akkor nem félne kedves utolsó.


Szerintem kérdező te a nagy kutyával sem vagy elég határozott és a kicsi valóban fél melletted.

2014. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sippara ***** válasza:

Lefordítom neked a szituációt: Te vagy mondjuk 8-9 éves (a 6 hónapos kutya), van egy három éves húgod (a gazdi), meg apukád (a másfél éves kutya). Így jártok hárman együtt sétálni. Aztán egyszer csak apukád mégse jön, és te ott maradsz "egyedül" az utcán, "nyakadban" a kishúgoddal, akit meg kell védened. Nem tudod, ki/mi veszélyes és ki/mi nem, nem tudod, hogyan tudnád megvédeni magatokat, nem tudod, miért nem jött veletek apukád. Te nem lennél agresszív?


Kutyasuli.

2014. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat! Igyekszem rágyúrni a falkavezérségemre.

A másik kutyával semmi gondom(husky-ról van szó) tökéletesen hallgat rám, behívható és érezhetően én vagyok a falkavezér. Bárhová elvihetem, lesi minden szavamat és úgy tesz ahogyan én azt mondom. Persze nála se volt könnyű ezt elérni, hiszen a kamaszkor nem volt semmi :) De ha egy husky-nál sikerült elérnem hogy én legyek a falkavezér akkor ennél a kiskutyánál is sikerülni fog.

2014. aug. 15. 12:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a huskynál sem nyilvánvaló a vezéri szereped. Mert ha az lenne, a kicsi kutya nem félne melletted.
2014. aug. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!