Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnál ajánlani olyat, aki...

Tudnál ajánlani olyat, aki ért a kutyákhoz és vállal panzióztatást? (otthon)

Figyelt kérdés
Van egy németjuhász kutyám. Évente több alkalommal elutazunk, általában egy hétre. Régebben úgy oldottuk meg, hogy volt egy házhoz járó kiképzőnk, és ő elvállta addig amíg nem voltunk itthon. Ezt nagyon szerettük, mert ismerte a kutya és szerette is, és szeretett ott lenni, meg én is nyugodt voltam mert tudtam jó kezekben van a kutya. Boldogan jött haza mintha mi sem történt volna. Mellesleg ugye naponta foglalkozott is vele, séta játék, tanítás... De ő már sajnos nem tudja vállalni mert változtak az életkörülményei. Néhányszor vittük kutyapanzióba is, de sehol sem hagytam ott nyugodt szívvel, sehol sem láttam azt, hogy igazi profik dolgoznak, és abban sem voltam biztos hogy fognak vele törődni. Szegénykém mindig borzasztó lelkiállapotban jött haza panzió után, és egy hétig tartott mire kijött belőle. Csak feküdt a házában és az én aktív izgága kutyámnak még sétálni sem volt kedve menni. Teljesen megváltozott és nehezen nyerte vissza önmagát, így gondolom nem érezte jól magát. Nagyon sajnáltam ilyenkor mindig, és nem szeretném ennek kitenni, ezért keresek most valakit aki elvállalná hasonlóan a régi rendszerhez.
2015. nov. 19. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Helyileg merre? Nem mindegy, hogy Budapes vagy Zalaegerszeg... :)


Amúgy el nem tudom képzelni, hogy ezek a panziós horror sztorik hogy sikerülnek. Hát hazaviszed a kutyát, és fél nap alatt helyre kéne jönnie, még akkor is, ha verik, ők nem depresszióznak be napokra, nem elmélkednek otthon egész nap azon, hogy mennyire rossz volt nekik napokig, hanem hazaérnek és rögtön visszaállnak az otthoni rendre. Normális esetben persze.

2015. nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy hol laksz, de a favebookon van egy kutyaszitter nevű kezdeményezés
2015. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, Budapest és környéke. Pedig tényleg így volt. Hazahoztuk és minden alkalommal azonnal ment be a házába és nem is nagyon akart kijönni. Kimentem hozzá hogy játsszunk, a kedvenc játékára sem jött ki, próbáltam kajával azzal sem. hiába csörgettem a pórázt az sem érdekelte, pedig máskor önkívületben ugrált egy méter magasra ha meglátta hogy húzom fel a cipőmet. Napok teltek el így, mire egyszercsak már elkezdett házon kívül is lenni, újrakezdte a szokásos járőrözést, meg a minden lében kanálkodást. :D Aztán már volt kedve sétálni is, és napról napra egyre jobb kedvű lett míg végül olyanná vált mint előtte volt. Az egyik helyre mikor mentünk érte, lélekszakdva futott felénk mikor meglátott, és húzott kifelé a kapun. Nagyon rosszul érzi magát ezeken a helyeken.
2015. nov. 19. 22:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyilván más olyan emberre hagyni akit ismer a kutya mint olyanra akit nem. Új környezet,új emberek,új ingerek,új kutyák. Hirtelen azt se tudhatta mi van,persze,hogy örült mikor érte mentettek.


Én tudok panziósat magánt,csak ő fullon van.


Amúgy rokon,barát akire hagynátok? Mi mindig nagyszüleimre hagytuk. Panelban lakunk,ők kertes házba,így szerencsére nem kellett őket sétáltatni,ami jó,mert a sétát mamámra nem bíztam volna :D

Ki voltak engedve a kertbe kaptak enni,inni jól elvoltak,aztán nagy volt öröm.


Viszont azt javaslom,hogy ha 1 panzióba viszitek vigyétek oda legközelebb is,szokjon meg egy helyet.

2015. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha nem találunk senkit akkor oda fogjuk vinni legközelebb is ahol múltkor volt, aztán meglátjuk. Sajnos nincs senki ismerősök között, rokonok között meg pláne nem akire rá tudnánk bízni. Azért ő nem egy öleb, egy hatalmas kan, több mint 40 kg, mellé azért egy biztos kezű határozott ember kell, így ezt nem is kockáztatnám, mert ha valami baj történik ugye engem vesznek elő... szóval ezért sem mindegy ki vigyáz rá.
2015. nov. 19. 22:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Pesten azért elég sok panzió van. Szerintem lehet találni jót. Van amúgy valami napközis is, ahol sok kutya van, és állandóan sétálnak (a híres vizsla oldalán vannak képek - direkt nem reklámozom, nehogy bejelentsenek:D)

Őt is meg lehetne kérdezni, feltéve ha kijön kutyákkal.

Vagy olyan sulit, ahol van panzió is, tehát hogy nem csak panzió hanem suli ÉS panzió, és akkor tuti, hogy legalább hétvégén kiviszik suliba:) Nem Pesti vagyok, de itt nálunk is úgy van hogy suli és panzió,és ha panziózik egy kutya, azt a sulivezetők kihozzák hétvégén sulira:)

2015. nov. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2015. nov. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt keresek linket, de gondolom nem olyan sok van ott helyben. Nos tehát én mindig Fótra hordom a vizslám, ha már egyszer valahova muszáj. Mondjuk Őt ott is képezték ki, oda jártunk suliba, de panzióztatnak is, az elmúlt jópár évben kizárólag ott voltunk csak. Az egész család egy tünemény, megbízhatóak és profik. Foglalkoznak a kutyusokkal, kimozgatják rendesen stb... Nyilván mindenki mást-mást ajánl. Az én vizslám elég mimóza lekű, de itt imád lenni, nem viszem sűrűn, de akkor gond nélkül otthagyom. Nézd meg a honlapot, beszélj velük. Mi anno szintén Pestről és a Dunakanyarból hordtuk hozzá, azóta sokkal messzebb költöztünk Fóttól, de ha vinni kell panzióba, inkább levezetjük azt a százakárvalahány km-t oda, csak jó legyen Neki.

Jah és persze a link:

[link]

2015. nov. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!