Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt egy kiskutyam el kellett...

Levcsak kérdése:

Volt egy kiskutyam el kellett altatni mert parvo virust kapott és sajnos a doki már nem tudott segiteni rajta a helyét kifertötlenitettem mennyi idö mulva ajánlatos más kiskutyát a helyére hozni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Azonnal is akár, ha:

hozz olyan kiskutyát ami be van oltva már legalább egyszer, és legalább két hete a vírus ellen. 2 hét múlva viszont ismételni kell az oltást kölyöknél, ugye tudod...

2011. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapot várnék,és mindenképp csak oltott kutyát hoznék.
2011. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Hát nekem több kéne mint 1-2 hónap.Egy kutyát elveszteni lelkileg nem könnyű.Mire feldolgoznám,az legalább fél év lenne...ha nem több...
2011. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! Én is így jártam a pici kutyusommal, menhelyről hoztuk haza, de csak 1 hetet élhetett velünk :( Rá egy hétre hoztuk el a mostani kutyusunkat,aki azóta már lassan 2 éves. De nagyon rossz érzés volt először h ilyen hamar követte a halott kiskutyánkat egy másik, de párom meggyőzött h így könnyebb lesz kiheverni a másik kutyusunk elvesztését, én 2-3 napig csak sírtam :(
2011. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
hát gyászolnék is, de lehet az új kiskutya segit kiheverni a fájdalmat. hát ha kifertőtlenitesz, akkor egy oltott ebbel nem lehet probléma.
2011. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Rossz hírt hozok: a parvó vírust gyakorlatilag csak lángszóróval lehet kiirtani. A háztartásokban használatos fertőtlenítőszerekre röhögve legyint, 1-2 olyan (nagyon kemény) fertőtlenítő van, ami hat rá, de az is csak akkor, ha majdhogynem bele van áztatva az, amihez a fertőzött állat hozzáért. Igen erős a fertőző képessége, nem véletlen, hogy minden normális doki kölyök korban legalább 2 db monovalens (csak ezt a komponenst tartalmazó) oltást ad a parvót szintén tartalmazó kombinált oltások mellett... Úgyhogy, ha jót akarsz az új kiskutyának és magadnak, akkor most egy ideig nem hozol új kutyát, amikor igen, akkor is fullra oltott legalább 4 hónapos, erős immunrendszerű ebet.
2011. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!