Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ausztrál kelpie alkalmas...

Az ausztrál kelpie alkalmas házőrzésre? Szeretnék egy kutyát ami intelligens, ilyen munkaszerető mint a kelpie, de házőrzésre is kellene.

Figyelt kérdés
Mert nemsokára veszünk egy ebet, de nem szeretném ha csak házőrzésre lenne jó, hanem ilyen lenne mint pl a kelpie. (de a házőrzés elsődleges szempont)
2010. márc. 20. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Fogadjatok örökbe egy kuvaszt!


A legértelmesebb kutya a földön!!

2010. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Barátságos kutya, munkamániás. Én sok kelpiet ismerek, mind a munkának él, legfeljebb akkor támadnak ha közé és a birka közé állsz. :) Bár én ezt nem is tartom jónak, mert ha akarnak akkor bármilyen kutyát el lehet intézni, és ehhez nem kell komoly betörési szándék, elég ha idegesíti a kutya vagy "viccből"

A keményebb kutyák pedig nem igazán munkamániásak. Inkább önállóak, nem tipikusan azok akiket lehet pattogtatni. Szerintem inkább egy riasztót szereljetek fel és különbenis a kelpienek nagyon rövid szőre van.

2010. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, amúgy mindenbe megfelel, szerintem nyugodtan vegyetek olyat, csak nem várjátok hogy majd így nem kell félnetek semmitől.
2010. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mit értetek házőrzés alatt, vad ugatást vagy fogást is.

Az én kutyámat is nézték már kelpie-nek (bár valószínű semmi köze nincs hozzá), igazi juhászkutya jellem. Fosik az emberektől rendesen, nehéz gyerekkora volt, de a kerítés mögött igazi vadállat. Valószínű nem harapna meg senkit, de a látszat nagyon ott van. Arra szerintem akármelyik kutya képes. Láttam én már goldent is, amelyikre inkább rá se néztem házőrzés közben, nemhogy eszembe jutott volna közelebb menni.

Ha elég a látszat, arra valószínű jó a kelpie is. Sőt, ismerősömnek van rendőrkelpie-je, az még harapni is tud. Szóval szerintem hajrá. A mormális aktív kutyák mind őrzik a házat a maguk módján.

2010. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vegyél egy Amerikai Staffordshire Terriert nagyon intelligens ,csodásan lehet vele dolgozni ha megvan hozzá a megfelelő gazdi! és nagyon jó házörző is! nekem is ilyen van

üdv

2010. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mudit ajánlom, jó házőrző és nagyon intelligens.
2010. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem kelpie-m van és nagyon keményen jelez, ha idegen mászkál a házkörül, este is volt már amikor egyedül sétáltam vele és egy alak fenyegetően közelített, akkor a kelpie elém állt, vicsorgott és hörgött, az alak pedig jó nagy ívben kikerült minket :) Pedig sose képeztem erre a kutyámat. Tehát, igen jó házőrző a kelpie, de mellette rengeteg munkát, foglalkozást igényel. Arra, hogy kinn legyen egész álló nap a kertben egyedül, munka nékül arra nem jó, megőrül tőle, és rombolni, ásni, stb. kezd. Csak akkor vegyél ha valóban van időd és enregiád a vele való napi több órás foglalkozásra.
2011. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!