Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mutassam meg a kan német...

Hogy mutassam meg a kan német juhászkutyámnak, hogy én vagyok a főnök és szót fogadjon nekem?

Figyelt kérdés
2010. márc. 20. 21:48
1 2
 11/16 Akiteki ***** válasza:

22.17: Csak akkor, ha valami rosszat csinál. És azért a fülébe, mert az egész nyakát nem haraphatod, ahogy az anyukája tenné.

Hatásos, kipróbáltam, mikor az asztalnál akart valamelyik kunyerálni. Előbb morogtam, vicsorogtam, aztán ha az nem hatott, jött a fülharapás. Most már az első morgásra tudomásul veszik, hogy az az én ebédem és ők nem kapnak belőle. Én viszont bármikor belenyúlkálhatok az ő vacsorájukba. Ez nagyon fontos szabály, ebből minden kutya érti, hogy alárendelt.

2010. márc. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia van egy sorozat ami a kutyanevelésről szól, nekem sokat segített. A póráz két végén a címe, innen le is töltheted:) [link]
2010. márc. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
34%
gratulálok tegnap 23:10-es válaszoló. igazán emberies viselkedés morogni vicsorogni rájuk, meg a fülükbe harapni...tudod mi különböztet meg minket az állatotktól? többek közt hogy túlléptünk az ilyen állatias ösztönökön. mi értelme ugyanúgy viselkedni mint ők? lealacsonyodsz egy állat szintjére? elvileg te vagy az okosabb, használd is már az eszed kérlek. nálunk sosem volt ütve-verve a kutya, se a nyakánál rázva kiskorában no meg fülön harapdálva sem sűrűn, de ha pl. makacskodik és nem akar kimenni a konyhából mikor néha megengedjük hogy bejöjjön 1-2 hangosabb szóra kotródik ám. megtanulta kiskorától hogy a megemelt hang utasítás. de mi sosem kényeztettük el, addig nem kap új kaját míg az elérakott el nem fogy...ilyen dolgok.
2010. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%
ha meg kunyerál, odaül az asztal mellé és hatalmas csillogó szemekkel figyeli ahogy falatozom egyszerűen nem nézek rá, nem veszek róla tudomást. nem állok le morogni meg vicsorogni..ehh:)
2010. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%
Beleharap a kis németjuhász fülébe meg is sérül benne a porc és nem állna neki fel a füle!:)
2010. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Akiteki ***** válasza:

Lehet, hogy nem morogsz, viszont az én kutyáim megértik, ha kutyául szólok hozzájuk! Ennyi a különbség.

Miért gondold, hogy átharapom a fülét? :))) Elég az jelzésnek is.

Köszönöm a gratulációt, büszke is vagyok a szép és okos jólnevelt kutyáimra.

2010. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!