Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális az ha a 4hónapos...

Normális az ha a 4hónapos német juhász morog és a kezedhez kap (gazdinak) ha rosszat csinál, és te megfogod a nyakörvét és elveszed. Ki növi ezt? Vagy most kéne megtanulnia ki a "főnök"? Úgy látom a gazdi fél is tőle kicsit, nem meri kontrollálni.

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 09:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez baj, és óriási, hiszen a kutya uralja az ember viselkedését, ő irányít, és tudja is.
2010. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem normális. A kutyának tudnia kell ki a főnök, ki áll a rangsor legtetején. Sürgősen el kell kezdeni nevelni, mert ha csak ráhagyják a dolgot, akkor sok baj lesz vele. Mondjuk ha valaki fél a kutyájától, akkor annak nem is való kutya. Főleg nagytestű nem. Nem növi ki, ezt csak következetes neveléssel tudod kinevelni belőle!!! Ha ilyen marad, akkor nagy valószínűséggel a gazdájára is rátámadhat, mivel a kutya tekinti magát falkavezérnek! Vigyék el kutyaiskolába, ha nem képesek megnevelni egy 4 hónapos kölyökkutyát!!!
2010. febr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába mondom hogy ez azért nem normális, erre az a válasz hogy "őrző védő, benne van a vérébe". Majd kinövi. Én csak tanácsot adhatok nem nevelhetem meg helyettük...
2010. febr. 18. 09:57
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

először is, még könyök.Azzal együtt, ha a gazda fél, régen rossz.

A kutya tudja, hogy ő a főnök.

Határozottan meg kell mutatni neki, ki a falkavezér.

Nem veréssel, nem idegbeteg ordítással, hanem határozottan és következetesen.

Felelőtlenség ilyen embernek (bocs) kutyát vállalni.

Nem játék.

2010. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Ha jól értem, nem te vagy a gazdája. Nyomtasd ki ezt, és add oda a gazdájának, ezeket a kutya élete végéig szigorúan és következetesen be kell tartani:

[link]


Ha jól csinálja, egy hét alatt látványos lesz a javulás. Most még nagyon fiatal a kutyus, könnyen orvosolható a probléma. Közben olvassal el a gazdi ezt is:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mondani kéne neki, hogy amit csinál, az életveszélyes. Nincs olyan, hogy "őrző-védő, benne van a vérében, hogy a gazdája után kapjon". Ilyen NINCS. A kutyának mindenek felett tisztelni kellene a gazdáját, amennyiben tényleg gazdának tekinti. Azonban létezik rossz gazda, aki elrontja a kutyáját, de nagyon. Ez a kutya pár hónap múlva nekimehet a gazdájának, nekimehet a gazdája gyerekeinek, vendégeinek, megismétlődhet a poroszlói tragédia - ki miatt is? A felelőtlen gazda miatt, aki félrenevelte. :-((


"Vétkesek közt cinkos, aki néma". Biztos ismered ezt a versidézetet. Nem a te kutyád, de ha hallgatsz, akkor te is részes leszel ennek a kutyának a félrenevelésében, sajnos. :-( Kérlek, ne hagyd magadat lerázni!

2010. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Normális dolog, hiszen még kicsi.

De meg kell vele taníttatni, hogy nem szabad.

Először is, sokat kell vele játszani (pl.: vannak ilyen erősített "kötelek" amit bekaphat, te megfogod a másik végét és húzza a kutyus)

Ha morog, rászólsz, esetleg dobbantasz a lábaddal.

Amikor megharap összeszorítod az állkapcsát (nem állatkínzás, így tanulja meg) ne sajnáld ha nyüszít egy kicsit.Mert csak így tudja megtanulni.

Későbbiekben ha elkezd ugrálni az emberekre, akkor ellökheted magadtól (de lehetőleg ne úgy h alaposan megüsse magát), hátat fordíthatsz neki, vagy ilyen esetben is megszorítod az állkapcsát.

A gazdinak pedig azt tanácsolom, hogy ne féljen. Csak úgy tudja megmutatni neki, hogy ki a főnök, ha a kutyát hanyat dönti (hátára fekteti) és picit nyomja a mellkasát. Ilyenkor is előfordulhat h megkapja a kezet, szóval lehetőleg ne egyedül kísérletezzen.

Ha pedig a későbbiekben pórázon szeretné sétáltatni a gazdija, azt is most tanítsa meg neki.

Arra kell odafigyelni, hogy ne mindenki, csak a gazdi tanítson neki dolgokat, ő etesse és még pici inkább ő foglalkozzon vele sokat.

(Ez beválik, rengeteget olvastam kutyás könyveket, és jelenleg én is német juhász gazdi vagyok, az én kutyusom is kb. 4 hónapos)


Remélem segítettem :)

2010. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális viselkedés, nem növi ki, sőt, erősödni fog. Ha fél a gazdi, az nagyon rossz, mert ezt a kutya tudja, és ő a főnök. Az állkapcsát összefogod az is jó, a mellkasa nyomásával nem értek egyet. Fogja meg a nyakán a bőrt és kicsit rázza meg, vagy a nyakát felülről nyomva szorítsa le a földre. Nézze meg az anyakutya hogy neveli a rakoncátlan kölyköt. Nem kell durvának lennie, de határozottnak. Sokat kell vele foglalkozni, ha jót csinál, dícsérni.
2010. febr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. 6 óriás schnauzerrel élek együtt, soha nem volt köztünk dominancia probléma. A lényeg a következetesség! Kölyökkorban kell megtanulnia, ki a falkavezér.
2010. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... Sajnos mondtam már az illetőnek... de annyi volt hogy "őrzővédő, majdkinővi, előző kutyájuk is ilyen volt" (amit mellesleg elajándékoztak)


Tudom hogy ebből hatalmas problémák is lehetnek... :(

Csak nem mertem okoskodni mert nem tudtam hogy kinövi, vagy nekem van igazam hogy komolyodik, de nem szabad ráhagyni , mert elnagyobbodhat ez a dolog. És akkor tényleg félhet majd a gazdi. :S

2010. febr. 18. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!