Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 éves kan havanese...

Egy 8 éves kan havanese mellé, mennyire lenne okos döntés venni egy border collie-t?

Figyelt kérdés
A havanese még mindig olyan mint kölyök korában, bolond, játékos, mintha semmit nem öregedett volna. Gondolkozom rajta, hogy kéne neki egy társ, mennyire megfelelő választás lenne a border mellé? (Régen egy nyaraláson összeismerkedett a kis havanesénk egy borderrel, elég jól kijöttek, és azóta szerelmes lettem abba a fajtába is). Kant vagy szukát érdemes venni mellé? Panelban élünk /80-90 nm2 körüli/ de van a lakótelepen nagy füves terület, illetve kb 1 km-re egy erdős terület is.
2015. nov. 23. 07:46
 1/9 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok és fiú ha ez számít.
2015. nov. 23. 07:49
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne a kutyádnak vegyél kutyát. Bordert akkor vegyél csak, ha van rá elegendő időd és energiád, mert rengeteg mozgást, feladatokat igényel. Kutyasuli, és valamilyen kutyás sport szükséges neki. Ha ezeket nem kapja meg, akkor a felhalmozódott energiát máshol fogja levezetni: rombolás, felesleges ugatás pl.

Ha havanesed amúgy jó fej a kutyákkal, és jól nevelt, akkor nem lenne gond. De gondold át, meg tudod-e adni a bordernek azt, amire szüksége van.

2015. nov. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy borderrel napi 3-4,órát minimum kell intenzíven foglalkozni.

Nem csak séta, képzés, szellemi fárasztást is igényel, nagyom sokat. Ha ezt nem adod meg neki, akkor az a minimum hogy lebontja a lakást maga körül.

2015. nov. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam "szerelmes lettem ebbe a fajtába". Nem CSAK a kutyámnak vennék társat hanem magamnak is nyílván.
2015. nov. 23. 08:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az rendben van, hogy tetszik.

De...

Ad1.: Van 100.000+ pénz rá? Tenyésztőtől, kennelből.

(ami ennél olcsóbb szaporított hamisítvány, veszélyes.)

Ad2.: Tetszik. Utánanéztél, mekkora és milyen-mennyi igényei vannak? Tudod neki biztosítani?

A havanese után élesváltás, és amúgy sem a külső az elsődleges szempont.

Tehát: Tudod milyen igényei vannak, ki tudod azokat elégíteni?

Mint írtam nincs olyan hogy nem.

2015. nov. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

kezdjük a kettesel, igen utána néztem kb 1 éve foglalkoztat ez a kérdés nagyon sokat olvastam utána.

Első pedig, lenne rá, de gondolkoztam az örökbefogadáson is /menhelyről/

2015. nov. 23. 08:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezesetben vedd fel a brit pásztor fajtamentéssel a kapcsolatot, ők eligazítanak mindenben.
2015. nov. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszolók mindent leírtak, egyet hozzátennék:

Ha vagy olyan felelősségteljes, hogy a menhely eszedbe jutott, akkor jusson eszedbe az vartalanítás is, így nem kell azon agyalnod, hogy kan, vagy szuka legyen :)

2015. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*ivartalanítás, bocsesz
2015. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!