Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos! Lopott kutyam van, a...

Sos! Lopott kutyam van, a gazdaja tudja, hogy nalam van es el akarja tolem venni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A tortenet nem ilyen egyszeru, ahogy a kerdes hangzik. Miutan elhunyt a kutyam, nagyon nehezen tudtam feldolgozni, par honap mulva szerettem volna egy masikat, mert egyedul ereztem magamat. Talaltam az interneten egy aranyos kutyat, egy eves volt es elado. Azonnal megfogott mar keprol is. Megvettem, azota is velem van, nem volt benne chip, igy az oltasairol sem tudtam semmit, oltasi konyve sem volt, a tulaj allitolag oltotta, de bizonyitek sehol. Nem erdekelt, csak az, hogy most mar velem van es en mindent elrendeztem korulotte.

Fel ev mulva lattam az interneten egy fotot elloptak felirattal, ahol egy ugyanugy nyirt es egyforma szinu kutya volt a kepen, mint az enyime, amikor elhoztam es meg a varos is stimmelt, de hat mondom sok egyforma kutya van es lezartam magamban. De kb az elhozataltol szamitott masfel evre ra ujra lattam a hirdetest kozossegi oldalon es ala valaki elkezdte irkalni, aki a mellettunk levo utcaban lakik, hogy a lopas idopontja korul lett hirtelen a kornyeken egy ugyanilyen, kb ennyi idos kutya (enyime, kutyafuttatobol ismertem a holgyet, aki irta). Eloszor megijedtem, de mivel az a kutya chippes volt es az enyim nem, gondoltam semmi koze a kettonek egymashoz.. Aztan eszembejutott, hogy volt egy seb a nyaka bal oldalan, amikor elhoztam, ahova a chippet teszik. Osszeallt bennem: elloptak, kivettek a chippet a bore alol es eladtak... nekem. Nem mertem valaszolni a hirdetesre, mert feltem, hogy elvennek tolem, de nem reg a kutyafuttatoba a holgy, aki kommentalt kihozta a kutyam eredeti gazdajat es megmutatta neki, hogy nalam van az a hasonlo kutya. Szerinte felismerte a kutyam, de igazabol mindenkivel ugyanolyan baratsagos, szoval ez hivatalosan nem nagy bizonyitek masfel ev utan. Azt mondta a no, vissza akarja kapni, mutatott rola tovabbi kepeket, kozoset is, de en nem akartam odaadni, szoval azt mondtam sietnem kell, o pedig megkert, hogy csereljunk szamot. Egyszer hivott, de nem vettem fel, mert nem tudok mit mondani.


Ami teny:

Szerintem is az ove volt eredetileg, de csak egy evig, velem mar mesfel eve van, imadom es luxus korulmenyek kozott el, tehat ha allatvedoket hivna ram, nem vennek el. A chip ami van benne mar az en nevemre szol, nem bizonyithato, hogy volt benne regen is, ami mas nevere szol, az az alig lathato heg a nyakan egy serules is lehetne. Viszont tisztaban vagyok vele, hogy bar ezeket harmadik felnek nem lehet bizonyitani, en tudom, hogy lopott kutyat vettem, akit a gazdaja vissza akar kapni.


Mivel ugysem bizonyithatja, hogy az ove, siman mondhatom, hogy semmi koze a tiedhez, de felek hogy visszalopna vagy bosszut allna vagy valami, de vissza nem akarom adni, mert hihetetlenul szeretem!!!


Szoval valahogy megkene egyeznunk, de o is azt mondta nagyon szereti es masfel eve keresi, de o csak egy evet volt vele, en masfelet, tudom gyerekes erv...


Szerintetek mit tegyek?



2015. nov. 23. 23:59
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat, egyenlore tanacstalan vagyok, mert en is megertem a tulaj helyzetet.


Viszont! Itt tobben analfabetak? Senki sem tett uj chippet meg miket irtok..

Volt benne egy eredeti, orvos altal berakott, az elozo tulaje es volt egy friss 1-2 napos seb a nyakan, ami pont a chip helyen volt szerintem, ebbol gondolom, hogy kivettek. De senki sem tett bele ujat meg milyen marhasagokat kolt ide par ember. Amikor hozzam kerult, akkor vittem el orvoshoz, nem talalt benne chippet es tett egy ujat, az en nevemre irva. De szerintem ez a szovegben is egyertelmu volt..

2015. nov. 24. 20:11
 22/39 anonim ***** válasza:
10%
Na most akkor volt benne chip vagy csakúgy hiszed hogy volt? Mert a kérdésben még azt írod, hogy nem volt benne chip.
2015. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Szilvi & Argos ***** válasza:
Honnan tudod, hogy az eredeti tulaj nevére volt chip a kutyában? A tulaj mondta, vagy orvos leolvasta? Ha a tulaj mondta, de chipet nem tudott orvos leolvasni, akkor a tulajdonos nem bizonyíthatja így tulajdonjogát. Ha viszont orvos olvasta volna le, akkor nyilván visszaadtátok volna még akkor a kutyát a gazdának.
2015. nov. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
37%

Na most már én sem értem.

Eddig úgy értelmeztem, hogy nem volt chip a kutyában, csak a nyakán egy seb, és te rakattál bele a te nevedre.


A #21-es válaszod totál ellentmondásos.


"Senki sem tett uj chippet meg miket irtok..

Volt benne egy eredeti, orvos altal berakott, az elozo tulaje "


Majd utána:


"akkor vittem el orvoshoz, nem talalt benne chippet es tett egy ujat"


Most akkor mi a fene van????

2015. nov. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Szerintem ahogy a kérdező érti: Az előző tulaj rakatott bele chipet, ezt tudja is bizonyítani. Viszont mikor megvette egy tök idegen embertől a mostani tulaj(kérdező) a kutyát, akkor nem volt benne chip csak seb volt a nyakán a chip helyén. És mikor elvitte orvoshoz, hogy legyen beoltva, akkor tettek bele chipet is.

És ebből következtette ki, hogy lehet, hogy a tolvaj, aki eladta a kutyát, az kiszedette a kutyából a chipet.

Nem egy bolognese-ről van szó:

2015. nov. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Utosonal a pont! De nem bolognese.

Azert irtam hogy chippet koltotok ide, mert valaki irta, hogy ha nem orvos akkor hogy tett bele chippet, meg honnan szerzett?? Ezt nem tudom honnan szedte, aki irta. Ugy van, ahogy utolso irta. Hivatalos bizonyitek nincs ra, hogy volt benne az elozo tulaje, de minden ossze van allva. Azota kuldott videot is, ahol jobban latszik a kutya. Van ismertetojegye es stimmel.. Egyelore azt mondtam, hogy nem hiszek neki hogy az ove, mert nincs ra konkret bizonyiteka, ezert elkudte kozossegi oldalon a kutya fotoit, videokat, oltasi konyvet es sajnos ami abban all nev, arra is hallgat...

2015. nov. 25. 09:56
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
De ha ilyen egyértelműen stimmel, hogy az a kutya az, akkor miért hazudsz neki? Ne legyél már gyerekes, gondolj már bele milyen lehet ha a te kutyádat lopnák el és másnál látnád! Nem igaz hogy nem tudjátok megbeszélni... Meddig szeretnéd ezt húzni? Addig amíg már az összes ember az utcából rád fog mutogatni? Vagy addig amíg nem hívnak rád rendőrt vagy állatvédőket (igen, kihívhatja őket emiatt, főleg ha értékes kutyáról van szó, hisz lopásban voltál részes)? Netán addig amíg fenyegetőznek és tényleg az lesz a vége, hogy visszalopják a kutyát? Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz.
2015. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
55%
Ha netán bíróságra kerül az ügy, akkor neked meg kell válni a kutyától, és még neked kell majd magyarázkodni, hogy honnan van, és vagy elhiszik, vagy nem a történetet.
2015. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nehéz ügy! De mivel nem volt benne az eredeti gazdi nevére szóló meg semmilyen chip, elvileg nincs gáz...a sok egyéb bizonyítékkal már annál inkább.

Mindenképpen beszélj a gazdával NORMÁLISAN...és keresd fel Pozsonyi Anikót, kutyás körökben híres-eredményes ügyvéd!!!

2015. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
5%
Mennyit költöttél rá, mióta nálad van? Számold össze és valószínűleg lesz az több százezer is. Ha kifizeti ezt, viheti a kutyát, ha nem, nem kapja vissza, ilyen egyszerű ez. Nem TE loptad el!
2015. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!