Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 éves lány vagyok, és...

16 éves lány vagyok, és nagyon szeretnék egy border colliet vagy egy kelpiet. Tudom, hogy rengeteg mozgásra van szüksége mindkettőnek. Szerintetek vegyem meg?

Figyelt kérdés
Reggel megyek iskolába, és 3-4 körül érek haza, de akkor rögtön elvinném sétálni 1-2 órára. Trükköket is tanítanék neki, és ha lemondanék a netről (amire képes vagyok egy ilyen kutya miatt) még 3 órám is lenne rá az iskola mellett. Szerintetek megvehetem? Mi a tapasztalatotok?
2010. márc. 21. 09:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Szia. Énnekem van otthon egy most már 4 éves kan westiem. Tudjuk h terrier ezért inkább nem is beszélek a játszásról, mozgásról mert rengetegre van szüksége. Altalában mindig van időm hogy a vízpartra levigyem és egyet szórakozzunk ott. PErsze előbb a tanulás. Szerintem nyugodtan vehetsz. Ha nem tenyésztőtől szeretnél én ajánlom a nyár elejét hogy olyankor érdemes kutyát venni. Mert olyankor van rá időd és kiskorában van szüksége a legtöbb nevelésre.
2010. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Gondold át alaposan. Hamarosan érettségizni fogsz, ha minden igaz, esetleg majd tovább is tanulsz. Amellett is lesz rá időd? Ha úgy gondolod, hogy igen és sem a tanulás, sem a bulizás, sem a pasik miatt nem fog háttérbe kerülni a kutya és valóban lesz elég időd foglalkozni vele, akkor nyugodtan. De csak jó kennelből vegyél, törzskönyvvel, egészségügyi szűrésekkel, tenyészszemlével, kiállítási eredményekkel rendelkező szülőktől.
2010. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem fog tetszeni amit mondok de szerintem nem jó ötlet. Én is kb. 16 lehettem mikor kitaláltam hogy boder colliet vagy aussiet akarok. Bolondultam értük, kenneleket néztem, könyveket olvastam, kérdezgettem, letámadtam a sétáltató gazdikat, érdeklődtem pedig a szüleim határozott válasza nem volt. De én elhatárzotam hogy ilyet akarok és nem érdekel senki és semmi. Utána jártam honnan érdemes venni, miért fontos a törzskönyv, össze is szedtem 120e forintot, kinéztem hol vannak egézsséges, szép kölykök, és nem ijesztett meg a munkamánia amiröl minden borderes szónokolt . Minden kész volt de tartottam a szüleimtől, ezért kicsit húztam az időt. Aztán egyszer találkoztam egy sétáltató hölggyel, persze rögtön oda mentem hogy megszabad-e simogatni, elkezdtünk beszélgetni és ő volt az aki felnyította a szemem. Elmondta hogy ő is fiatalon vette mert beleszeretett és nem félt a mozgástól. De kiderült hogy itt a mozgás nem napi 3-4 több órás sétát jelent mit ahogy ő is, én is gondoltuk. Nem hiáb mondják hogy munkamániás, mert ha nincs naponta több órárán át lefárasztva fizikailag és agyilag akkor megbolondulhat, és komoly egészségügyi bajai lehetnek. Már nem emlékszem ponotsan mi baja lett az ő kutyájának de mindenesetre már megbánta hogy ilyet vett mert nehezen bírja a kutya tempóját és ha nem követi akkor az a kutya életébe kerülhet. 3 óra nagyon nem elég, vinni kell kutyasuliba, agilitizny vagy valamilyen kutyasport, és mindezt

naponta több óra, akkor is ha esik, akkor is ha éppen moziba mennél, és bár most úgy tűnik hogy buliról, netről letudsz mondani de hidd el ez nem lesz mindig így, főleg amíg pici bepisil, bekakil, rág, és a harmadik hónapok után nagyon eleged lesz reggel felkellni és suli elött kivinni futni. Suli melett egyedül lehetetlen lesz, a szüleidnek is nagyon aktívnak kell lenniük. És arra is gondolj hogy te 3-4 év mulva elköltözöl, egyetemre, fősulira, dolgozni mész, akkor mi lesz vele? Él 15évig te ezen belelül lehet hogy férjhez mész, gyerekeid lesznek.

Most jól elvettem a kedved sajnálom tudom milyen rossz, mert én is nagyon akartam és még mindig nem adtam fel hogy egyszer majd lesz ha tényleg lesz rá időm.

2010. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, amit írsz, az azért egy kicsit túlzás. Nekem munkavonalú borderem van, így mondom ezt. De abban igazad van, hogy 15 évre kell tervezni és ha esik, ha fúj, menni kell vele. De azért ennyire nem vészes, mint ahogy leírtad vagy ahogy az a nő megrémisztett téged. a több órás foglalkozás tényleg kell, mert különben rombol a kutya. Nem lehet, hogy az a hölgy kicsit elnézte a dolgokat és mégsem olyan aktív gazda, mint amilyennek ő magát gondolta a rózsaszín felhők között? A kérdezőnek azt tudom tanácsolni, hogy menjen el személyesen kennelekbe, ahol megismerheti személyesen a fajtát. Vagy kiállításra. De a kennellátogatás jobb, mert ott igazi valójában láthatod a kutyákat, ahogy valójában élnek. A blessed borders-nél munka közben is megnézheted a kutyákat. Semmiképp se olvasmányok, videók és fotók alapján dönts, hanem személyes tapasztalatból. Akkor tudod igazán, mire számíthatsz. Egy agility versenyes videó nem adja azt vissza 100 %-osan, hogy milyen ez a fajta.

Egy tipp pedig, frizbivel hihetetlenül és nagyon rövid idő alatt le lehet a kutyát fárasztani. Ez nem tudom, miért van, de míg labdázásból 1 óra sem elég sokszor, addig a frizbivel fél óra alatt a végkimerülést eléri a borderem. :O Persze hamar újratölt, de a különbség a labda és a frizbi között erősen érezhető.

2010. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Tudom, van még egy kutyám, neki nemsokára jön meg a frizbi, és olvastam, hogy valami iszonyatosan kiüti a kutyákat. :) Ha meg összejön a border akkor lesz több frizbink. Imádom a kutyákat, teljesen oda vagyok értük! A yorkikért meg csivaváért mondjuk nem, de most van egy goldim és ha összejön a border akkor én nagyon boldog lennék. :)
2010. márc. 21. 10:58
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is goldim van most, mi is most kezdtünk frizbizni, jövőre tervezem, hogy szeretnék egy bordert :D
2010. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem vedd meg... Túlzás amit a többiek mondanak. Nekem 3 mudim van. 10 évesen kaptam az elsőt, és azóta senki nem nyúlhat hozzá tehát mindent egyedül csinálok velük. És igen közben felvettek a jóhírű gimnáziumba és érettségiztem is, egyetemre is felvettek, sőt barátom is volt/van. Meg lehet ezt oldani! Ha te felelősségteljes típus vagy, komoly, nem az a tipikus kis p*csa aki minden nap bulizni jár és leissza magát meg minden akkor simán! Ezek mind éretlen dolgok, igazából nem erre van szüksége a kamaszoknak csak nem mind jönnek rá.
2010. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%

Én 15 éves vagyok és én is nagyon szerettem volna a felnőtt golden retrieverem mellé egy collie kiskutyát. A szüleim nem igazán támogattak ebben, ezért sajnos nem vehettem meg.

Most már belátom, hogy nem lett volna jó a kiskutyának, ha elhozom, mert bár most eleget tudtam volna sétálni, foglalkozni, de 3 év múlva egyetemre megyek egy másik városba és csak hétvégente tudok vele foglalkozni. Tudom, hogy nagyon nehéz, de ha továbbtanulási terveid vannak, akkor mondj le róla egy időre és majd csak később vedd meg.

2010. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én csak azt szeretném megkérdezni, hogy 16 évesen honnan van (lesz) 100e Ft-od egy ilyen kutyusra? :O

Nem kötözködés, ha megteheted, örülj neki, én nem tehettem volna meg, sőt, még ma sem tudnám megtenni :(.

2010. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok az árakkal. :)
2010. márc. 21. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!