Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 éves lány vagyok, és...

16 éves lány vagyok, és nagyon szeretnék egy border colliet vagy egy kelpiet. Tudom, hogy rengeteg mozgásra van szüksége mindkettőnek. Szerintetek vegyem meg?

Figyelt kérdés
Reggel megyek iskolába, és 3-4 körül érek haza, de akkor rögtön elvinném sétálni 1-2 órára. Trükköket is tanítanék neki, és ha lemondanék a netről (amire képes vagyok egy ilyen kutya miatt) még 3 órám is lenne rá az iskola mellett. Szerintetek megvehetem? Mi a tapasztalatotok?
2010. márc. 21. 09:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Miért kell ennyire letámamdni minden fiatalt,hogy majd mi lesz az egyetemmel,bulik,pasik,stb...13 évesen vettem meg az első borderem,18évesen a másodikat. Akkoriban mentem egyetemre. Soha nem voltak elhagyagolva egyik ok miatt sem. Most is itt vannak mellettem az albérletben, ha akarok,nyugodt szívvel megyek bulizni(rettentő egyszerű,csak jól le kell fárasztani őket előtte,nem pedig a fürdőben sminkelni órákig),és miután hazajöttem,tetszik nem tetszik megint le kell vinni őket futni egy nagyot. Érdekes módon a pasizással se volt gond, kedvesemmel élünk már együtt egy ideje,ő is remekül elvan a két kutyával. Jönnek mindenhova,nem kérdés,hogy ha elmegyünk valamerre,akkor ők jöjjenek e.

De ez csak egy példa. Több korombelit ismerek,akik szintén elég fiatalon váltak border/kutyatulajdonossá,és nagyszerűen megoldják a gondokat.

Nem kéne mindenkit ezzel fárasztani...

2010. márc. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk nem támadtam le (második). De. Sok fiatalban valóban megvan a kellő felelősségtudat, de sokban nincs. Aztán mikor jön a pasizós-bulizós-továbbtanulálsos korszak, akkor a szülőkre marad a kutya gondozása. Aztán van amelyik szülő bevállalja, míg olyan is van, aki eladja/elajándékozza/sintértelepre dobja a kutyát. Nem állította itt azt senki, hogy a kérdezőnél is törvényszerűen ez lenne, csak reálisan kell gondolkozni. Én a magam részéről a kérdező figyelmét fölhívtam erre, innentől kezdve a döntés az ő kezében van.
2010. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

Csak feltűnt már,hogy mindenhol ez olvasható,ahol fiatalabb korú akar kutyát venni.Sajnos én is tudom,hogy rengetegen akarnak kutyát úgy,hogy nem gondolják át...

A butaság ott kezdődik,ha a gyerek nyíg és a szülő megveszi neki...De ha azért a kutyáért meg kell küzdeni,sok minden más szerintem.Persze ez most nem a kérdezőre vonatkozik.

Attól kapok idegbajt,amikor 12-13 éves gyerek anyukástól odavonul,hogy lehet e bordert bérházban..Persze,lehet,ha...

Anyuka mondja a gyereknek,hogy akkor mégse lesz,az meg elkezd visítani,hogy márpedig neki kell,és ő bizony egy nap 2xis levinné sétálni. Elmenőben meg hallom,hogy anyuka mondja,jójó,majd veszünk egyet...

Hát gratulálok az ilyenekhez.És csodálkozunk,hogy egyre több már a border is a menhelyeken...

2010. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

En egyetertek azzal, hogy a fiatalokkal kozolni kell a kutyatartas hatranyait. Sokan megorulnek egy fajta kutyaert, mert cuki, szep es okos, de a rossz oldalaval nincsenek tisztaban.

Persze, sok fiatal van, akik szuperul ossze tudjak hangolni a fiatalsagukat a nagy mozgasigenyu kutyakkal, de higyjetek el, ez a ritkabb. Egy tininek az akarata es az izlese minden nap valtozik. Ma meg ezt akarja, holnap meg mar azt. Rengeteg ilyen fellangolasbol megvett kutya sinylodik a menhelyeken!

Raadasul, ha valaki feltesz egy ilyen kerdest: "vegyem meg szerintetek?" akkor az azt jelenti, hogy nincs 100%ig tisztaban a kutya igenyeivel es a sajat kepessegeivel. Aki teljesen biztos magaban, az nem keri ki masok velemenyet, mert tudja, hogy barmilyen elotte allo feladattal meg fog tudni birkozni.

Orulok, hogy sokan vannak itt, akik border mellett is egyetemre tudtak menni es mintamodon alakult az eletuk, de a tobbseg nem ilyen.

Igenis, a kutyatartas rossz oldalait kell kihangsulyozni, mert ha az illeto meg ezek utan is ugy erzi, hogy szeretne a kutyat, akkor ott mar lehet remenykedni, hogy jo gazdi valik belole!

2010. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
16 vagyok. 10 éves korom óta akartam saját kutyát, úgyhogy volt időm átgondolni. :) a 16. születésnapomra kaptam egy border kiskutyát, persze,nem meglepetsként, hanem elő volt jegyezve, két hetente ránéztünk, és kilenc hetes korában hoztuk el. napi 4 órát vele vagyok, és ez neki teljesen elég, utána már békésen elvan. és a tanulással sincs baj mellette. szerintem nyugodtan vállald be, ha a szüleid megengedik, csak nézz utána, hogy a kiskutya szüleinek vannak-e szűrései, eredményei, nehogy szaporítótól vegyél.
2010. márc. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
45%
Ha már van egy kutyája tök mindegy, hogy eggyel vagy kettővel kell neki a suli mellett foglalkozni. A tanulás meg ilyesmik ha a golden mellett nem voltak problémásak a border mellett miért lennének? De nem értem, így minek még egy kutya, hogy nem te dolgozol? Hogy a szüleid etessék? Meg alapból elgondolkoztató volt a kérdés, hogy 16 évesen honnan van pénzed egy 120 ezer forintos kutyára. Szerintem még ráérnél vele, de úgyis úgy döntesz ahogy jónak látod, szerintem ne azt nézd h border collie, hanem hogy kutya. Vedd a dolgokat számba úgy mintha egy plusz feladat lenne. Teljesíteni tudod? Igen? Sok sikert. Nem? Várj vele, de jó úton jársz.
2010. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek valamilyen szinten,de nem teljesen. Egy labi kicsit más világ,mint egy border...De tényleg felesleges 16 évesen két kutya.Nem elég azzal az eggyel foglalkozni,azt szeretni?

Sajnos túl divatkutya kezd lenni a border.

A pénz meg csak az ő dolguk,vagy megveszik a szülei,vagy összegyűjti rá a pénzt.(én is meg tudtam oldani,habár nem 2 hetembe került,mire összeszedtem az árát,szüleim ugyanis nem voltak hajlandó fizetni egy kutyáért)

2010. márc. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17 éves vagyok (15 évesen kaptam az első kelpie-m), két kelpie-m is van és lételemük a munka. Én hetente 4-5-ször is kimegyek velük agilityzni és ha épp nincs agility edzés akkor trükközünk, fegyelmezőzünk vagy frisbee-zünk. Tehát napi 5-6 órát foglalkozok velük MINIMUM.

Nagyon gondold át, ha kelpiet akarsz. Akkor vegyél inkább border collie (mondjuk elég szar a hazi border collie állomány) azok valamivel kevesebb foglalkozást igényelnek, mint a kelpie-k.

2011. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék, hogy az iskola és a tanulás mellett hogyan marad még napi minimum 5-6 órád arra, hogy a kutyáiddal foglalkozz...
2011. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Reggel felkelek 5:00-kor, felöltözök, és leviszem őket kb. 1.5-2 órára, majd hazaérek (legkésőbb 14:50-re ) kimegyek velük edzeni vagy elmegyünk egy nagy 3 órás sétára (amialatt persze dolgozok is velük, nem csak sétálgatás), aztán tanulok majd még az esti séta is min. 1 óra.

Nekem teljesen belefér, elöző év végén 1db 4-es, egyébként csak 5-ös volt a bizonyítványoban....

2011. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!