Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet ilyen kutyával...

Mit lehet ilyen kutyával csinálni? Többi lent

Figyelt kérdés
Látom , olvasom , hogy jövőre tilos lesz láncon tartani a kutyát.Mi befogadtunk egy kóbor kutyát három éve ott él sokat foglalkozunk vele simogatjuk szeretjük. Sétáltatni visszük , de ha nem kötjük meg akkor ki szökik állandóan .Volt olyan , hogy a kerítésen minden lyuk amin kifér el rekeszeltük és addig erőltette magát amíg be nem szorult.. Kenelt meg nem szeretnénk mert akkor a másik kutyával nem tud játszani. Így mit tudunk csinálni?

2015. nov. 25. 11:02
1 2 3
 1/21 EagleHUN ***** válasza:
100%
Pedig erre csak a kennel a megoldás, vagy a kerítést kellene olyan állapotba hozni hogy ne szökjön ki!
2015. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Kerítés szökésbiztossá tétele. // elég drága//

A kritikus helyekre villanypásztor. // csak egyszeri kiadás//

Amint a példa mutatja, annyira nem is akar a másik kutyával játszani, ha szökik.

2015. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szereti a másik kutyát is de szerintünk azért csinálja mert nagyon sokáig kóbor kutya volt és hiányzik neki a szabadság.. A villanypásztortól meg féltjük őket.. A keritésen meg nincs nagy lyuk és még is próbálkozott rajta kimenni és be is szorult .. Meg addig áss amig kinem jut.. Próbáltuk azt , hogy a garázsba milyen lenne ha lenne kennel de egész végig ugatott kapart meg kereste a másik kutyát..
2015. nov. 25. 11:15
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszkat
2015. nov. 25. 11:16
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a villanypásztor vagy a láthatatlan kutyakerítés nem hülyeség. Párszor megcsípi, tanul belőle remélhetőleg. Nem egy villamosszék erejével süti ropogósra a kutyát, a villanypásztort pedig még a tehenek is megtanulják, hogy nem megyünk a közelébe.
2015. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jó jó ötlet ,de kis gyerekek is vanak itt és félek ,hogy a gyereket is meg rázza ha véletlenül hozzá ér..A párom emiatt ellenzi a villanypásztort
2015. nov. 25. 11:21
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek mellett a villanypásztor tényleg nem megoldás.

Ne érts félre, de szeretettel próbálkoztok?

Biztosan sok mindent megtesztek, de egy kutyát szeretettel lehet a legjobban magad mellett tartani. Két tapasztalatom is van, elmesélem, ha nem untat:

sok sok éve, kb 15 évvel ezelőtt találtunk egy gyönyörű masztiff keveréket. A férjem dumált rá, hogy vigyük haza, ne hagyjuk már az utcán, hát elhoztuk. Csak hogy ezt úgy vállalta be, hogy a mamájához vitte, mivel mi társas házban laktunk. Természetesen jó szokáshoz híven láncra került, mert hogy szökik. Jóformán csak én foglalkoztam vele, amikor hetente egyszer kétszer kijártunk hozzá. Persze, hogy az lett az eredménye, hogy nem létezett számára elég magas kerítés. Aztán pár év múlva oda költöztünk abba a házba, és én azt mondtam, hogy engem már nem érdekel ,hogy megszökik-e a kutya, mert én nem tudom eltűrni, hogy láncon él, ha megszökik, ettől már az is jobb neki. boldogan tapasztaltam másnap reggel, hogy a kutya még megvan, és ott ül az ajtó előtt. És láss csodát, nem szökött el onnantól, hogy egyszerűen csak szabadon lett eresztve. Még jó pár évet élt velünk szabadságban a haláláig.

Nem sokra rá, ahogy ő elhunyt, menhelyről hoztunk két fiatal középtermetű kutyát. Először az egyik szökött meg, de fél nap múlva haza talált, és nem megbüntettem, hanem átöleltem, és örültem, hogy vissza talált. Azóta ki sem tette a lábát a kapun. A másik kicsit makacsabb volt, párszor kiszökött, és többször kellett rá vadászni és szinte élvezte, hogy futok utána. Egy napon, amikor nagyon rohantam valahova, egyszerűen nem volt időm könyörögni neki és ott kint az utcán azt mondtam neki, hogy le vagy sz@arva, és ott hagytam. Tényleg olyan mérges voltam, hogy már nem érdekelt, mert mindig ezt játszotta. Elmentem a dolgomra, haza jöttem, és egyszer csak látom ,hogy a kutya ott ül a kapu előtt. Beengedtem, és azóta, több éve a lábát sem teszi ki. Órákra nyitva hagyhatom akár a kaput, egyik sem megy ki. Két éve kerítés felújítás volt, egy napig nem volt kerítés, és ki sem néztek. ellenben szeretve vannak, mindent megkapnak, cserében nem vágynak máshova. Én lettem a falkavezér, és sosem hagynának el.

2015. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítva van? Ha nincs, akkor emiatt is szökhet!
2015. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Utolsó ivartalanított , ..utolsó előtti nem az a legfőbb baj hogy elszökik hanem az , hogy félünk attól hogy elüti egy autó vagy megint el kapja a sintér ..Meg ha sokkaljuk tudjuk , hogy arra lehet ahol régebben etteték..
2015. nov. 25. 11:51
 10/21 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk se a kennelt, se a szabad tartást nem viseli el, bepánikol ha otthagyjuk és képes magában kárt is tenni közben... Amint megkötjük, megnyugszik... Szöval a mi kutyánk marad megkötve...

Amúgy nem megkötni lesz tilos, hanem életvitel szerűen megkötve tartani... Aki csak éjszakára köti meg, vagy munkaidőben de egyébként szabadon van, azokat nem érinti ez a dolog... Viszont, ha otthon vagy és úgy sem tudod szabadon tartani a kutyát mert szökik minden áron, akkor azon változtatni kellene, esetleg szakembert hívni segítségül.

2015. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!