Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vásárlás és örökbefogadás?

Vásárlás és örökbefogadás?

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk egy kistestű kutyát (lakásban élünk). Van egy bizonyos kutyafajta, ami nagyon tetszik nekünk, de nagyon ritka, ezért várnunk is kell rá és az árát is meg kell keresnünk. Arra gondoltunk, hogy amíg az "álomfajtára" gyűjtünk, örökbefogadnánk egy idősebb (3-4 éves) kistestű kutyát. Még nem volt saját kutyánk és így bele is tanulnánk a kutyázásba és egy kutyának is otthont nyújtanánk.


Szerintetek ez jó ötlet? Volt már valaki ilyen helyzetben vagy van olyan aki megjárta már ezt az utat? Vásárlás után nem éreztétek úgy, hogy a befogadott csak "második"?


2015. nov. 30. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet. Nem hiszem, hogy úgy fogjátok érezni, hiszen nyilván addigra megszeretitek az örökbefogadott kutyust is, családtag lesz.


Kicsit olyan lehet ez, mint ha gyereked van és születik még egy. Mindkettőt szeretni fogod nyilván.

2015. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért a befogadott lenne a második, amikor ő az első? Nem tudom, mi jár ilyenkor a fejetekben :) Hogy ránéztek a drága kutyára, és a dollárjeleket látjátok benne, ami rögtön "szeretetet" ébreszt bennetek, vagy mitől lenne éppen a drága kutya a "jobb"?

Ugyanúgy kutya mindkettő, nem lehet előre megjósolni, hogy hogy fogtok viszonyulni hozzájuk, de az egész biztos, hogy nem az értük kifizetett pénz fogja meghatározni az érzéseiteket, hacsak nem vagyok pszichiátriai esetek :)

2015. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddig válaszokat, várjuk a továbbiakat :)


akumi, dehogy is, nem a pénzt látnánk benne, mint írtam, akit vásárolnánk ő az álomfajtánk (én 5 éve vágyok ilyen kutyára, csak eddig nem volt lehetőségem se félretenni, se tartani a szülői házban) egyik képviselője lenne. Persze a fogadottat is nyilván szimpátia alapján választjuk, meg hogy passzol-e hozzánk.

Egyébként tényleg, külső szemmel kicsit olyan mint amikor az ember örökbefogad egy gyereket, aztán megszületik a saját :) Szóval én csak kíváncsi vagyok, hogy aki így csinálta, nála hogy volt, hogyan mentek és alakultak a dolgok.

2015. nov. 30. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ez furcsa kérdés... miért éreznéd úgy, hogy kevésbé szereted? Csak mert ingyen volt és befogadott az első? Extrém módon felszínes embereknél előfordulhat, de azoknak nem is való kutya:)
2015. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: melyik az álomfajta? :)
2015. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a második kutyám bevallom őszintén, bizonyos szinten "kiütötte" az elsőt, de nem élem meg tragédiaként (és remélem, az öreg sem, igyekszem :D). Természetes, hogy valamelyiknek prioritása van, mert jobban passzol, vagy esetünkben mert sokkal több foglalkozást igényel, de a másikat meg másért, másképp szereti az ember.

Nekem mondjuk más életszakaszban is jött a két kutya, meg a kicsi álomfajta, meg tudatos választás, az öreggel meg "csak" egymás mellé keveredtünk és összenőttünk, még a menhelyen, ahol önkénteskedtem :) Más is a viszonyom velük, az öreggel mindig sokkal mélyebb volt a kapcsolatunk, sokmindent átéltünk együtt, tanultunk egymástól, és ezt semmilyen csodakutya nem veheti el tőlünk. A kicsivel meg nagyon intenzív minden, én most éppen ezt élvezem jobban, hogy lehet vele pörögni, meg a nevelése egy véget nem érő anyázásfolyam. De ugyanúgy ölni tudnék mindkettőért.

2015. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk két kutyánk van a párommal. Egyiket még ő "hozta a házba", jó pár éve. Ő egy csivava-yorkie keverék elvileg, kis pöttöm a 3kg-jával. Sose szerettem a kistestű kutyákat, mindig nagy párti voltam. Persze azóta ő a kivétel. Nem kölyökként került hozzánk, nem is vettük, úgy mond megörököltük, kb 2éves lehetett, amikor hozzánk került. Fél éve mégis teljesül a vágy, az álom. Lett egy 2.kutyánk, ráadásul nem egy padló cirkáló. Ő (is) örökbe fogadott kutya, az én választásom volt, szerelem első látásra - bár előtte az volt a terv, hogy kölyök vizslát veszünk tenyésztőtől, ez egy megvalósulatlan álom szintúgy még mindig-, de Őt megláttam, s párom rábólintott. Bár voltak kételyek, mert Ő fiú, s mi alapból lányt szerettünk volna, meg nem is volt igazán kölyök. Ő is 1 év körül volt, amikor hozzánk került. Ő egy vizsla-szetter keverék. Azóta fél év telt el. Mindkettőjüket szeretem, imádom. Mindketten nagyon okosak, intelligensek. A picit még én tanítottam meg a behívásra, ül, fekszik, marad, mert amikor hozzánk került, akkor semmit nem tudott, csak szépen sétálni pórázon, flexin is, meg nagyon szocializált volt. Nagy élmény volt ilyen kiskutyával dolgozni, még a mai nap is. De a nagy... hát ő egy őrült. Aktív nagyon, több foglalkozást igényel jóval. Tanuljuk a trükköket is ezerrel. Így kicsit elhanyagolva érzem a picit, de vele is igyekszem trükköket tanítani, bár vele jóval nehezebb, meg általában, hogyha a nagyot tanítom, ő is odajön, s attrakciózik.

Szóval mindkettőt ugyanúgy szeretem, a kicsit azért, mert nagyon nyugodt, kedves, barátságos, okos, de ugyanakkor makacs is, meg egy kis királykisasszony - nem én tettem azzá, ő ilyen, de szerethetően, nem kattant módjára -, meg imád ölben lenni. A nagyot pedig azért, mert nagy, lehet dögönyözni, aktív, hihetetlenül intelligens, hamar tanul, könnyen tanítható, barátságos. Őt nagyon eltaláltam magamnak, összeillünk.

2015. dec. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia, én vagyok ilyen helyzetben. 7 éve befogadtam egy roti jellegű kutyust, mert el akarták altatni. Nem akartam ilyen kutyát, különösebben szimpi sem volt, az álmom egy afgán agár volt már akkor is. Idén nyáron vettem végre :) Nálam nincs különbség, a rotival annyi mindenen mentünk már át, hogy nem tudnám háttérbe szorítani, kevésbé szeretni. Mióta megvan az afgán már nem álomkutya, hanem egy rosszcsont kiskutya, pont mint a másik. Biztos lesz aki felé jobban húz a szíved, de ez személyiség kérdése (kutyáé), szerintem, nem fajtafüggő :)
2015. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!