Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire Terrier vagy...

Staffordshire Terrier vagy Dobermann az erősebb?

Figyelt kérdés

Magához/egymáshoz viszonyítva. Harapáserősség,gyorsaság,kitartás,izomerő?


Netán,ha összeverekedne ez a két fajta melyik nyerne? Nagy átlagot véve hisz inkább egyedfüggő.



2015. nov. 30. 21:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

Pedig akkor is így van nézz csak alapossan utánna a neten.

Tesóm férje Piteket tenyészt,rendes tenyésztő,ő is tud róluk mindent.

A régi Pitbullok a tenyésztés kezdetekor nem voltak ennyire izmossak.

Nekem argentin dogom van,őket pl vadászatra tenyésztették mégis használták kutyaviadalokra is. Tehát olyan nincs h harcikutya! A harcra is kébzik őket.

A dobbermanon mem a amstaffon kívül meg vannak más erössebb fajták is kedves kérdező. Pl Amerikai bulldog,roti. Egyéntől függ ,lehet egy staffi kinyír pl egy dobbermant,lehet h az angol bulldog kinyirja az amstaffot.

2015. dec. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 bollocks ***** válasza:
Utolsó: mióta nevezzük tenyésztésnek a szaporítást?
2015. dec. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy vannak erősebb kutyák. Kérdezhettem volna pl Kájal is..vele kevés kutya venné fel a harcot,de nem ez volt a kerdés hogy vannak e erősebbek vagy sem. Úgy tudom,hogy európában nem elfogadott a Pitbull mint önálló fajta. Akkor hogy lehet valaki Pitbull tenyésztő (hivatalos)? Sok dolgot nem értek.
2015. dec. 1. 17:04
 24/27 anonim ***** válasza:

Az FCI nem fogadja el ugyan önálló fajtának, de nem csak ők léteznek a világon, AKC törzskönyvvel lehet itthon is tenyészteni.

Plusz ott vannak ugye a "munkavonalas" pitek, a viadaloztatók kutyái, őket mondjuk azt hiszem, joggal lehet pitbullnak hívni.

De amúgy a többség, amit pitnek/staffnak hívnak itthon, keverék. A sulinkba jár egy pár ilyen típusú kutya, és basszus nincs közöttük két egyforma. Mondjuk törzskönyves se, az is igaz :)

2015. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltlán nem szapóríto!!

Törzskönyves kutyák,szemléssek,kivannak vizsgálva és jó körülmények között vannak tarva. A kicsik is kapnak törzskönyvet!

10hetessen adja el a kutyákat. Garanciát vállal rá!!

Ugyhogy ennyit arról h szapórító!!

2015. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Harapáserősség: dobermann

Gyorsaság: egyén függő tehát kb ugyan olyan

Kitartás: egyén függő

Izomerő: tartás függő tehát attól függ hogy mennyit dolgoznak vele

de összességben szerintem:

A dobi (európai) magasabb jóval tehát a tarkóját könnyebben elkapná és át is ugraná a staffit mondjuk a lábba akarná harapni (én láttam már dobit aki simán átugrik egy németjuhászt is) a harapás erőssége SOKKAL de SOKKAL NAGYOBB a DOBINAK és a staffi csak szimplán agresszív míg a dobi konkrétan erre lett kitenyésztve a személy védelemre tehát ott pont arra mentek a tenyésztők hogy egy férfit is a lehető legsimábban leteperjen hát még egy staffit

2020. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Harapáserősségben nem nagyon van különbség. Mérték is már mind a két fajtánál és közel azonos. Ez attól is függ, hogy mivel etették őket. Egy tápot evő kutya soha nem lesz olyan erős harapású, mint amelyiknek az ételében csontos hús, húsoscsont van és mondjuk még edzik is a harapását.

A régi időkben egyes helyeken a komondorokat úgy etették már kölyökkortól kezdve, hogy fellógatták a húsdarabot és a kiskutyának két lábra kellett állnia, hogy elérje és úgy kellett tépnie, szakítania a húsból. De ugye azok a kutyák valóban vérre/életre menő küzdelmeket vívtak a vadállatok ellen.


Gyorsaság szintén edzettség függő. De szerintem alapvetően a doberman gyorsabb kutya, hiszen az agár az egyik fajta, amelyikből kitenyésztették. Aki látott már agarat, annak van fogalma arról, hogy milyen gyors, nem pusztán a futásra értem, hanem a fordulékonyság, testcsel, ugrás, stb.

Egyébként nemhiába kevernek a game pitekbe sokszor agarat, pont hogy növeljék a gyorsaságát.


Kitartásban szerintem a staff jobb, persze ez is edzettség függő. A doberman hamarabb fárad (ezt is az agaraktól örökölte meg).


Izomerő: edzettség függő. Mindkettő nagyon izmos tud lenni. A staffon látványosabb tud lenni, hiszen tömörebb, robusztusabb típus. Ha példát akarok mondani, akkor a staff izomzata inkább olyan mint egy testépítőé, a dobermané pedig mint egy rövidtávfutó atlétáé.


Szerintem továbbra is attól függ, hogy melyik az edzettebb, dominánsabb, az adott pillanatban melyik fogja meg jobban a másikat.

2020. márc. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!