Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya alkalmasabb...

Melyik kutya alkalmasabb személyvédelemre? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kétfajta kutya között szeretnék dönteni, Amerikai Staffordshire Terrier, illetve a Dobermann!


A választás arra fog esni amelyik jobb személvédelemre, tudom, hogy mind a kettő jó erre a célra, de azért mégis. Melyiket ajánlanátok?! Házban lenne tartva, minden igényt kielégítve.



2015. ápr. 22. 08:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
6%
Dobberman,a másik túl agresszív,ráadásul ha én lennék a támadód és látnék egy staffit,azonnal,gondolkodás nélkül lőném ki.
2015. ápr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Dobi, de nem azért, mert a staff agresszív, jézusom :D Egyszerűen azért, mert a staff alapvetően emberbarát, a dobi meg alapvetően nem. A staffot családi kutyának tervezték, a dobit személyvédelemre. De ezt mondjuk egyedül is kitalálhattad volna, ha csak egy picit utánanézel a két fajtának... :)
2015. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

A kettő közül egyértelműen a dobermann, természetesen megfelelő képzéssel!

Figyelj rá, hogy minőségi kiskutyát vegyél törzskönyvvel, lehetőleg ZTP-s (német tenyészszemlés) szülőktől, hogy valóban olyan legyen az idegrendszere, amilyennek lennie kell.

A staffi emberekkel alapvetően barátságos, nem alkalmas személyvédelemre.

2015. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még.

Egyébként utána néztem természetesen, tudom is a Dobermann történetét, hogy hogyan alakult ki, mire "tervezték" stb.

Csak pont ma olvastam, hogy az Amstaff valóban emberbarát, viszont jó személyvédő kutyának is.

Természetesen a szívem a Dobermann felé húz, elvégre a kedvenc kutya fajtám, már csak érdeklődés szempontjából is tettem fel a kérdést.

2015. ápr. 22. 09:09
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

te jó ég, az első válaszadó nagy ostobaságot írt, nehogy elhidd! :D

szerintem is dobit válassz, de úgy, ahogy a 3. válaszadó leírta.

az amstaff nem alkalmas erre, mert alapvetően nagyon emberbarát, emberközpontú. :)

(a "harci kutyázóknak": szerinted a ringben hogy lehetne szétválasztani 2 verekeő kutyát, ha emberre is támadnának?)

2015. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16%

"a staff alapvetően emberbarát, a dobi meg alapvetően nem. A staffot családi kutyának tervezték"


Nyilvan ezert kotik engedelyhez a tartasat tobb europai orszagban, vagy egyenesen tilos tartani ill. bevinni az adott orszagba mert emberbarat csaladi kutya.


LOL.

2015. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Az amstaffról azt kell tudni, hogy ha téged megtámadnak, valószínűleg megvéd, mert imád téged és nem akarja, hogy bajod essen. Persze ahhoz tényleg tökös kutya kell, jól ki kell választani, aztán nem letörni az önbizalmát meg a kezdeményezőkészségét. De akkor sem szívesen bánt embert, alapvetően jóindulatú az idegenekkel is. A dobi nem, az szerintem kicsit élvezi is, hogy embereket harapdálhat :) Neki nincsenek olyan lelki gátlásai emberek bántásával kapcsolatban, valószínűleg hamarabb és hatékonyabban fog cselekedni, ha arra kerül a sor, és képezni is egyszerűbb lesz erre, mivel a szükséges készségekkel alapvetően rendelkezik. Persze csak ha jó a kutya. Olcsó szaporítós kutyával ne próbálkozz, meg kell adni az árát egy jó ösztönű dobinak is. De személyvédelemre szerintem annál jobbat nem találsz, amennyiben egyébként is passzol hozzád egy ilyen típusú munkakutya.
2015. ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

#6: a német juhászok többet harapnak embert itthon, mint bármilyen más fajta, azt mégse tiltották be, mert ott egyértelmű mellette tud lenni Rex felügyelő is. A staffnak még kevésbé látják az érdemeit. A staff amúgy szerintem pont nincs is nagyon betiltva, kevered a pittel.

És hálisten például itthon is feloldották a pitbulltilalmat, mert felismerték, hogy nem a kutya a hibás, hanem a nevelése. Minden kutyát el lehet cseszni. Csak nézd meg a társasági kutyának nevezett flexi végén őrjöngő szörnyecskéket. Őket is emberbarátnak tervezték, de a nevelés (illetve annak hiánya) ki tudja fordítani magából a kutyát. Bármilyen kutyát. Goldent, pitet, spánielt, csivavát, nincs kivétel.

2015. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
63%
Tényleg a Dobi lesz a te kutyád! Utolsó: -A staff nagyon aranyos kutya, de azért kötik sok helyen engedélyhez, mert egy kalap alá vették az összes harci kutyát. Aztán különböző korlátok közé szorították a tartását. Ha jól emlékszem nálunk olyan 97 körül hoztak egy törvényt, hogy az összes harcikutyát köteles a tulajdonos ivartalanítani. A lényeg az, hogy a staffi nem alkalmas személyvédelemre.
2015. ápr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
9-es vagyok. A 6-osnak akartam írni az utolsónak szánt megjegyzésemet. Közben több válasz is érkezett. Bocsi.
2015. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!