Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a hátrányai ha egy kutyát...

Mik a hátrányai ha egy kutyát túl korán választanak el az anyjától?

Figyelt kérdés

Mi "történik" egy kutyával az anyja nélkül?


Az én kutyám is túl korán került hozzánk, azt hiszem 4 hetesen, de semmi gond sincs vele, talán sikerült valamennyire "pótolni" az anyját :) A legszeretetreméltóbb blöki valaha :D (engedelmes, bátor, barátságos)



2015. nov. 30. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez egy totál természetellenes dolog. A természetben az állatok (pl farkasok, vadlovak) egészen az ivarérésig a családjukkal maradnak, egész egyszerűen azért, mert még nem állnak készen az önálló életre.

A vadonban csak akkor "választódik le" a kölyök az anyjától idejekorán, ha az anyja elhagyja, otthagyja meghalni, netán az anya pusztul el, de a kölykök sorsa így is meg van pecsételődve. A kölyök ilyenkor ösztönösen meg van rémülve és van halálfélelme az anyja nélkül. 4 hetesen egy kiskutya még szopizik, nem igazán boldogul a szilárd táplálékkal még, szüksége van az anyjára. Így első körben ez egy nagy traumát jelent a kiskutya életében.


Másrészt pedig ebben a korban még tanul az anyjától és a testvéreitől, hogyan kell játszani a többi kutyával (tesókkal, anyával), mi az amit szabad és amit nem (pl mennyire haraphat erősen, mi számít még játékos harapdálásnak és mi az amikor már túl megy a határon, ekkor az anyja állítja le), tehát ez az időszak kb olyan, mint amikor a kisgyerek kezd el beszélni tanulni és megértetni magát másokkal. Na, a kiskutya is pont ezt tanulja, megértetni magát és megérteni a többi kutya jeleit (pl hogy a morgásra már abbahagyja a szemtelenkedést, ne csak akkor amikor már megharapták). Ezt te nem fogod tudni sose pótolni, ahogy egy embergyerek sem fog tudni beszélni, ha farkasok között nő fel.

2015. dec. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ma 00:46

Ezek szerint az összes kölyökkutyának ivarérésig az anyja mellett volna a helye?

A kutya nem farkas, amelyiknek magának kell a mindennapokban megküzdenie az életben maradásra.

Végül is az anyakutya világra hozza a kölyköket, szoptatásig neveli őket és utána a kicsinek az emberre van szüksége, mert onnantól az neveli az elkövetkező életre.

Egy anyakutya magától általában 6 hetes korra leválasztja teljesen a kölyköket. Onnantól az anyától függ, miként bánik a kölykökkel. Általában az anyák a leválasztott kölykökkel nincsenek éjjel-nappal együtt, ha tehetik.

2015. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10:26, tisztában vagyok vele, hogy a kutya nem farkas, de vannak olyan ösztönök amiket a farkastól örökölt, én csak azért hoztam szóba, hogy egyértelmű legyen, hogy az a normálisabb ha tovább marad a kölyök, ahelyett hogy túl korán lesz leválasztva.
2015. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


A harapással például semmi gond, szoktunk néha birkózni, óvatos :)


A jelzései is rendben vannak, bár például vicsorogni még sosem láttam (naaagyon ritkán kerül olyan helyzetbe, de akkor sem csinálta)

2015. dec. 1. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!