Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak a kutyammal?

Mit csinaljak a kutyammal?

Figyelt kérdés

A ferjem nincs itthon a heten. Ö az akitöl tart a kutyusunk, engem imad. ( (Neha azt hiszem a tulajdonanak tekint) Miota a ferjem elutazott a kutyaval alig lehet birni. En dolgozok, amikor hazamegyek elvarja, hogy semmi mast ne csinaljak, csak vele foglalkozzak. Ha nem teszem, mert pl. fözök, akkor ül a konyhaban, engem bamuö es sir. Ha jatszunk, egy idö utan megunja, megnezi ahogy leesik a jateka es sir. (Halk elnyujtott nyüszöges). Ha en inkabb simogatnam, odafekszik es sir. Magyarul minden olyan helyzetben, mikor nem az törtenik amit ö akar, akkor sir. Ha raszolok abbahagyja kb ket percig es ujrakezdi. Nem beteg, nem faj semmije. Onnan tudom, hogy mindig akkor csinalja, ha csak en vagyok otthon.

Tegnap azt csinaltam, hogy elküldtem a helyere, de akkor meg lelkifurdalasom van, hogy nem törödök vele eleget. Amugy foglalkozok vele, jatszunk, probalom mozgatni is. Tudom, hogy en vagyok a gyenge lancszem, de mit csinaljak vele.

(Önjelölt allatvedöknek: nem nincs elhanyagolva a kutya, nincs rossz elete, figyelünk ra es szeretjük)


2015. dec. 1. 10:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Pár dologgal nagyrészt kiküszöbölhető ez a "kisajátítás".

De nem egy, és nem két nap lesz, és be kell tartani mindig.

Először is, ha hazaérsz, és nyakadba ugrik (ugrana), akkor jó lenne ha nem foglalkoznál vele, ne nézz rá, szólj hozzá, hanem hagyd, csináld a dolgot, átöltözés, kézmosás, stb. Ha lefeküdt és megnyugodott, hívd magadhoz, hogy hát heló, köszönjünk már egymásnak.

Másrészt, ne etesd a saját kajádból, ha már mindenképp akarod, akkor is úyg csináld, hogy előbb te megeszed, az ő részét félreteszed, és a végén mikor már nem rágsz, akkor add oda neki.De ne sokat.

Harmadrészt, ha zaklat, akkor hagyd figyelmen kívül, mintha csak a szél bökdösné a kezedet, mintha a rádióba nyüszögne egy énekes, kb.

Ne is nézz ilyenkor rá, ha rosszat csinál, ne szólj rá. (azzal csak rosszabb lesz).

Ne engedd az ágyadra, a kanapé az mehet, ha esetleg megszokta.

Ajtón ne engedd őt először ki, hanem várja meg szépen amíg te kilépsz, és ő utána menjen.

ilyeneket tarts be, és kicsit jobb lesz.

De egyébként ezek mellett muszáj törődni vele, tanulás, lemozgatás, játék, mind mind hozzátartozik az előbb felsoroltakhoz.

Szerintem nem lesz baj, csak ne hagyd, hogy túlzottan kisajátítson. Nehogy átmenjen a párod ellen hisztis agresszióba:D

2015. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Neem azert annyira nem rossz a helyzet, nem hiszem, hogy a ferjemmel szemben barmit megengedne maganak. Alapvetöen nagyon jo kutya ö, egesz nap elvan amig dolgozok, jol viselkedik. Tudom hogy en engedek neki tul sokat, ma mar mondtam neki, hogy vege a vajszivüsegnek. :)

Agyba nem jöhet, az en kajambol nem kap, ez mar a legeleje ota igy van. Tuda a helyedre parancsot is. Majd probalom ignoralni a latvanyos sertödeseket, a nyüszögest es tarsait. Köszi a segitseget.

2015. dec. 1. 23:06
 13/14 anonim ***** válasza:
Nagyon cuki lehet, szinte látom magam előtt. Elárulod milyen fajta?
2015. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Egy havanese es tenyleg nagyon cuki. :)
2015. dec. 4. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!