Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3hónapos beagle-t hogy szoktas...

3hónapos beagle-t hogy szoktassak pórázhoz?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Ilyen pici kutyát még sehogy. Várj vele!
2010. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
de igen.már nyugodtan rászoktathatod..
2010. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Először csak a nyakörvet tedd rá...had szokja. Ha az megvan, akkor tedd rá a pórázt, de ne húzkodd. Csak azt is szoktasd vele. Ha már nem zavarja, vidd ki az utcára, kicsit vidd el a háztól, tedd le a földre és ha nem megy, akkor húzhatod kicsit. Aztán majd rájön,hogy utánad kell mennie. Legalábbis nekem így sikerült a spiccemet hozzászoktatni. Jutalomfalatokkal is próbálkozhatsz, bár nekem rá sem hederített. Csütörtök óta minden nap sétálunk már. :) Nagyon örülök, sok türelem kell hozzá és persze kiismerni a kutyust, hogy mire reagál jól. Lehet,hogy neked már a jutalomfalatra is menne.
2010. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmikép ne vidd ki addig amíg nemkapta meg az össze oltását, ha ki is viszed utána csak nyakörvvel (ne hámmal) legalább 10 hónapos koráig! mert a hám a fejlődő kutyus könyökét és hajlatait elkoptathatja pláne ha nem megfelelően van beállitva a méret de ugy alapból is! Utána több bajod lesz vele!izületes lesz ,porckorong kopás! többe fog kerülni! ugyhogy maradj a nyakörvnél, és szerintem eleinte egy rövidebb póráz, majd egy futópóráz hamar hozzá fog szokni, neütögesd! és ha szolsz hozzá ne mérgesen mindig kedvesen,mert akkor majd sosem mer visszajönni! édes kis kutya lehett!

üdv

2010. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szia. nekem 4 beagle-m van.a korával nincs gond nyugodtan szoktathatod aporázhoz,tedd rá a porázt és valaki fogja meg,te pedig állj vele szemben de kicsit távol töle és hivd magadhoz. én igy szoktattam meg mind a 4 et.és gyorsan ment. sok sikert.ja:ovatosan sétáltasd ,mert szökösek.
2010. márc. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Remélem sikerülni fog hozzászoktatnom és akkor mehetünk majd együtt mindenhová. Egyébként az én kutyusom már most is meglepően engedelmes, nagyon okos kis kutya, örülök, hogy ezt a fajtát választottam.
2010. márc. 22. 13:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Fantasztikus választás egy beagle ha megérted a nyelvüket!

Nekem kettő is van és imádom őket!


3 hónapos hmmm derég voltak az enyémek annyi idősek :)))


Ha megkapta az összes oltását akkor tedd rá otthon a nyakörvet! Ha azt megszokta akkor a kertbe/lakásba tedd rá a pórázt és jutifalattal csalogasd vele. Otthon tanitsd meg neki, hogy ha ott a póráz akkor azt kell csinálnia amit Te mondasz neki. Ha megtanulta mehettek csavarogni :)

2010. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a beagleket könnyű pórázhoz szoktatni mivel sétamániás:D egy idő után rájön hogy a póráz=séta
2010. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ovatosan sétáltasd ,mert szökösek."

Ezzel nem értek egyet! Jó nevelés után nem azok! Én mindenfelé póráz nélkül mászkálok velük (2) és nincs para. Erdőbe se szöknek....szóval minden a nevelésen múlik!!! Kiskortól fogva úgy kell tanitani nekik a dolgokat, hogy ez ne fordulhasson elő!

2010. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!