Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » B. A. R. F. táp vagy PREY?

B. A. R. F. táp vagy PREY?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb a kutyának? Melyik a legolcsóbb? :)

2015. dec. 1. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Barf vagy prey, te döntöd el. A barfos kaját egyszerűbb beszerezni.

Egyébként ez a kettő az olcsóbb is, csak oda kell figyelni. Egy minőségi tápból, amit szabad is adni a kutyának(nem csak a csirkéknek) nem úszol meg egy kilót 6-800 forint alatt, és fogy is rendesen. Barfnál meg egy felnőtt kutya súlyának 2 százalékát kell adni naponta. Ha számolsz ez egy 10 kilós kutyánál 20 deka kaja. Én most vettem csirkeszárnyat 150ft per kiló áron. Ha ismersz jó hentest fillérekbe kerül a hús nyesedék, nekik tökéletes, a csontos csirke/liba/kacsa is olcsó, a belsőségek szintén. Egy pár dologra kell csak odafigyelni, például hogy disznóhúst és főzött csontot nem szabad nekik adni soha. Disznót főzve lehet, de nem egészséges, nyersen soha. Egyéb húsokat mindent nyersen kell, a csontokat is, mert nyersen puhák, főve élesre/hegyesre repedhetnek.

Ha bővebben érdekel nézd meg a facebook csoportot, van nagyon jó leírás az étrendhez, és képek barfos kutyákról. Minden kutya sokkal szebb lesz tőle, elmúlik a szájszag, erősebbek, szívósabbak lesznek. A tápozás nem hogy egészségtelen, egyenesen káros nekik.

2015. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Barf/Prey a legjobb a kutyának. Hátránya hogy részletes utánaolvasást, informálódást igényel. Kell egy megfelelő hús beszerző hely a folyamatos ellátásért, illetve porciózni kell. Amondó vagyok hogy ennyit macerát megér a kutyus egészsége. Én Taste of the wild táppal etettem, havi 15e Ft volt nagyjából. Most Prey módszerrel etetem a kutyim és átlagosan havi 5-6e Ft a kajája.
2015. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a Barf jött be (pedig nagyon szkeptikus voltam). A kutya energikus tőle, jó a széklete, nem allergiás.

Ettől függetlenül van, aki táppal etet, és nekik meg az jó. Kisebb kockázat, de kisebb elégedettség, szerintem. Van valami abban, ahogy a kutya kutyamód rágja a vacsiját, ellentétben a táphabzsolással, ami miatt azt érzem, hogy ez a legjobb neki. A Barf vagy Prey kérdés pedig könnyen kialakul, ha elkezded a nyerset. Tájékozódj: facebook:barf elvek az alapoktól csoport

2015. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi akkor BARF-al fogok etetni. Egyébként tacskó yorki keverék. :)
2015. dec. 2. 08:01
 5/6 anonim ***** válasza:
azt kell adni a kutyának, amitől jól néz ki.
2015. dec. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2015. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!