Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen kistestű ölebkutyák...

Az ilyen kistestű ölebkutyák mindig idegbetegek maradnak, vagy meg lehet őket nevelni?

Figyelt kérdés

Én eddig akárhány ölebbel találkoztam, mindegyik úgy viselkedett, mint ha idegbeteg lenne, az egyik a szomszédunk kutyája és egyszer náluk voltam, simogattam a kutyát, tök nyugis volt, aztán egyszer csak bekattant nála valami és belekapott a szemembe...Meg egyik barátnőmnek csivavája van és az meg akárhányszor meglát, elkezd rám vicsoritani meg folyamatosan csak ugat, pedig már próbáltam megsimogatni is meg odaraktam a kezem az orra elé, de igy is ezt csinálja. Már kezdem azt hinni, hogy az ilyen kistestű kutyák tényleg nem normálisok. Ja és nagyobb kutyáknál még soha nem tapasztaltam ilyet..

Szerintetek ezek csak azért viselkednek igy, mert nem nevelik meg őket és ha többet foglalkoznának velük a gazdáik, ők is normálisak lennének? Vagy reménytelen?


2015. dec. 2. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem szaporítótól van mert ott a legtöbb vagy nem egészséges meg ideggyenge. És NORMÁLISAN van nevelve akkor remek kis kutyák ők is.
2015. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, nevelhetőek.


A kistestűeket jellemzően gyerekpótléknak veszik, vagy mert olyan cuki-muki, és dísz állatként tartják.


Azt nem értik, hogy az a kutya ezzel nincs tisztában, és ugyanolyan agyban, mint akármelyik másik, nagyobb testű.

Még az is cuki, ahogy ugat, meg támad.


A nagyobb kutyákat fegyelmezik, ha azt csinálják, mint amit leírtál. A kicsiknek elnézik, sőt legtöbb esetben erősítik is ezt.


Ennyi a különbség, se pszichében, se méretben nem kell különbségeket, vagy okokat keresni.

Ezt a jelenséget 100%-osan az ember idézi elő. Nincs más ok.

2015. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

#1-es választ cáfolnám, és tartom, hogy nincs más ok, kizárólag az ember hozzáállása.


Tény, hogy ideggyenge kutya is nevelhető.

Szintén tény, hogy nagytestű kutyák közt is van ideggyenge, tehát még ha nehezebb is velük bánni, akkor sem a méret az ok.

A túlszaporítás meg szintén mérettől függetlenül az emberek hibája.

2015. dec. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugodtam. Gondolkodtam rajta, hogy szeretnék egy kisebb testű kutyát és benti kutya lenne, de eszembe jutottak ismerőseim kicsi kutyái és féltem, hogy ez a vérükben van az ölebeknek xD
2015. dec. 2. 17:25
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
az biztos hogy a vérükben van a harciasság mivel kis méretüket akarnák ezzel feljebb tenni, azaz hogy hiába kicsik, nagy hangjuk van alapon. de következetes nevelés mellett nem lesznek ilyenek. sajnos van negatív tapasztalatom is, de pozitív is, inkább több a pozitív, úgyhogy én nem általánosítok, csak tudom, hogy vigyázni kell velük nevelés terén.
2015. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Szoktak kompenzálni, de gazdán múlik, mennyire hagyja. Milyen fajtában gondolkodsz?
2015. dec. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Egy kutyának sincs a vérében, ez csak nevelés kérdése.


De emellett a legtöbb kutya nem szereti, ha idegenek rámásznak! Ha egy kutya egyszer még nyugodt, akkor nincs olyan, hogy bekattan! Ott valamit te csináltál rosszul -amellett, hogy a gazda sem figyelt eléggé, vagy nem nevelte megfelelően. Mielőtt a kutya, minden kutya! agressziót mutat az ember vagy egy fajtársa felé, mindig több jelzést mutat előtte. Ezeket te se vetted figyelembe, meg a gazdája se!

Ugyan így a második kutyánál. Ha a kutya nem szereti, hogy idegenek fölé hajolnak, simogatják, miért kell erőltetni? Olyan marhaság, hogy az emberek szerint minden kutyának el kell viselnie minden jött-ment ember tolakodását.

2015. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, biztos az én hibám, hogy negyed órája ott feküdt az ölemben és simiztem, mikor egyszer csak felugrott valamiért és elkezdett rám ugatni meg karmolászni :D
2015. dec. 3. 20:25
 9/11 A kérdező kommentje:
07:25 Nagyon tetszenek az ilyen kis nyomott orrú kutyák, az egyik legaranyosabb szerintem közülük a mopsz c: Bár lehet, mégse olyan fajtát kéne vennem, mert azt olvastam, hogy nagyon aktivak, én meg annyira nem :/
2015. dec. 3. 20:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Sose a kutya a hülye, hanem a gazdája.


Nekem is csinál/csinált pofátlanságokat a kutya és azért, mert nem voltam vele elég szigorú.


Egy német juhász is tud köcsög lenni, csak azt méretéből kifolyólag sokkal hamarabb helyre rázza a gazdája, mint a csivavát,mert hát az olyan cuki, ahogy vicsorog...

2015. dec. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!