Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néha ugat a kutyám! Ezért...

Néha ugat a kutyám! Ezért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves rottweilerem. Néha ugat, mint minden kutya, de egyáltalán nem sokszor. Eddig nem is volt rá panasz, de 2 hónapja új szomszédunk lett.

Többször szóltak már, hogy ugat a kutya, csináljak vele valamit. Az hozzá tartozik a történethez, hogy nékik egy yorkijuk van, aki rendszeresen átbújik a kerítésen, és a hátsó kertemben randalírozik. Ez nyilván nem tetszik a kutyámnak, persze hogy megugatja. Próbáltam a szomszéddal beszélni, hogy az ő kutyájuk miatt ugat annyit. De az illető azt állítja, hogy éjjel nem tud aludni az ugatástól, az ő yorkija meg bennt alszik.

Furcsának találom, hogy eddig senki nem szólt emiatt, és én sem sűrűn ébredtem fel. Persze párszor ugat, ha elmegy valaki a ház előtt, szinte minden kutya ezt teszi.

Kedves szomszédom már jegyzővel és feljelentéssel fenyeget. Szeretném tudni, hogy mire számíthatok, mi a hivatalos eljárás, és egyáltalán hogyan lehet ezt az ügyet kivizsgálni?



2015. dec. 4. 14:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ó hát én a kutyájuknak nem akarok rosszat, aranyos amúgy, nem is zavarna ha átszökdösne, ha a gazdájuk nem kötekedne.
2015. dec. 4. 15:17
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Igen,meg!


[link]


[link]


Csak a helyi rendeleten múlik. Persze a sokkolós nyakörv vagy a műtét durvának hangzik,de ha a sok ugatás "jutalma" némi fagyállós babapiskóta vagy horgas virsli lesz,akkor ne sírjatok! Én szóltam!


[link]


Egy lódoki.

2015. dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Megoldás: csináljatok rendes kerítést!

Senkit sem marasztalnak azért el, hiába félemlítenek, vagy oltanak be ezzel, mert ugat a kutyája. Ilyen önkormányzat nincs, nyugi.

2015. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Hiába csináltatok másik kerítést, mert nem azzal van a baja, hogy az ő átszökdöső kutyájukat ugatja, hanem hogy Állítólag éjjel zajong.

A szomszédaink pedig azon az oldalon vannak, ahol még a házunk és az ő udvaruk elválasztják őket a kutyáktól, tehát nem az ablakuk alatt ugat.

2015. dec. 4. 15:35
 15/23 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a választ mindenkinek!
2015. dec. 4. 15:36
 16/23 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem nem büntethetnek meg ezért. Sőt inkább te vagy pozícióban az átszökdöső Yorkshire terrier miatt.
2015. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szoktasd le arrol, hogy megugassa azokat akik az utcan setalnak, ha magadtol nem megy, keress szakertot. Ha ez nem opcio, akkor szoktasd meg a szomszeddal az ugatast.
2015. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Mennyit és hogyan foglalkozol vele egy átlagos napon? Általában azért ugat a kutya, főleg éjszaka, mert unatkozik. Éjjel legyen annyira fáradt, hogy inkább alszik ő is... :)

Nappal meg ha házat őriz, és megugatja az arra járókat, de nem percekig nyomja utána, meg nem fél órákat telefonál az utca túloldalán lakó kutyával, akkor azt meg viseljék el.

2015. dec. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem ezzel van a probléma, napi kétszer futtatom, napközben is sokat játszok vele. Csak akkor ugat, ha valami olyat lát, ami nem tetszik neki. A gondd sajnos a szomszéddal van.
2015. dec. 4. 16:05
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha éjszaka ugat azért 100%,hogy igen!


Komolyan!

2015. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!