Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kutyám mit tegyek?

Szökik a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van 2 befogadott keverék kutyim. Egyik láncról került hozzánk kb 2 éve, másik kb 1 éve kölyökként az utcáról. A helyzet az hogy mindenáron ki akarnak szökni az udvarról, nem rég költöztünk új házba, nagy kertel, körbealapozott telekkel, első pár napban nem volt probléma, de aztán egyik reggel arra mentünk ki hogy a szomszédban vannak, és leöltek kb 10 csirkét! Egy pontot találtak, ahol nem volt kerítés alap. Most meg vannak kötve...! Tudom, nem jó...fáj a szívem...de félek hogy újra megteszik. Megtaláltuk azt a pontot ahol átástak, megoldható hogy ott többet újra ne tegyék meg... DE ők folyamatosan keresik azt a pontot, ahol át lehet ásni, mindegy hova csak mehessenek. A másik szomszéd felől elég régi a kerítés...nem épp kutya biztos, és van ott 2 nagyon kis termetű kutya, féltem őket nagyon! Nincs valami ötletetek? Mit tegyek? Nem szeretném őket láncon tartani :(
2015. dec. 1. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Nevelni, sétáltatni, szocializálni.
2015. dec. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt mind megteszem! Folyamatosan foglalkozunk velük.
2015. dec. 1. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
A mieink is így voltak. Akár közvetlenül (igen kimerítő) séta után is leléptek. Feltettem a kerítésre villanypásztort (orr magasságban, kicsit alatta és kicsit felette egy-egy szál). Párszor rápróbálkoztak. Azóra bárhova húzol egy drótot kerülik.
2015. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Igen, szerintem is a villanypásztor jó megoldás. Nekünk is szökős kutyánk van, de amióta egyszer hozzáért a villanypásztorhoz, azóta nem szökik el.Azután többször a kertben csinált kárt mert este kiszökött /kiugrott/ a ketrecéből hiába tettünk oda magas deszkákat nagyon magasat ugrott ezért oda is csak a villanypásztor volt jó.
2015. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Írtad hogy foglalkozol velük, nade mennyit?

Ivarosak?

Nem lehet bevinni esetleg?

2015. dec. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lehet ez lesz a megoldás!

Foglalkozom velük minden nap több órát is akár, ha kint vagyok az udvaron el engedem őket, akkor csak sunnyogva szagolgatják a kerítést...!

Bentik nem lehetnek, nagyon szőr hullatósok, én van 2 gyerkőc. Ivarosak!

2015. dec. 1. 17:20
 7/11 A kérdező kommentje:
de gyerekek mellett lehet mégsem olyan jó ötlet :O
2015. dec. 1. 17:25
 8/11 A kérdező kommentje:
holnap felhívom az állatorvost ivartalanítás miatt....hátha akkor abbahagyák a szökdösést! Gondolhattam volna erre korábban is ! :(
2015. dec. 1. 17:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás, mindenképpen...

Illetve estére legalább az előszobába beengedném őket.

2015. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás mindenképpen.

Ha bent nem lehetnek, akkor éjjelre ill. ha nem vagytok otthon, be lehet zárni őket egy tágas kennelbe. Csak előtte-utána legyenek alaposan lefárasztva.

2015. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!