Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyünk?

Milyen kutyát vegyünk?

Figyelt kérdés

Viszonylag nagy, kertes házban élünk. Szeretnénk a kutyát szobatisztává is nevelni, a folyosóra bejöhetne.

Ezen kívül pedig nem akarunk olyan nagyot mint egy német juhász és olyan kicsit sem mint pl egy tacsi.

Igazából az is lényeges lenne, hogy azért őrizze is a házat, ne csak úgy dísznek legyen. (Régen volt egy Husky-nk. Simán hagyta volna, hogy 2 pasi a lábainál fogva átemelje a kapu fölött, annyira szelíd volt. Ha nem megyünk ki, el is lopják.)

Anyu és apu is félnek az olyan harci kutyáktól mint pl. a Dobermann vagy a Rottweiler. Szóval ezek is kizárva.

Egy Amstaff vagy Border Collie jó választás lenne? Akita inut is néztem, róla vélemény?

Azt olvastam, hogy a labrador retriever és a golden retriever nagyon szelíd, ez igaz?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2015. dec. 4. 19:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentők is léteznek.

De egyébként ha nem tetszik a kioktatás, amit mi azért csinálunk, mert az ilyenek, mint te, akik felsorolnak 6 teljesen különböző tipusú fajtát, jönnek majd félév múlva, hogy úúú jajjj lemészárolta a kutya a családot, nem hallgat rám, elmegy sétálni magától, szétkapja a kutyákat, stb típusú kérdések..és ezt szeretnénk meggátolni.

mellesleg, amit az előbb írtam egy másik kérdéshez, 2015 van, 2 óra leforgása alatt ki lehet találni, hogy melyik fajta kinek való, és minden egyéb kutyavásárlással kapcsolatos kételyeket. kutya.hu/haziallat.hu éssatöbbi, mindenhol tele vannak ilyen cikkel az állatos oldalak.

Keveréknél egyébként kissé lutri, bár úgy kell készülni, (ha már a berni/rotit írod), hogy mindkét fajtára. Ha a bernire fog hasonlítani, akkor lesz egy szelíd, kezesbárány kutyátok, ha meg a rotira, akkor kemény lesz a nevelése. Ha meg mindkettőből, akkor meg ez van. De ez olyan kb. mint mikor a pitbull-labrador viccet emlegetik: egyszer tuti letépi a karod, de vissza is hozza..na tipikus kutyához nem értő:D


A menhellyel kapcsolatban meg nem tudok sok mindent mondani, gyáva vagy, és gyenge, de ha neked ennyire rossz a ketrecbe benézni, a könyörgő, szomorú szemeket, gondolj abba bele, hogy nekik milyen rossz lehet a nap 24 órájába kifele nézni, reménykedve, hogy hátha az a nap lesz az ő napja, hogy végre kap szeretetet és gondoskodást is.

Az első 1-2 nap nehéz, de utána "megszokod". Illetve könnyebb lesz. Én azt mondom, hogy menj el egy közeli menhelyre, ha pl pesti vagy, akkor könnyebb dolgod van, mert menhelyek közt is tudsz válogatni, keresel egy kisebbet, ahol mondjuk nincs csak 20-30 kutya, nem kell hogy onnan válassz feltétlenül, menj el, vigyél ki pár számodra szimpatikus kutyát, és sétálj velük egy kört. 20-30 percet, hidd el hálásak lesznek.

Aztán ha már nem emészt fel a gazdátlan kutyák száma/szeme, akkor mehetsz több menhelyre is.

Esetleg azt is lehetne, hogy átnézed a kutyafajták listáját (mármint nyilván nem az egészet, ahhoz évek kellenének kb:D), és kiválasztasz 10 fajtát ami tetszik.

Ha maradnak ezek, amiket felsoroltál (Akita, Border, Amstaff, Golden, Labrador, Dobi, Roti..), akkor már csak 3 fajta kell.

De egyébként sajnos egyiket sem ajánlanám, a rövid szőrűeket kintre meg végképp nem.

Aztán ha megvan ez a pár fajta, amit kinézel, menj fajtamentőkhöz, pl rotinál szerintem nem sok kutya lehet 10 körül, köztük lesz félős/agresszív/normális is, aztán kivihetsz párat ott is, foglalkozol velük..

Nem kell megijedni, csak először lesz para, mondom.

De tartsd szem előtt, hogy ha kimész egy menhelyre, akkor pár kutyának megszínesíted a napját/hetét..

Én amúgy pont a német juhászt ajánlom, bár ő sem a kertet fogja védeni, hanem inkább téged. Plusz vágyni fog a bentlétre:D

2015. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok az megint :) A százalékról látni fogod, melyik válaszoló.

Nem tudom, hány évesek a szüleid és miért nem akarnak nagyobb kutyát. Talán félnek, hogy fellökheti őket.

Talán ha leírod, jobban fogjuk tudni, mit ajánljunk Neked.

Azonban azt mondanám, ha a szüleid valamiért ragaszkodnak a kis-közepes termetűekhez, okkal vagy ok nélkül, célszerű figyelembe venni. Nem akarlak megbántani, nem ezért írom, de könnyebb egy olyan kutyát választani, amit el tudnak fogadni, mint a szemléletüket megváltoztatni.


Ismerősömnek volt dobija, és csak rosszat tudott róla mondani. Nagy kutyásnak számítottam, de még engem is megrémisztett. Azt nem ajánlanám. S a rotit sem.


A kuvaszt ajánlanám, de csak olyan helyre, ahol valóban családtag lehet és csakis jó helyről. Szerintem nagyon családszerető kutya, viszont igényli a foglalkozást és hajalmos szökni vagy nagyon sokat kell vele sétálni. Tényleg imád sétálni, és ha ezt nem kapja meg, morózus lehet.


Mit szólnál a skót juhászhoz? Ápolni kell a szőrét, és érzékenyebb, kicsit talán makacsabb a németjuhásznál, de kisebb és tetszhet a szüleidnek.


A vizslák szeretnek bolondozni és humorérzékkel megáldott embernek javaslom. Aludni bent kellene nekik. Szerintem itt-ott fel is ásnák a kertet.


Dalmatát tudom ajánlani, viszont hullatja egész évben a szőrét. Őrzi a házat, más kérdés, nem staffi megjelenésű.


Valamint a schnauzert ajánlanám, szerintem jó házőrző, talán nem annyira szép,de intuitív kutya. Mint ahogy a kuvasz nagyon kötődik a gazdájához. De ezt biztos nem választanák a szüleid.


Kisebb kutya közül, a mudi az, ami ugatós eléggé, viszont őrzi a házat. Magyar fajta, ízlések és pofonok, van akinek nem tetszik.

Ha már magyar fajta, akkor erdélyi kopó, jó tapasztalatom van.


A dalmata eléggé sétaigényes, kissé makacs, viszont én kedvelem finom és tartózkodó jellemüket.


Másik kutya, ami még eszembe juthat, az amerikai-kanadai vagy más néven svájci fehérjuhász. Kicsit kisebb, mint a német. Vagy, a shelti, ami a skótjuci rokona. Szerintem az is házőrző.


Sok sikert!

2015. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

[link]

itt egy keverék, 3 éves, nagytestű,de szerintem ez pont nektek való lenne (írják a házőrzést is, és hogy gyerek mellé is, tehát nem egy nagy falat, mert a kemény kutyákat nem ajánlják csak így gyerek mellé. A tetováltak meg amúgyis jó kutyaismerők. Nézd meg, ha esetleg érdekel, és nem ragaszkodsz a fajtatisztához:))

2015. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ma 15.50-es hozzászólónak:

azt írta egy hozzászólásban a kérdező, hogy nem akar törzskönyvezett, tenyésztett kutyát (az eredeti kérdés ellenére). Tehát nem is érdemes fajtákat javasolnunk.


A dobi amúgy egy rendkívül értelmes, idegenekkel közömbös, de soha nem agresszív, gazdáját és családját imádó fajta. Az ismerősöd dobijának eléggé el lehetett cseszve a nevelése, ha nem ilyen volt, de erről nem a fajta tehet, hanem a gazda.

A kérdezőnek ezzel együtt semmi szín alatt nem javasolnám, de szerencsére a szülei nem is akarják.

2015. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, köszi!

Viszont fajták nélkül nehéz tanácsot adni. A dobival kapcsolatban nincs értelme vitákba belemenni.


Egyébként én is kölyköt veszek magamhoz, keveréket, szimpi helyről, viszont azért megrémít a tudat, hoyg nem tudom mi lesz belőle. Akkor már inkább tenyésztett eb... Igaz, nekem sem tetszene érte több százezret kiadni..CSAK MERT.

2015. dec. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Bevallom, nem olvastam végig a kommenteket.. sőt! egyet sem olvastam el.. De! Szerintem Foxterrier (drótszőrű-az cukibb) egy igazi mackó, aki őrzi a házat :D Vagy a közép Schnauzer, aki szintén. Ha házőrzőt szeretnél, akkor nézz körül a terrierek közt, hiszen ők a "vadászok". :)

Remélem segítettem. :)

2015. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!