Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így szaporításnak minősülne?

Ez így szaporításnak minősülne?

Figyelt kérdés
Megtetszett egy nagyon ritka kutyafajta, már kinéztem tenyésztőt, tőle szeretnék behozni szukát és egy másiktól kant. Majd idővel venni még egy szukát. Különböző vérvonalúakat. Mivel nagyon ritka, nehéz lenne fedeztetni más kutyával, ezért mindig ez a három kutya forogna nálam, és két évente hozatnák be spermát külföldről.
2015. dec. 5. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem, abban az esetben, ha váltasz ki kennelnevet, a kutyáid kölykeit törzskönyvezed, és minden vizsgálatot elvégeztetsz, amit kell ilyenkor!

Ha nem lesz kennelneved, a kölyköket törzskönyv nélkül árulod, akkor igen, szaporítás.

2015. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Természetes, hogy lesz kennelnév és törzskönyv.
2015. dec. 5. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Végeztess vizsgálatot a kannal és a szukákkal is, nincsen-e bármilyen szexuális úton terjedő, vagy akármilyen jellegű örökölhető betegségük.

A szukákat vemhesség alatt folyamatosan vidd kivizsgálásra, a kölyköknek legyen meg minden szükséges oltlásuk, férgetelneítés és minőségi táp ha majd megszületnek.

Legyen kenelnév, adj törzskönyvet minden kiskutyához.

Meg persze legyen egy célod, mit szeretnél elérni a tenyésztéssel, milyen kiskutyákra vágysz.


Ha így teszel, akkor nem szaporítassz. Sok sikert hozzá! Kíváncsi vagyok egyébként milyen fajtáról van szó.

2015. dec. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Thai Bangkaew kutya
2015. dec. 5. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Szia, igen, ez nem szaporítás, de nem egészséges. Frissítsd mindig a vérvonalat, és ne csak az a 3 kutyus forogjon nálad. Ezt nem is értem, hogy hogy?
2015. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!