Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie kutyusomnak összecsomós...

Westie kutyusomnak összecsomósodott a szőre:S Melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés
Ha szárazan fésülnénk vagy hogyha megfürdetnénk és úgy,mert akkor kijönne a kosz is a szőre közül,nem??
2010. márc. 22. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A westinek nem árt a nem sűrű, de rendszeres kutyakozmetikus. Szerintem bízzátok rá.
2010. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szárazon könnyebb kibontani, nedvesen törhet a szőr. Ha koszos, akkor fésülés után fürdesd.
2010. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szárazon mindenképp. úgy még a kosz is kijön, hiszen a westie szőre öntisztító. lehet kapni külön bontókefét is. az ilyen ritka fogakból álló fésűszerű.
2010. márc. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bontás, fürdés, szárítás, bontás ismét!
2010. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne fürdesd meg kócosan. Az olyan lenne, mintha egy birkát fürdetnél. A csomósan fürdetésnek a végeredménye a "tiszta élő gyapjú", abból csak az olló a menekvés.

Az a helyes, ha kifésülöd fürdetés előtt.


Sokan nyírják a Westiket. Ha nem akarod a fésüléssel kínozni, akkor nyírd meg. Mivel jön a tavasz nem is ártasz neki komolyan vele.


Ha nincs kézügyességed, vagy félsz a fésüléstől/nyírástól, akkor inkább vidd kutyakozmetikába. A szakemberek fájdalom okozása nélkül is meg tudják oldani a problémádat. Rendes helyre vidd, és a jövőben gondozd sűrűbben és alaposabban. :)

2010. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha 1 héten 2-3x-or nem fogod fésülni akkor mindig ennyi gond lessz a szőrével. En húsvét elején és nyáron szokom a westiem fodrászhoz vinni.


1. vidd el kozmetikumoshoz

2. kérd meg h nyírja le

3. miután lenyírta ajánlom hogy fürdesd meg

4. SZEREZZ BE EGY KEFÉT !!!

2010. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1.járunk kozmetikushoz

2.van kefénk

3.szoktuk fésülni,csakhogy kintit kuty így télen nemannyira szoktuk..meg minden..

4.Nem állok úgy anyagilag..

Az a baj hogy nagyon így filces neki..és hát mitne mondjak fájdalmas,és a végén már minden baja van :s Azért gondoltam vizesen..de akkor ne..

2010. márc. 22. 18:00
 8/12 anonim ***** válasza:

"Kedves" kérdező!

A westie bizony drága kutya (bár gondolom ti szaporítótól vettétek, ha simán kicsapjátok az udvarra. Én 75.000 ért vettem, és hidd el, hogy meg se fordul a fejembe, hogy kirakjam.Persze a lustaság nagy úr...).

A kozmetikus is drága, de ha normális helyről lenne a kutya,akkor tudnotok kéne, hogy TILOS fürdetni, és 2-3 havonta kozmetikushoz kell vinni.

A fésülés meg alap, még télen is.

Ha meg nem állsz úgy,akkor vegyél egy ezresért egy trimmelőkést, és tanulj meg trimmelni.(én is ezt csinálom, csak nem anyagi okok miatt)

A többi roppant értelmes válaszadónak meg üzenem, hogy a westiket nem szokás nyírni, hanem trimmelni, mert a nyírással elpuhul a szőre, csakúgy mint a fürdetéstől,és akkor lesz egy ilyen elgyötört, mellőzött kócbabád, akire a kedves "gazdi" annyi időt se fordít, hogy kifésülje. (bele se gondolok, hogy a kutya mivel van etetve, és mennyit van vele foglalkozva)

2010. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó..

Elmondanám,hogy a kiállítási kutyákat szokták trimmelni...kutyakozmetikusunk már csak tudja..eléggé sok jó helyezést ért el(mellesleg)..Nyugodtan lehet kint tatrani,azt is elmodták..Nagyon is jól van tartva a kutya,köszöni szépen..Lehet nyírni,a kozmetikus mindíg nyírja,már említettem miért..


Inkább ne nagyon okoskodj..

2010. márc. 23. 17:31
 10/12 A kérdező kommentje:
Jah,és elég sokat foglalkozunk vele..
2010. márc. 23. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!