Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedik a Jack...

Keoma1963 kérdése:

Hogyan viselkedik a Jack russel lakásban?

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 11:02
 1/8 bollocks ***** válasza:
70%
Mos, főz, takarít.
2015. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
HA nem foglalkozol vele eleget, nem sportoltok fárasztod szellemileg is, nem lesz lakás ahová hazamehetsz.
2015. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Kétféle viselkedésforma figyelhető meg nála: vagy hurrikánt játszva rohangál körbe-körbe és elpusztítja, ami az útjába kerül, vagy mozdulatlanul fekszik a kanapén, mint akit villám csapott agyon, egyfajta téli álomban, lehetőleg meleg takarók alatt, úgy bebugyolálva, hogy a gazda azon aggódik, nem fullad-e meg a kutya. (Nem fullad meg.)
2015. dec. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fajta nem határozza meg egyetlen kutya viselkedését sem. A preferenciáit igen, meg hogy mire hajlamos, ha nem megfelelően nevelik és mozgatják, de hogy egy konkrét kutya hogy fog viselkedni, az sokkal inkább a gazdán múlik, mint a kutyán.
2015. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 compactegon ***** válasza:
amilyen a habitusa/ahogy neveled/amennyit foglalkozol vele. kb ebben a sorrendben.
2015. dec. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 elwera ***** válasza:

Nekünk keverék van. A lábunknál alszik és néha valóban annyira be van tekerve a takaróba, hogy már nem is látszik ki. Van amikor a földön a villanykályha lamellái közé teszi be a fejét és úgy alszik el. Van amikor a maci papucson alszik, arra hajtja a fejét, az a kis párnája neki.

A kaját, a húst mindig beviszi a párom asztala alá és ott a nagy szőrös lábtörlőn eszi meg. Az ágyon is a szőrös pléd a kedvence, sokszor oda fészkeli be magát.

Amikor megyünk erre-arra a lakáson belül, fontoskodva beugrik elénk és megy előttük lassan, nehogy tudjunk tőle haladni, közben nézeget hátra, hogy jövünk e még. Ő az elöljáró úr, mutatja az utat. A wc-re is, a konyhába is, és mindenhova elkísér, ha nem akarom, akkor is. A hülyeségekben nagyon makacs. Néha kicselezem. Elindulok, aztán gyorsan a másik irányba futok, hogy ne tudjon bevágni elém.

Amikor simogatom kinyújtja a nyelvét félig.

Más kutyákkal nagyon tud játszani, irtó stramb kutya. Kicsi, de erős és magas a fájdalomküszöbe. Volt hogy fejjel nekirohant a vas asztal lábának és akkorát koppant, hogy azt hittem kiterül, de utána futott tovább, meg se kottyant neki.

Sokat futkos a lakáson belül a másik kutyával. Van egy hosszú folyosónk, ott szoktak versenyezni.

Amikor kinyitom az ajtót, a körfolyosón is rohan pár kört vagy 200-al és lobog a füle, nagyon élvezi, aztán az ajtó előtt el lehet kapni ahogy fut szembe.

Kutyafuttatóban mindenkit játékra invitál, pedig már nem is olyan fiatal. Ez biztos csak egyedi eset, de nagyon szeretethiányos, és ha valaki megsimogatja, ahhoz egyből bújik, mint egy macska. Felveszed, órákig lehet az öledben simogatni, és ő teljesen odavan olyankor. Abbahagyod és lerakod, akkor meg ugrál, hogy még-még. Amikor mérges, vagy pl én eszek, ő pedig nem kap kaját, azt nehezen viseli, akkor rázza a fejét, morgolódik és ugrál magában, forog körbe és hozzá tüsszög.

2015. dec. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Utolsó hozzászóló írásán jót mosolyogtam: ráismertem a kiskutyámra!

4 és fél hónapos, még kicsi. Sokan nem hiszik el, de ha kettesben vagyunk nyugis, mászkál, kísér el a wc-re, nézi ahogy főzök (remélve hátha kap valamit ő is), figyel, fülel, ha kinn zaj van vakkant ( Próbálkozom a gyakori ugatás leszoktatásáról) Ha én eszem akkor konyhaajtó csukva, ha befejeztem azonnal nyitom ki neki rohan be. Egyébként mindig ő eszik először nem én. Amikor kajál, mellette állok, de csak a jutalomfalatot, fogtisztítót egyéb csemegét viheti be, az ételt nem.

Van saját ágya napközben, éjjel ott pihen, hajnalban kéretőzik fel hozzám, (egyből nem tud még ugrani) Ilyenkor megesik rajta a szívem, és együtt durmolunk tovább! Amíg fel nem ébredek vigyázz rám!

Néha ha talál valamit lenn a földön, azt ellopja,viszi a fekhelyére( konyharuci, szárítócsipesz stb) de ez sztem minden kölyökre jellemző! :)Ha vendégségbe jön valaki hozzám megbolondul, rohangál, ugrál, produkálja magát. Zabálnivaló :)

Igazából szoktatás, nevelés kérdése az egész!

Az első két hónap nagyon necces volt, de lassan kialakul a rend!

Természetesen sétálni minden nap megyünk, napi egy- másfél óra, itthon este még játék.

Egyenlőre a lakás még rendben van!

Egyenlőre :)

2015. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Nekünk kettő van,mindkettő lakásban. Mielőtt hozzánk kerültek mindkettő udvaron lakott..Hosszadalmas volt mire megszokták,eleinte arra jöttünk haza hogy a kuka felborítva,cipő szétrágva,függöny leszedve...De pár hónap alatt megszokták,és azóta nagyon jól érzik magukat :) Szobatiszták természetesen,viselkednek és várnak minket haza :) Amikor elmegyünk reggel, nem akarnak elengedni, délután meg ha hazaérünk alig tudjuk levenni a cipőt. :D
2016. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!