Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy Bernáthegyi...

Mennyibe kerül egy Bernáthegyi kutya havi ellátása?

Figyelt kérdés

A családunk kutyát szeretne, a gyerekek ragaszkodnak a Bernáthegyi fajtához. Tudom, hogy óriási a mozgásigényük és nem kevés pénzbe kerül a megfelelő gondozásuk.

Aki tart ilyen kutyát, nagyjából megtudná mondani, hogy mennyibe kerül egy felnőtt ilyen nagytestű kutya élelmezése? Köszönöm.



2015. dec. 7. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A mozgásigénye nem óriási, sőt az átlagnál inkább kisebb.

Az ellátására a vételáron felül szerintem egy havi átlag 20 ezret számoljatok.

A vételára pedig 250 ezer körül van.

2015. dec. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is erre tippeltem.

Érdekes, mert régebben egy ismeretterjesztő műsorban hallottam, hogy a Bernáthegyinek napi 50-60 km séta meg se kottyan. Ez valahogy nagyon megmaradt bennem.

2015. dec. 7. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:

nekünk moszkvaink van. Nőstény, nos hát kertesházban élünk így ott annyit fut amennyit tud, meg ugrál. Mikor jó idő van akkor szoktuk sétálni vinni vagy a Dunához úszni nyáron.

Szerintem ennyire azért nem drága az etetése...

2015. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Az etetése nem feltétlenül ilyen drága, de nem csak etetni kell. Ha egy 20 kilós táppal számolunk egy hónapban, az alap hangon is 10 ezer. Szívféreg ellen havi 3 Milbemax tabletta kell neki, ami kb. 5000 Ft. Foresto nyakörv ha havi bontásban számoljuk, akkor kb. 1000Ft/hóra jön ki, de ha spot-ont szeretnének rátenni, akkor az is ott van havi 5000 környékén (bár szerintem ez nem éri meg ekkora kutyánál). Ekkor még nem számoltunk semmi egyebet, csak a mi rendszeres és elengedhetetlen.

Ezen felül alkalmanként (minimum évente kétszer) állatorvos, jutifalat, kutyaiskola, szőrápolás. Nem túlzás az a havi 20.000 átlagban, de ha valaki tehetősebb akkor lazán el tud rá költeni sokkal többet is.

2015. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van egy csodaszép szuka kutyusunk. A mozgásigényeóriási? 😂 hát nem mondanám. A 20 perces séta után boldogan telepszik le és horkolmegy nagyot. Van hogy beindul olyankor rodeózik az udvaron egy két kört és már el is fáradt. Párom szokta vinni "futni" ami kb 5 perc futás aztán leül mint az iszap az út közepén és egy tapottat sem mozdul. Hamar elfárad. Labdázni is kb 15 percig megy neki. Az etetése attól függ mivel eteted. Amíg kicsi az oltások meg féregtelenítés. Nem olcsó de teljesen megéri egy hatalmas csupaszív grizlimaciért cserébe ❤
2016. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!