Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden yorkshire terrier...

Minden yorkshire terrier ilyen félős ideggyenge?

Figyelt kérdés

Több ismerősömnek is van, az egyik elvileg "mini" yorkshire terrier és annyira fél hogy hozzá érni sem lehet pedig nem vagyok neki idegen. És mintha folyamatosan remegne, olyan kis nyeszlett az egész kutya.


Tegnap a lépcsőházban ahol lakom is láttam egyet ami ki volt zárva(csak az ajtóban ült és várt gondolom véletlenül kizárták) mielőtt kopogtam hogy beengedjék megpróbáltam megsimogatni, de megpróbált elszaladni tiszta pánikban volt...pedig lassan mentem felé és hívogattam stb..létezik az ilyen kutyákból normális vagy alapvetően ilyen a yorkshire terrier temperamentuma hogy összepisili magát ha idegent lát?


2015. dec. 7. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem ilyen a temperamentuma. Nevelés kérdése az egész. Amúgy jó fej kiskutyák.
2015. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A "minik" (ilyen fajta ugye nem is létezik) gyakorlatilag kontraszelektáltak, hiszen sokszor a legvisszamaradottabb egyedeket rakják össze annak alárendelve, hogy az utódok is minél kisebbek legyenek. Ezzel sokszor együtt jár valamilyen más (akár fizikai, akár idegrendszeri) betegség.

De egy "rendes" yorkshire terrier persze nem ilyen. Az egészséges és erős idegzetű - elvégre eredetileg jelző- és vadászkutya...

2015. dec. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Azok nem yorkik! A yorki ízig vérig terrier!!

Akaratos nem félős.

Amiket te láttál agyonszaporított túltenyésztett ideggyenge példányok. Csúnya dolog amit írok de mind le kellene altatni, mindenki jobban járna. A kutya is és a gazda is!

2015. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hohó, egy igazi yorkshire terrier minden csak nem félős és ideggyenge.:D

Vérbő terrier.

Amiket pedig látsz, azok a szaporítás szánalmas következményei, olyan hogy mini yorki nincs, a szaporítók elpasszolt beteg kutyái...elvégre aki haszonért szaporít, az mindenféle "reklámmal" igyekszik túladni a beteges kiskutyákon...ugyanez az idegbajosság, egy rész van ami genetika, másrészt pedig a gazda felelőssége, hogy megnevelje a kutyát. De mert pici kutya, cuki kutya, neki el van nézve, sőt ami rosszabb akaratlanul nyünyörgetve van érte. Könyorgöm, mert pici, attól még kutya.

2015. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Barátnőmé nem félős, akaratos.

Elvileg az is mini, de időközben matha nagy lett..

2015. dec. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mini yorki = fejletlen, gyenge, "selejt" kutya. A szaporítók nem foglalkoznak a kutyák egészségével, csak legyen minél kisebb és minél drágábban el lehessen adni. Plussz még az is rátesz egy lapáttal, hogy a kedves gazdi mindentől óvja az alig 1 kilós kutyát, mert már attól megpusztul, ha leesik az ágyról, ez is egy állandó stresszhelyzetet kelt a kutyában, mert így soha nincs "biztonságban".


Egy fajtatiszta, egészséges yorkshire terrier nem ilyen.

2015. dec. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem ilyen és kérlek, hogy ne ebből ítélkezz mert kb. olyan mint a "harcikutya" szindróma.


Az enyém tök nyugis többen is megkérdezték már, hogy hogy nem hozza az "átlag" terrier viselkedését, nem pörög mint a bolondóra, sétánál inkább vonszolni kell.


Viszont elég sokat óbégat az utcán, ha valami nem tetszik neki, valamint termeténél fogva nem díjazza, ha valamely kutya végig akar gyalogolni rajta ...na akkor pedig idegbeteg hörcsögnek mondják..


Én tudom, és akik ismernek is mind tisztában vannak vele, hogy egy jól nevelt normális kutya.


Ismeretlenek pedig előbb legyenek szívesek tájékozódni a kutyák testbeszéde alapján, emberek is, mielőbb nekiállnak taperolni egy kutyát, pláne úgy hogy, pici meg édibédi biztosan odavan ha egy ismeretlen óriás lapogatja...

2015. dec. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
...jah kihagytam hogy törzskönyves, ivartalanított kan, standard mérettel:)
2015. dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sajnos az utcán látott "yorki"-k 95%-a valóban idegbeteg, őrjöngő, félős, szinte életképtelen kis görcs...mert a szaporító humanoidok, valamint a balfa...gazdák teszik őket azzá!!!

Ritkán, de akadnak kivételek: amikor a NORMÁL méretű, kutya formájú yorkie szabadon, jól nevelten sétál, játszik a nagy kutyákkal. Ilyenkor mindig megdicsérem a gazdát, hogy bár minden tulajdonos ilyen lenne :)

2015. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor rendben. Csak azt hittem ezek közül mind ilyen.

Úgy látszik az emberek többsége inkább szaporítótól vásárol + bárminemű hozzáértés és utánajárás tájékozódás nélkül fognak bele a kutyatartásba.

2015. dec. 8. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!