Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyát...

Szerintetek melyik kutyát válasszam?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Mindegyik nagyon szimpatikus. :)



#kutya #menhely #illat #ebtelep #út. Illatos út
2015. dec. 10. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Aztán mi alapján kéne ezt nekünk eldönteni?
2015. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :) :) :) :) :) :)
2015. dec. 10. 11:48
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát pedig jó volna, ha ez tényleg segítség lenne, és átgondolnád ezt a kutyatartás-dolgot, nem pedig csak az motiválna, hogy kiszedd a legcukibb arcút a kennelből. Abból lesz az, hogy két hónap múlva viszed is vissza, mert lövésed nem volt arról, mit szeretnél, meg mit tudsz nyújtani a kutyának, és ezért hazavittél egy olyat, amivel nem passzoltok egymáshoz.
2015. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem kinézet alapján az első tetszik vagy az ötödik. De tényleg jó lenne tudni, hogy te mit tudsz nyújtani, hogyan tudnál velük foglalkozni. Meg persze a kutyák habitusa is fontos. Lehrt egyik jobban tetszik így képről, mint a másik, de élőben meg lehet teljesen más benyomásod lesz róluk. Plusz ugye némi infót talán tudnak adni az ott dolgozók is, hogy kit várhatsz el a kiszemelt kutyáktól.
2015. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Kutyaválasztásnál a kinézet egy másodlagos dolog...nagyon jó lenne, ha elgondolkodnál azon, hogy te milyen típusú, habitusú kutya tartására vagy alkalmas, vagy berendezkedve, mert lehet hogy elviszed a legcuksimuksibbat, de mi van akkor hogyha kiderül, hogy az év 365+2 napja is kevés lenne ahhoz hogy lefáraszd, ezáltal ne rombolja szét a lakást, vagy tegyen valaki méreggel pontot a kis életére, mert rommá ugatta magát?


Tehát te tudod magadról, hogy ilyen kutya való neked, milyen az, akivel a legzökkenőmentesebben együtt tudsz élni, ÉS elsősorban neki is jó?

2015. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor van az, hogy bepattogsz az Illatosra, megismerkedsz a kutyákkal és kifaggatod a dolgozókat, hogy mit tudnak a kutyáról: habitus, energiaszint, esetleges problémák és kiválasztod azt, amelyik a legjobban illik hozzád, az életviteledhez, az energiaszintedhez stb.

Mindegyik nagyon aranyos, 7 kutyából meg majd csak akad egy hozzád illő :)

2015. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Tőlem azt választod amelyiket szeretnéd.De ha egy olyan kutyát választasz amelyik rombol vagy épp agresszív gyerekekkel,akkor ne üvölts le minket,hogy mi azt mondtuk azt válaszd.Vagy épp erős a vadászösztöne amit te nem tudsz kezelni.



Elsétálsz a telepre felírod a számokat adatok és a gondozóknak meg mondod,hogy mutassák meg mindent,mindegyikkel legyél legalább fél órát akár vidd el ott a telepen sétálni. Érdeklődj róluk.


Amelyiknek a jelleme megfog,illik hozzád azt vidd haza.


Ha jellemüket néznéd és nem a külsejüket lehet a 8 kutyából max 1 maradna amelyikre azt mondod ez az ami jellemben kell neked.


Miért idegenek döntsék el neked milyen kutyád legyen.

Ez egy szerelem,mások nem tudják befolyásolni.


Én kinéztem 5 fajtát mindegyiknek utána néztem,tenyésztőkkel,gazdikkal beszéltem. Aztán az 5 kutyából egy maradt!!! Az ő jelleme illik hozzám leginkább. Sokan mondták,hogy csúnya,túl nagy.Nem fogok vele bírni és stb. Leszarom. Hallgassak másokra és ne vegyem meg azt a fajtát amit szeretnék??mert mások lehordták?

Ugyan ez, mondhatom,hogy hozd el az utolsót.Haza viszed és kiderül,hogy túl domináns,agresszív nem tudsz vele bánni.Olyankor mi van?


Ne idegenek döntsenek helyetted. 10-15 évig lesz társad.Te fogsz vele élni,te fogod nevelni,sétáltatni, neked kell tudnod mit tudsz neki nyújtani,mennyit bírsz.


Hozd el az elsőt,de olyan hiperaktív,hogy te nem tudod lefárasztani így szét rombolja a lakást. Vissza vinnéd,mert rombol nem bírsz vele?


A cukiság és a szimpátia kevés egy adott kutyához vagy épp fajtához.

Jellemet kell nézni.Tök szuper,dicsérendő,hogy telepről hozol ki kutyát,de neked kell kiválasztani.

Lehet van amelyik félni fog tőled,mert érzékeny és neked erős a kisugárzásod.Azt kell megnézni melyik kutyával passzolsz,jössz ki jól,látszik rajta is,hogy jól érzi magát veled!!!!

Meg tudsz róla infókat. Azt mondják nagy mozgásigényű,de te nem tudsz neki sok mozgást biztosítani akkor kész le kell róla mondani. Olyat válassz amelyik illik az életritmusodhoz.

Ha nyugodt vagy nyugodt típusú kutyát válassz, ha pörgős,pörgősebbet.Ezt kép alapján nem lehet eldönteni.

2015. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, kicsit kiigazítalak: Szeptemberben fogadtam be innen kutyust, és sajnos NEM lehet velük ismerkedni, sétálni. Kutya csak akkor jön ki a kennelből, ha viszed, szóval maximálisan a gondozókra kell hagyatkozni. De a lényegen nem változtat, a kérdező szépen vizsgálja meg, mennyire alkalmas a kutyatartásra, és az életviteléhez megfelelőt válasszon...nekem kapásból 12 kutya közül is volt lehetőségem, pedig nagyon nyakatekert igényekkel mentem...de sajnos van választék.
2015. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkit felpontoztam. Azért tettem fel a kérdést mert én úgy tudtam (ahogy az utolsó válaszoló is írta) hogy nem lehet velük ismerkedni. De ezekszerint a gondozók nagyon jól ismerik őket. Sokat segítettetek köszi.
2015. dec. 10. 18:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat,nem tudtam,hogy az Illatoson nem lehet.

Bár ez szerintem nem annyira jó.

Inkább választanék menhelyről ahol ismerkedhetek a kutyával.

2015. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!