Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladjuk egy kitartóbbnak vagy...

Eladjuk egy kitartóbbnak vagy meg lehet még nevelni?

Figyelt kérdés

Van egy mostmár lassan 7 hónapos Német Juhász KAN kutyánk.

4 hónapos volt mikor hozzánk került, azóta tanítjuk.

De nekem mostmár kezd belőle elegem lenni. Mindent szétszed -amit megértek- de hiába szólunk rá, vagy megcsapjuk újsággal egyszerűen semmi.Egyedül a kocsitól fél, arra meg tudtuk tanítani. Ma este is ki kellett mennem mert szétszedte az udvart a tálját felborítja, főleg ha van benne valami.Kimentem összepakolni, ez nem tetszett neki és elkapta a kezem de nem harapott meg, csak elkapta.Ellöktem és leszidtam.Semmi.Folytatta.Kapott az újsággal, nem érdekli. Nálunk a kutyaiskola lehetetlen. Volt már több Német juhászunk is, de ez a kutya teljesen más mint a többi kutyánk. Valakinek van valami ötlete mit tehetnénk még?

Lehetőleg normális válaszokat kérnék és nem pedig nyafogást hogy akkor minek kellett a kutya.


2010. márc. 22. 22:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
66%

"De nekem most már kezd belőle elegem lenni"

szerintem inkább most keress neki egy másik gazdit.

Mit fogsz csinálni, ha megöregszik és esetleg összekakilja magát? Mert én ápoltam az öreg, beteg kutyámat is.

Ha nincs türelmed egy kölyökhöz akkor nem lesz türelmed ápolni, amikor beteg lesz.

Én azt gondolom nem ez a te fajtázd.

2010. márc. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

tanulj egy kicsit a kutyákról,és rájössz , a legelevenebb, legneveletlenebbnek tűnő kutyákból lesznek a legjobbak, persze csak ha tanítják őket !!

te nem tanítod, csak elvárod ,hogy megértse amit mondasz neki, de szerintem te sem tudsz kínaiul !!

olyan neki amit mondasz,mint neked a kínai .

tanulj meg kutyául :)

( ez egy jó könyv címe )

a kutyád unatkozik, és te nem nagyon foglalod le sem a fizikai, sem a szellemi energiáit.

a fáradt, kutya könnyeben tanul, mert jobban figyel, így javaslom a tanulás előtt mindíg fáraszd ki egy kicsit.


ő játszana , futna, tanulna, csak te még nem érted ,hogy ő mit szeretne, ő meg nem érti amit te szeretnél tőle.

ilyen egyszerű !

sokat kell vele sétálni, sok új helyre elvinni, sokat mozgatni, és szocializálni, egyszóval foglalkozni vele. napi minimum 2-3 × 1 órát !!!!

neked meg kevesebbet tv-t nézni, számítógépezni,stb .

ezt hívják felelőségnek :)

2010. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem köztetek még a rangsor sincs rendezve. Hogy odakapott a kezedhez, az azt jelenti, hogy ő akart téged rendre utasítani mert elrontottad a "szórakozását". Azaz magát tekinti dominánsnak a "falkában". Amíg ezt nem rendezitek le, semmit nem fogsz vele elérni. Uralkodni fog a családon és esetleg még komolyabb problémákat is okozhat. Ha már tudja hol a helye a családban, el lehet kezdeni foglalkozni a többi problémával.
2010. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Még valami amit több válaszban olvastam: a kutyasuli sokaknak nem anyagiak vagy idő kérdése. Amikor én kutyázni kezdtem (lassan 21 éve), még 40 Km-re kellet eljárnom a legközelebbi kutyaiskolába. De hát ehhez kellett némi fanatizmus és elmebetegség :) Kicsit később már én vezettem a helyi sulit, azóta pedig már azok akik anno nálam kezdtek.
2010. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
67%

Ha könnyen lemondassz róla és találsz njeki másik helyet inkább add oda, de jó nemhiszem h találsz, most rengeteg a gazdira váró kutya, ráadásul ő nehezebb eset is. Ja, és nehogy szaporító kezébe kerüljön.

Egyébként az ivartalaínítás megoldhatja a problémákat!

2010. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kutyasuli azért nem jöhet szóba mert senkinek nincs ideje elmenni vele oda.Csömör közelében pedig nem is tudom hogy van e.Meg ha azt mondanám hogy elmegyek vele kutyasuliba anyám is körberöhög.De amúgy egyik kutyánkkal sem voltunk soha suliban.

"gyakran vered" [22:22] Nem, nem verjük.Csak újsággal odacsapunk de nem úgy hogy bármi rosszat tesz akkor már csapjuk is.Én speciel nem szeretem csapkodni az előző német juhászunkat sem kellett soha megcsapnom.(mondjuk tudom hogy minden kutya más)

"az meg nem jó, hogy fél az autótól!" [22:41] attól is azért fél mert mikor közel ment a kocsihoz,esetleg felugrott rá megcsapkodtuk és rászóltunk.Ezt valamiért könnyebben tanulta meg.

Ma is bejöttem a kapunk és megint elkapta a kezem. Még hozzá sem szóltam hogy: Gyere ide vagy valami.Éppen le lett minden salggolva és hát játszott a vízzel nem is kicsit. :)

2010. márc. 23. 14:24
 27/30 A kérdező kommentje:
Amúgy lehet ez attól is hogy rendőrkutya lett volna?Legalábbis abból az alomból jött.
2010. márc. 23. 14:25
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem azért ilyen, mert rendőrkutya alomból való. Azokat elég alaposan szűrik mielőtt oda kerülhetnek.

Amit a kézelkapásról írtam az előbb, még kiegészíteném:

nem biztos, hogy mindig dominancia gond van mögötte. Azt neked kell látnod az adott helyzetből. Lehet, hogy csak játszani akar (a másodiknál inkább ez valószínű).

2010. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Hétvégén megpróbálok felmászni vele a hegyre, remélem örülni fog neki.Oda még nem vittük ki. :)

Amúgy csak azért nem lett rendőrkutya mert nem volt elég agresszív. Most is hallom ahogy játszik a táljával.

2010. márc. 23. 15:14
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogy rendőrkutyának nem volt elég agresszív attól a dominancia gond még fennállhat. Az első német juhászommal hasonlóan jártam, bár ő egy évesen került hozzám. Addig semmit nem foglalkoztak vele, éppen csak enni kapott.

Az első etetésnél a kezemhez kapott mikor hozzányúltam. Akkor, ott tudtam, hogy ez nem játék és rögtön lerendeztem vele a "ki is a főnök?" kérdést. Szabályosan megküzdöttünk, mint Csupati Luxal a "Kántor nyomoz" c. könyvben. Utána minden rendben volt. Tíz éves koráig aktívan dolgoztam vele.

2010. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!