Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya suli nélkül már nem...

Kutya suli nélkül már nem lehet kutyát nevelni?

Figyelt kérdés
Bárki bármilyen kérdést feltesz mindig csak kutyasuli, kutyaovi és ennyi. Még nem volt ilyen felkapott dolog addig senki nem nevelt kutyát?? Nincs tapasztalat?? Jó tanács?? Ennyivel el van intézve?
2015. dec. 14. 20:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Dehogynem lehet. Megfelelő kutyás tapasztalattal és kutyás társasággal, amiben lehet szocializálni is a kutyát, továbbá ahol játszhat a többi kutyával.
2015. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Hozzátenném, hogy akik viszont itt tesznek fel olyan buta kérdéseket, mint hogy "hogyan szoktassam le a családtagok lábának meghágásáról a kiskutyámat?", azok nem értenek a kutyákhoz egyáltalán, és igencsak félre tudják nevelni, még akkor is, ha megfelelő utasítást kapnak. Nem azért, mert a szövegértésük rossz, hanem a kutya viselkedését, reakciót nem fogják megérteni - ezért kellene szaksegítség nekik.
2015. dec. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

De, azoknak akik veszik a fáradságot, és úgy vesznek magukhoz állatot, hogy előtte tájékozódnak róla. VAgy bvan már kutyás tapasztalatuk, netán valakije aki rendelkezik ezzel. MEgbízható tapasztalattal, teszem hozzá.


Viszont ha végignézed, 10-ből 9 kérdés olyan, hogy egy abszolút alap dologgal nincs tisztában a kutyatartó, így igen, ők NE kezdjenek bele a házi kutyanevelésbe.

2015. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%
Hát vannak olyanok akik szerint nem. :D Velem párszor már konkrétan közölték, hogy én hazudok, amikor mondtam, hogy kutyaiskola nélkül tettübnk le pár engedelmes vizsgát.
2015. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%

Egyrészt aki ért a kutyákhoz, az körbenéz az átlag kutyások között, és szíve szerint mindenkit elzavarna sulizni, mert jobbára csak a kutyákon múlik, hogy nem egy merő gáz a viselkedésük. Vagy az, csak gazdi szarik rá, ugye. A kutyatartók 90%-ára nem kicsit ráférne némi tudatosság a kutyázással kapcsolatban.


Másrészt - és ez a fontosabb - lehet jótanácsokat osztogatni, de speciel aktív kutyakiképzőként az első dolog, amit megtanultam, az az volt, hogy gazdákat tanítani néha baromi nehéz. Az ember ugye alapból azt hiszi, hogy amikor azt mondja, hogy "rántsd meg a pórázt", meg "szólj rá keményen", vagy "dicsérd lelkesen", akkor mindenki ugyanarra gondol. De nem. A normális pórázrántás elsajátítása a tehetségesebbeknek fél óra, az óvatosabbaknak néha több hét. A kemény rászólás az emberek felénél kedves hangon előadott ejnyebejnyézés, ami a szavak szintjén tényleg rászólás, de hangulatra inkább dicséret, és ezt egyszerűen nem veszik észre, ha nincs ott valaki, hogy erre rávilágítson. A dicséret meg az igazi mumus, egyszerűen senki nem mer felszabadultan örülni a kutyájának, ha az valami jót csinál.

Szóval tudván, hogy az ilyen alapvető dolgokat is mennyire nehéz élőszóban, rendszeres találkozásnál átadni, én nem pazarlom se a saját időmet, se a gazdáét arra, hogy konkrét dolgokat javasolgassak interneten, mert aztán azt fogja hinni, hogy a technika szar, és reménytelen a kutya, holott baromira nem, csak kell egy kiképző, aki segít megtanulni rendesen csinálni.

2015. dec. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Jogos. Köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 14. 20:34
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

És akkor az olyanokat még nem is említettem, amikor a gazda közli, hogy az ő kutyája félős, miközben amúgy égnek álló farokkal rohangászik, és azt lesi, hova tudna jelölni, hogy mindenki tutira tudja, hogy itt ő a májer. Ezt előben rögtön levágod, itt neten meg csak akkor jut eszedbe rákérdezni (vagy akkor se), ha már hat oldal óta nem jöttök rá, hogy mi a frász van.

Szóval a távkutyakiképzés hülyeség, akárhonnan nézzük.

2015. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
De lehet! De ha eljut odáig a gazdi, hogy innen kérjen segítséget akkor felesleges hókuszpókusz, mert szakemberre van szüksége! Te is kitudódik magadnak húzni otthon a fájó fogat mégis szakemberre bízod.
2015. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Attól függ mi az elvárásod. Az utolsó szerintem droidokat nevelne az összes a kutyából ha tehetné. Nagyon sok fajta kutya van különböző jellemzőkkel, például egy muditól ne várjuk el, hogy tétlen maradjon ha veszélyt érez , mert úgy szelektálták hogy jelezze e veszélyt és majd a agzdi eldönti hogyan tovább, na ezt nem minden kutyaiskolába tudják és a kutyának kuss a neve bármilyen fajta is alapon klónkutyákat próbálnak nevelni. Ugyanez a kutyatartókra is igaz, elvárják más kutyáktól hogy úgy viselkedjen mint az övék. A kutya az kutya nem ember, és sokan nem a tudnak gyönyörködni abban sem mikor két kan eldönti ki a domináns (balhé nélkül!) Ne válassz olyan fajtát amelyiknek ösztönös viselkedése zavar. Kutya neveléshez határozottság kell. A kérdésre a válasz: nem lehet, mert a válaszoló azt mondja. Itt sokan vannak akik előadják, hogy értenek a kutyához aztán kiderül, hogy fojtónyakörvet használnak, meg problémás kutyát még nem is láttak vagy nincs is kutyájuk. A gond az hogy a kérdezők nem akarnak kutyát nevelni, azt hiszik ha ide beírják a kérdés akkor megjavul a kutyájuk. De vannak itt beépített kutyasuli tulajdonosok is akik mindig javasolják az iskolát.
2015. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne lehetne. Nekem Argentin Dogom van én tanítok neki mindent . Elötte Amerikai Staffordod volt,őt is én neveltem,tanítottam. Nyertem vele engedelmességi és ügyeségi versenyt is.

Ha jól utánnanézel a dolgoknak meg lehet tanítani sokmindent.

2015. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!