Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát nevelni szidás,...

Lehet kutyát nevelni szidás, büntetés nélkül?

Figyelt kérdés
Sok könyvet olvastam, pl. Jan Fennel könyveit, ahol nem is említik azt, hogy időnként meg is kellene szidni a kutyát! A Kutyapszichológia c. könyvet olvasva nekem egészen az lesz az érzésem, hogy úgy akar megnevelni egy kutyát, hogy előtte megy be az ajtón meg ilyenek és ha jól csinálja, kaphat kaját. Pedig szerintem egy megfelelő időben elhangzó, megfelelő hangmagasságú és hangerejű "Nem szabad!" csodákat tud művelni. Nem azt mondom, hogy verjük, vagy folyton a pórázt rángassuk, de szerintem csak használ, ha időnként büntetjük is. Vagy nincs igazam?
2009. jún. 3. 18:27
 1/9 anonim válasza:
65%
én egyszer ütöttem meg a kutyámat,és azt mondtam neki erélyesen,hogy NEM.azóta is beválik ;)
2009. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nevelésre van több féle elv is amit olvastál az is bevállik általában csak az önfejű kutyákat kell szídni de büntetni semmikép
2009. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Aki nem szűklátókörű, az elismerheti, hogy a kutyát nem léhet csak jutalomfalattal és játékkal nelvelni. Néha szükség van egy erélyesebb pórázrántásra, nem szabadra, és abba sem hal bele, ha meglegyinted... De ezt a kutya szemályiségéhez kell igazítani.
2009. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

A kutyát meg kell nevelni.

ha megütöd, soha ne a kezeddel tedd. Tedd inkább egy összecsavart ujsággal. az nem is fáj neki, de azt érzi hogy nem tett jót. a kezet a szeretettel kell összekapcsolnia nem a rossz dologgal.

Láttam egy műsort, amiben a gazdák a kutya orrára csaptak ha rosszat tett, ezért a kutyában az maradt meg, hogy a felé nyúló kéz rossz. nagykorára mikor megakarták simogatni odakapott.

mindig legyél következetes. Ha egyszer tiltassz neki valamit, máskor pedig nem, nem fogja érteni a dolgot.

Remélem segítettem

2009. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
A jutalomfalat nálam mindig bevállik!Ha meg nem azt csinálja amit te akarsz akkor vidd el kutyaiskolába !
2009. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
nem verem én állnadóan azt a kutyát,egyszer ütöttem meg,azóta se volt rá szükség,mert megérti ha azt mondom,h NEM,és nem fél tőlem.
2009. jún. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A spektrumon este 6 körül van egy nagyon jó sorozat, ahol egy fiatal nő nevel elég rossz kutyákat. Csak jutalomfalattal és dícsérettel dolgozik. Én imádom a műsorát, ngyon jó!
2009. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Igen, a Spektrumon minden este futó A póráz két végén c.műsort mindenkinek csak ajánlani tudom. Pont arról van benne szó, hogy pozitív megerősítéssel, jutalomfalattal és a hangunkkal neveljük a kutyát, és ne veréssel.

Szerintem nagyon jó műsor!!!

2009. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én sem azt mondom, hogy verjük, de szerintem néha rá kell szólni erélyesen, és ez sok könyvből nem jön le. Persze ez is kutyától függ.
2009. jún. 4. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!