Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes rottweilernek van,...

9 hetes rottweilernek van, ami árthat ha éjszaka kint van? (Vidéken élünk, rókára, menyétre, ilyesmire gondolok. )

Figyelt kérdés

Nemrég hoztuk el, eddig is kint volt tartva, nem akarom ezt felborítani.

Van neki helye, kuckója, tehát megfázni nem fog, csak attól félek, hogy valami állat bánthatja. El van kerítve, de csak olyan 1,20 m magas a kerítés a kenneljén egyelőre.


2015. dec. 16. 08:11
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Volt már kutyám, neki is gond nélkül sikerült megtanítanom, hogy csak akkor ehet, ha azt mondom neki "tied", addig nem nyúlt hozzá, igaz majd megőrült, de nem nyúlt hozzá. Talán fog menni.

De legfeljebb elviszem kutyaiskolába, vagy profi segítségét kérem hozzá.

2015. dec. 16. 08:57
 12/31 anonim ***** válasza:
34%
A házat bentről is tudja őrizni, sőt. Akkor nem tudják előre megmérgezni, meg purhabot fújni a szájába, meg fejbelőni számszeríjjal (ez történt pár hete csepelen, nem vicc, keress rá nyugodtan). Eleve jobb pozícióból is indul a kutya, mert bármelyik testrészét bárhol bedugja az ember a házba, a kutya már rajta is van, mielőtt árthatna neki. Ha meg a kint mászkálásra jelez be, akkor felkelsz és kimász vele együtt, miközben hívod a rendőrséget. Szerintem hatékonyabb, mint megvárni, hogy jó előre kiiktassák, aztán nyugodtan kirámolják a házat.
2015. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
71%
Ne keverd a szezont a fazonnal. Az, hogy a vacsorájához csak engedéllyel nyúl, nem azt jelenti, hogy ha bedobnak neki egy rúd patkénymérges kolbászt, akkor ott is majd arra fog várni, hogy te megjenelj és engedélyt adj neki. Ha ott vagy, akkor van kontrollod, de a távollétedben ezt nem oldod meg szaktudás meg felszerelés nélkül egy jó ösztönű zabás kutyával.
2015. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Akkor elmegyek vele kutyasuliba, vagy keresek valakit, aki ezt meg tudja tanítani neki.

Jól akarom csinálni, de el nem tudom képzelni, hogy felnőtt korában jól érezze magát egész éjjel a 1,5 nm-es előszobában, főleg hogy sajnos eléggé zsúfolt nálunk minden (a ház kicsi, a kert nagy, ez van).

2015. dec. 16. 09:03
 15/31 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudod elképzelni, hogy a kutyád jól érezze magát a közeledben? Az gond...
2015. dec. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nem a közelemben nem tudná jól érezni magát, egyáltalán nem erre gondoltam... Jobban imádom már most, mint el tudtam képzelni. Amennyi időt lehet, vele vagyok a ké munkahelyem mellett (ez napi minimum egy óra, és emellett a gyerkőc meg a férjem is foglalkoznak vele, ők többet vannak otthon).

Hanem bezárva egy 1,5 nm-es helyre, ahol kb még kinyújtózni sem tud a szekrények meg egyebek miatt. Nyáron az éjszakai fülledt 40 fokban még kinyúlva az ablak alatt mi emberek is alig élünk, nem hogy ő a bundájában...

2015. dec. 16. 09:11
 17/31 anonim ***** válasza:
53%
Az agyam eldobom, azt tudtad, hogy a rottweiler tartásához rettenetesen következetesen kell gondolkodni, különben menni fog a saját feke után és nincs veszélyesebb, mint egy rosszul szocializált kutya közel 500kg pontos harapással... Statisztikailag a rotik az élen vannak az olyan támadások listáján aminek emberi halál a vége... Nekem is van 2... Benned meg még annyi következetesség sincs, hogy egy kölyök korában bent tartott kutyát elképzelni nem tudod, hogy szoktass ki... A rottweiler pont neked való, csak majd a börtönben jusson ezedbe, miután megeszik valakit :D
2015. dec. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Kölyökkutyát okosabb lenne bent tartani. Persze nem csak az előszobában, hanem az egész lakásban, ott, ahol a gazdi tartózkodik. Nem a hideg miatt elsősorban!

Későbbiekben is kinti-benti tartás az ideális. Magyarul, a kutya ki-és bejárhasson szabadon.

2015. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Plusz még el is lophatják, meg is mérgezhetik brahiból. Sok a beteg ember. Mikor az enyém kicsi volt, folyton attól féltem mikor kint volt, hogy kilopják a kertből, hiszen látszik hogy értékes kutya. Van egy érteg aki simán képes erre, utána meg szaporítják....
2015. dec. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi a búbánatnak veszel kölyökkutyát DECEMBERBEN, ha nem vagy hajlandó fűtött helyen tartani?!?! Megedződik, persze, vagy épp kopogósra fagy. Vagy csökött marad egy életre, mert elfűti a kevéske energiáját ahelyett, hogy nőne, erősödne.

Mi a túróért nem lehetett tavaszig várni a "házőrző" beszerzésével, amikor már melegszenek az éjszakák?

Egy 9 hetes kiskutya ráadásul igényli a gazdák közelségét, most alakulna ki benne a kötődés egy életre és biztosítaná a problémamentes együttélést...


Mellesleg nekem kuvaszom van, szintén nem csivava, nyáron hoztuk el a tenyésztőtől, és következő tavaszig (!) bent lakott velünk a házban, legalább éjszaka. Nem csak kicsaptam az udvarra, hogy "házőrző, arra való, majd megszokja, különben is van ólja". Többletmeló, persze. Pisitakarítás, porszívózás, szétrágott cipők. Meg egy mára már 40 kilós jegesmedve, aki a szemem villanásából is ért, és amilyen gyengéd velem, olyan karakán az idegenekkel.

2015. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!