Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes rottweilernek van,...

9 hetes rottweilernek van, ami árthat ha éjszaka kint van? (Vidéken élünk, rókára, menyétre, ilyesmire gondolok. )

Figyelt kérdés

Nemrég hoztuk el, eddig is kint volt tartva, nem akarom ezt felborítani.

Van neki helye, kuckója, tehát megfázni nem fog, csak attól félek, hogy valami állat bánthatja. El van kerítve, de csak olyan 1,20 m magas a kerítés a kenneljén egyelőre.


2015. dec. 16. 08:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a gyerekedet is kint tartottad decemberben, hogy edződjön és kemény legény legyen belőle. Mert kb ezen a szinten van az amit mondasz/csinálsz.


Ha meg ennyire zavar téged, hogy a BABAKUTYA a GAZDÁJÁVAL legyen, akkor miért nem vettél már egy idősebb kutyát, ami lesz_rja, hogy egyedül van vagy sem?

A másik meg, hogy bármennyire is nehéz felfogni, a 9 hetes kölyök nem fogja védeni a portát, sőt, még el is lophatják. Nem egyedi eset, azt jó ha tudod, ha már 10 ezerért el tudják passzolni mert fajtatisztának látszik, akkor már megérte ingyen ellopni.


Nem lesz semmivel sem rosszabb "házőrző", ha nem fogja az utcán mindenki halálra simogatni, etetni amikor nem látod, és nem fagy meg (konkrétan megdögleni talán nem fog, csak lefagy a kiskutyáról ez-az, mint amikor neked fagy szét a lábad a hóban, mivel még kölyök, nem felnőtt) és ne adj isten ha ott van bent veletek, akkor közelebb kerül hozzátok.

2015. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Jól akarom csinálni, de el nem tudom képzelni, hogy felnőtt korában jól érezze magát egész éjjel a 1,5 nm-es előszobában"


Tavasszal nem lesz felnőtt a kutyád. Amúgy de, jól tudja magát érezni. És azon túl, hogy a megfelelő kötődés kialakul, a kutya szépen megtanulja a benti szabályokat is, amire egy kinti kutyának is szüksége van. Egy esetleges betegség, műtét (szilveszter !?)stb. során nem gond, ha be kell vinni.

2015. dec. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
81%
Egy roti akármennyire házőrző, nem kintre való télre. Amúgy is rövidke a szőre, szóval ha kint is lenne, egy jól szigetelt ház járna neki. De 9 hetesen, rövid szőrrel egy olyan kutyaházba, amin 1-2 centis lyukak vannak, minimum nem túl jófej dolog.
2015. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Én a felnőtt rotimat is beengedem télen-nyáron. Nem egyfolytában bent van, de amikor itthon vagyok és valami elfoglaltságom van, (tehát nem konkrétan vele foglalkozom) szívesen melegszik a szőnyegen fekve, vagy nyáron bejön hűsölni a konyha kőre.

Az a lényeg, hogy legyen lehetősége kimenni amikor akar.


Bentről is meghall bármit.

Velem is volt, hogy a gépnél dolgoztam a kutya mellettem horkolt, és egy szempillantás alatt felugrott, morgott, majd rohant ki az udvarra.


Egy ilyen kis kölyökkel rengeteget kell foglalkozni, rengeteget kell tanítani.

Nem fog annyira beszokni, hogy egy hatalmas szoba cirkáló legyen belőle.

2015. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Még ha a kutya bírja is a hideget, az ízületeinek nem tesz jót, főleg, amíg fejlődik. Semmivel nem lesz rosszabb kutya, ha bent lehet.
2015. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"Amennyi időt lehet, vele vagyok a ké munkahelyem mellett (ez napi minimum egy óra, és emellett a gyerkőc meg a férjem is foglalkoznak vele, ők többet vannak otthon). "


A kölyöknek NEM napi 1-2-3-x óra foglalkozás kell...hanem, hogy amikor csak otthon vannak a gazdái, VELÜK legyen egy légtérben...szokja őket, lásson-szagoljon, SZOCIALIZÁLÓDJON...kivágva a kertbe, napi 1-2 órát kint lenni vele NULLA

2015. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem akik lepontoztak nem értik mit írtam, nem azt, hogy a roti támadja meg a legtöbb embert, hanem azt, hogy a megtámadottak közül akkor a legbiztosabb, hogy meghalsz, ha egy roti támad meg.
2015. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
89%
Majd úgy jársz, mint egyik ismerősöm, a 9 hetes stafforddal, hogy reggelre megtalálták megfagyva a hűdefaxa szigetelt kutyaház előtt... A gazdának meg az volt a legnagyobb gondja, hogy most vette 30 ezerért. Hát most istenem, nem mindenkinek való kutya... Értem én, hogy kinti kutyát akarsz belőle varázsolni ne tartsd bent mert kutya a házba nem mehet még véletlenül se. De akkor vagy tavasszal vegyél kutyát, hogy télre már azért nőjjön egy kicsit, vagy vegyél egy nyamvadt szoba kennelt ha attól félsz, hogy oda fog szarni meg hugyozni. Ha erre sem vagy képes, akkor csak imádkozz, hogy reggel a gyerek meg az apuka ne úgy találja meg, hogy a kutyuska kővé dermedt...
2015. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 BlueW(olf) ***** válasza:
100%
Kérdező, bevallom, csak addig a mondatodig olvastam a hozzászólásokat: igenis, olyan világban élünk, ahol lelövik a kertben a kutyát. A szomszédom meglőtte a kutyámat, a 8 éves macskámat (később derült ki, az állatorvos nem ismerte fel a lövésnyomot, másiknál vagyunk azóta) és megölte a 2 hónapos kölyökmacskám (mert kilógott a kertbe, a szomszéd meg a házuk padlásablakából átlőtt hozzánk... nem tudom, mióta figyelte, hogy mit csinálunk). Egyébként egy 9 hetes kutyus, még ha nem lenne hideg, akkor sem szabadna kint tartani. Most hoztátok el egy új környezetbe, nem ismer semmit, nincs akihez odamenjen védelemért. Lelkileg nem is lehetne rosszabbul kezelni. Ennek nyoma maradhat a viselkedésén is. Plusz rövidszőrű, a staffordshire terrierem is emiatt (is) bent van a házban. Pedig nem puhány kutya, csakhogy vannak dolgok, amiket illene figyelembe venni.
2015. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz puska, hogy megöljék a kutyát:

[link]

2015. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!