Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy napi 2 óra kevés a...

Igaz, hogy napi 2 óra kevés a kutyával?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam már, hogy kevés, ha valaki csak 2 órát tud foglalkozni a kutyájával (kertben tartott) naponta. Nyílván hétvégén jóval többet. Sokan írják, hogy akkor ne is legyen kutya. Tényleg olyan kevés az a 2 óra? Mondjuk délután fél 6 és fél 8 között. Hozzátenném, nekem nincs kutyám, még jó darabig nem is lesz, de kíváncsi vagyok.
2015. dec. 16. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Az. A pároddal mondjuk elég lenne napi 2 óra? :)
2015. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Csak nézd a kutya szemszögéből a dolgot. Egy nap 24 órából áll, ebből 22-ben nem történik vele semmi, csak nézi ugyanazt a kertet, ugatja ugyanazt a postást, meg a szomszéd macskát... Ingerszegény, unalmas, interakciószegény egy intelligens társas lénynek.
2015. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Akumi: a gazda szemszögéből meg naponta legalább 8 órát dolgozni/tanulni kell, bevásárolni, főzni, mosni, takarítani, ingázni, családdal lenni, csekket befizetni, stb és esetleg még pihenni meg aludni is kéne valamikor... Szomorú, hogy a kutya ennyit egyedül van, de sajnos nem lehet mindenki háztartásbeli milliárdos, az élet nem tökéletes. 2 óra foglalkozás elég korrekt, nem sokan foglalkoznak vele ennyit.
2015. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
1 ora is eleg. A kutya kulomben elvan az o dolgaival, ugatassal, szaglaszassal, tisztalkodassal stb
2015. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Milyen szerencse, hogy nem kötelező kutyát tartani. Vagy be is lehet engedni a lakásba, és hoppá, rögtön több óra szociális érintkezést kap a kutya úgy, hogy a gazda látszólag a kisujját sem mozdította, mégis rengeteget tett azért, hogy a kutya jól érezze magát.
2015. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igencsak kevesen tartanának kutyát ha csak annak lehetne aki több mint 2 órát foglalkozik vele. xD Nem kell, hogy mindenkinek a kutyája körül forogjon az élete, és ezt úgy mondom, hogy az enyém akörül forog. Amúgy meg én nem mondtam, hogy ne engedje be, nem is arra a részére reagáltam, csupán a foglalkozás mennyiségére. Aki folyton azon vergődik, hogy minden kutyának tökéletes luxus élete legyen, az csak jó fusztrált lesz. Let's face it, magyar viszonylatok között napi két óra (+ "hétvégén jóval több") foglalkozás igencsak jónak számít. Sokkal jobb mint hordóban élni láncra verve 14 évig.
2015. dec. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Ja, értem. Szóval a gyereket is tök jó zsíros kenyéren tartani, mert sokkal jobban él úgy is, mint az etiópok? Az, hogy van rosszabb, nem kifogás semmire. Én még nem adtam fel, hogy kis felelősségtudatot neveljek az emberekbe.

És ugye kifejezetten a csak kertben tartott kutyákról volt szó, ha jól vettem le, azoknak meg akárhonnan nézzük, kevés a két óra történés egy napra, főleg hogy nyilván néha el is marad. A kutya falkaállat, kell neki az interakció a gazdájával, és nem csak mutatóba. Mert azért legyünk őszinték, az a két óra a legtöbb esetben nem szakszerű foglalkozást jelent, hanem gyakorlatilag kontaktus nélküli együtt sétálgatást, vagy szabályok nélküli káoszkodós játszást. Én sem törődöm napi két órát aktívan a kutyáimmal, sétálunk egy-másfél órát, abban van obedience gyakorlás, labdázás, trükközés, tereptárgyakon ugrás-kúszás-miegymás, de egyrészt az enyémek amúgy bent vannak, meg egész hétvégén egyás nyakán lógunk, másrészt meg száz emberből egy, akinek ezt jelenti a kutyázás. A legtöbben azt se tudják, mihez kezdjenek az állattal, csak ott van, meg cuki, meg simi. Az meg kevés. Még az a jobbik eset, ha legalább bandázni viszik ki, nem csak úgy póráz végén szaglászni, de a gazdával akkor sincs sok kapcsolata a kutyának. Nem lehet úgy egy értelmes viszonyt kialakítani, ha napi 22 órában fal van közöttünk. Tisztelet a kivételnek, mert azért van olyan, aki megoldja a kerti kutyával is, hogy frankó legyen minden, de ritka, mint a fehér holló.

Szóval aki nem akar rendes kapcsolatot a kutyájával, meg úgy általában nem akarja biztosítani azt, amire egy kutyának szüksége van, az ne kutyát tartson. Annyi más kisállat van, aminek viszont elég a napi két óra. Vagy el lehet menni menhelyre sétáltatni, a legtöbb helyen ölni tudnának napi két órára egy plusz önkéntesért. Át kell gondolni, és csak olyat vállalni, ami mindkét félnek a lehető legjobb.

2015. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

100%-ban egyetértek Akumival. Lehet mellédumálni, de nem kötelező kutyát tartani. Ha meg tart az ember és kell annak a fránya kutyának a sok foglalkozás, akkor tessék megoldani és nem nyafogni.


Mikor kórházba jártam és a sürgősségin virrasztottam valakivel, akkor is ahogy hazamentem hajnalban hulla fáradtan félig már aludva, első dolgom volt elvinni egy fél órás sétára a kutyát, mert ennyi a minimum, ami reggel jár neki! Sokszor hüledeznek a futtatós ismerős gazdik, hogy én másik kerületből járok oda és még mellette mennyit sétálunk és én biztos időmilliomos vagyok, stb. Nem, csak én hülye egy jó aktív keveréket választottam annak idején magamnak, mert milyen aranyos volt ugye, és rögtön kiderült, hogy napi 1,5 óra lötyögés neki lósz.r és többet kell menni vele meg feladatoztatni, meg bandázni vinni.


A kertben tartott kutyának elég a 2 óra foglalkozás, ha mondjuk ebből 1 óra séta a környéken, aztán 1-vagy fél óra a labdázás, tanítás ÉS előtte/utána azért be is van engedve a házba.


Nyilván nem kattan be ha csak 1 órát foglalkozik vele az ember napi szinten, de akkor meg nem kell csodálkozni, ha kitörő lelkesedéssel fogad minden kis figyelmet, meg ugrál, meg ugat és felássa a kertet.


Én nem értem amúgy, olyan jó dolog elsétafikálni egy kutyával, simán elröpül az a 30-60 perc, az ember is felfrissül. Nyilván egy pórázon rángató kutyával annyira nem kikapcsolódás, de hát akkor meg először meg kell tanítani a fegyelmezett sétát és utána már az lesz :)


Nyilván amúgy más az igénye egy border collienak, németjuhásznak, csivavának és egy angol bulldognak. Nem mindegy, hogy 1 vagy 11 éves. A bulldog simán elheverészik a gazdi közelében és elsétafikál 1 órát, a border meg mondjuk intenzív labdázást és feladatoztatást igényel, emellé meg még szívesen elrohangál 2 órát.

2015. dec. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Kertben tartott kutyával kevesen foglalkoznak 2 órát. Ne aggódj, mert nem kevés. Ha fiatal, nagy testű, nagy mozgásigénnyel, akkor 2 óra séta/játék mindenképp kell, később ha már idősebb nem kell ennyit aktívan sétáltatni stb., elég ha együtt vagy kint vele a kertben, és kevesebbet mozgatod. Kutyától is függ, vannak energiabombák, akik szétrágnak mindent ha nincsenek jól lefárasztva, és vannak nyugisabbak.
2015. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
90%
Még mindig nem értem, MINEK KELL A KUTYA, ha csak ki van cseszve a kertbe és megsimogatják a fejét párszor, esetleg eldobnak neki pár labdát...ezért kár a kiadásért, energiáért...most vagy társ, és tényleg ÉLVEZZÜK a dolgot, vagy kényszer és akkor NE tartsuk...
2015. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!