Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is kevés ennyi...

Szerintetek is kevés ennyi táp naponta?

Figyelt kérdés

Menhelyről hoztam ki egy kutyát kicsit több, mint egy hete.

Egy rottweilert.

Csirkés Brit prémium tápot kap. Naponta kb 45 dkg-ot az L-es méretből.

Ha nem vagyok itthon, akkor apámmal szokott lemenni sétálni.

Ő pedig megvan győzödve róla, hogy kevés neki enni táp naponta.

Vol olyan nap, amikor nem voltam itthon, hogy több, mint egy kg(!) tápot megetetett vele.

Tény, hogy soványabb még a kelleténél, de eddig fizikailag nem is volt túlságosan terhelve.

naponta 4 alkalommal van lent. A legrövidebb séta is 30 perc, de azok is csak reggel munka előtt. Napközben lent szoktunk lenni egy séta alkalmával 45-90 percet és az intenzív séta.

Most akarok majd vele elkezdeni labdázni, mentálisan is foglalkozni vele, csak először szoktatni akartam a sétákhoz a környékhez.

Szerintetek is kevés ennyi táp neki naponta ?


2015. dec. 7. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
azt nem tudom, hogy kevés e,de az biztos nem tesz jót neki ha egyszer 15dkg-ot kap, máskor meg egy kilót.. a moszkvai kutyánk nem kap szerintem egy kilogramm tápot. Ha kevésnek találjátok akkor fokozatosan emeljétek.. esetleg plusz jutalomba valami a nap folyamán, ne hirtelen. Amúgy minden kutyának más mennyiségű ételre van szüksége..
2015. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*45dkg
2015. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy milyen idős a kutya, de egy átlagos felnőtt roti méretű kutyának reális a 450 gramm egy napra. Nekem 70 kilós kutyáim vannak és 600 grammot kapnak. Nyílván egyedileg változhat a szükséges kaja mennyisége a kutya egészségi állapota és aktivitása szerint is.
2015. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha azért gondolja,.mert kunyerál a kutya, akkor gyorsan le kell állítani. A kutyát és apukádat is. Nem tesz jót, ha túleteti. Ha szemre találja kevésnek a tápot, akkor magyarázd el neki, hogy minden fontos tápanyag megvan benne, attól, hogy a tálban kevés, még tápláló. Ha azt látod, hogy a kutya a 450 g táp mellett fogyni kezd, akkor emeld az adagját.

De a napi egy kiló táppal apud rövid úton ki fogja nyírni. Nem azért eszi meg, mert éhes, hanem azért, mert előtte van.

2015. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek !


4 éves kutya. Nem tudom miért hiszi, hogy nem elég neki, de kb. mindenre ráfogja. Ha kunyerál, akkor azért, ha jön utánam a lakásban, akkor azért jön, mert éhes. Mert a jól lakott állat szerinte nyugton van.

Az a mániája, hogy a menhelyen keveset kapott. Ha nálunk idővel eltelidődik, akkor nem eszik majd ennyit.

Hiába mondom neki, hogy ennyinek elég nek kell lennie. De csaj azt szajkózza, hohy egy ekkora kutyának ez kevés.

Szinte meg van sértődve, hogy nem adok neki többet.

De csak azért is ad neki kég ha nem vagyok otthon...

2015. dec. 7. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A jóllakott kutya = túletett kutya = előbb-utóbb beteg kutya. Ha egy kutya annyit kap enni, hogy már nem kér többet, az jelentősen túl van etetve. Az enyémek például tuti, hogy meg tudnának enni mégegyszer ennyit is.
2015. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor elég a kaja, ha jó kondiban van tőle a kutya. Semmi mást nem kell nézi. Ha kicsit sovány, akkor valószínűleg tényleg kevés neki, bár nyilván nem annyira, hogy rögtön kilószámra kelljen beletolni, csak mondjuk 45 deka helyett kaphat 50-55-öt.

Apádnak meg mesélj hosszan és részletesen a gyomorcsavarodás veszélyeiről, amit az egyszerre nagy mennyiségű táp etetése okozhat, és pikk-pakk belehal a kutya. De ha nem is kap gyomorcsavart, egy kiló táp, meg fél liter víz, amit ráiszik, húzza le a gyomrát, nyújtja a gyomortartó szalagokat, növeli a későbbi gyomorcsavar kockázatát. Szóval próbálja meg elfelejteni ezt a kilószámra tömöm a tápot a kutyába témát.

2015. dec. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!