Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a megoldás?

Sandwich kérdése:

Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy májusban az utcáról befogadott hím kb.3 éves tacskó keverékünk. A kezdetektől fogva szökik, főleg a szukák miatt. Ha a kerítést teljesen becsináljuk, lezárjuk a réseket, amiken kimegy, akkor addig vonyít, ugat, amíg nem mehet ki. Mostanában a szomszéd utcában lévő két kis szukához megy. Ha elmegyek érte 1-2 óra múlva, akkor hazajön magától, nem kell unszolni. Ha kint marad az udvaron, egyből elmegy, ha beengedjük, akkor 1-2 óra múlva megint nyüszít, míg ki nem engedjük. Már csinált bosszúból egy-két csúnya dolgot, nem bírjuk megnevelni. A család már nagyon kivan, egyébként nagyon okos, aranyos, szeretnivaló kutya. Mi lenne a megoldás? Ivartalanítás (bár azt olvastam, hogy ez biztos, hogy nem 100%-osan segít a helyzeten) vagy esetleg egy lány kutya örökbe fogadása, bár ez ellen nagyon ágállnak a szüleim. Esetleg nincs a menhelyen olyan, hogy pár napra hozzunk el egy szukát?

2015. dec. 17. 11:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem sérti fel, mert ha elég határozott vagy, akkor meg fog indulni és menni fog.
2015. dec. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, köszi.
2015. dec. 17. 20:12
 13/19 anonim ***** válasza:
És mit szólt a kutya? :)
2015. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát nehezen, de azért jött, meg közben parancsoltam neki, hogy "gyere", aztán végül is sikerült. Sajttal megtanítottam ülni is, most már talán jutalomfalat nélkül is megcsinálja, ilyenkor megsimogatom.
2015. dec. 17. 21:29
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, te engeded ki, hogy egyedül csavarogjon az utcán? Tudod, hogy ez törvénybe ütközik? Amellett, hogy hihetetlen felelőtlen is vagy ezzel! És persze, hogy nyüszít a kutya, hisz gyönyörűen megtanítottad neki, hogy ha elég sokáig nyüszít, akkor kiengeded! Illetve persze, hogy lecövekel, hisz szintén ügyesen megtanítottad, hogy ha eléggé hisztizik, nem kell veled mennie!


Vagy kutyaiskola, mert ezt a helyzetet te már nem fogod tudni kezelni, vagy egy másik, felelősebb gazda, aki rendesen foglalkozik vele és nem csapja ki az utcára, hadd üsse el egy autó, hadd fedezze be a szomszéd szukákat.

2015. dec. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem engedem ki, kifér a kerítéslécek között. Viszont, ha nincs kiengedve, napokig nyüszít, megőrjítve ezzel a szomszédokat és persze minket is, mert nem tudunk aludni. De azért megpróbálom megnevelni.
2015. dec. 17. 22:27
 17/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Amíg a kerítést nem csináljátok meg, addig felügyelet és/vagy póráz nélkül NE legyen a kertben, nehogy szökjön. Szomszédoktól kérjetek türelmet kedvesen, udvariasan.

Naponta legalább 2-szer 1 órát sétáltassátok és mellette otthon tanítsátok

2015. dec. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Menni fog, kérdező, csak ne sajnáld, legyél határozott vele. A kutyának is erre van szüksége, hogy olyan gazdija, vezetője legyél, aki elvárja az engedelmességet.

Ha valamit jól csinál (pl. nem akar menni, de végül határozott hozzáállásod után mégis elindul és megy), akkor dicsérd meg nagyon, lelkesen, hogy érezze, hogy most a gazdi örül, és a jól csinálta, amit tett.

2015. dec. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Rendben, úgy lesz, köszönöm a biztatást
2015. dec. 19. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!