Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám trükkökre tanítani...

Hogy tudnám trükkökre tanítani a tacskómat?

Figyelt kérdés

Most 10 hónapos kb.

a szoba tisztaságra már sikerült megtanítani, meg hogy ha kaját kap akk megvárja még odarakom neki...nem kapkod.

Meg mostmár végre nem ugat meg mindenkit az utcán...bár előfodul azért.


Ülésre meg csak akk reagál ha kaját lát a kezembe,ha nincs nálam semmi akk mondhatom neki h "ül", baszik rá. :D


Valamint ha megyünk sétálni állandóan húz...elég erőteljesen

Azt szoktam ilyenkor csinálni h visszahúzom és csak annyira engedem a pórázt h mellettem tudjon csak sétálni,de akk is rángat azért :/


Elsősorban az ül,marad,mellettem jön parancsokat akarom megtanítani neki valahogy.

Vkinek vmi ötlet? :)



2015. dec. 17. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen pórázzal sétáltatod? Fix, vagy flexi?
2015. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is tacsigazdi vagyok :)

Az ülés parancshoz köss kézjelet. Tartsd a kaját a kezedben, de úgy, hogy ne lássa, így add ki a parancsot. Ez lehet egy ökölbe szorított kéz, vagy az ujjaid összezárva. Ha leül, megkapja a kaját. Aztán elkezded, hogy nem mindig van kaja a kezedben... a végén már a kézjel is elég lesz, le fog ülni, és nem lehet biztos, kap-e valamit, így leül majd.


Amúgy a kiképzéshez használhatsz klikkert is, nekem bevált, de arról sok minden van a neten is.


Séta közben a jó viselkedés néha klikkeléssel és jutalomfalattal honoráld, így megtanulja, jól viselkedni megéri. Az utcán néha váratlanul dobd be az ülés parancsot is, meg a többit, amit tud, így megtanul ingergazdag környezetben is figyelni rád.


Megkérdezhetem, a szobatisztaságot hogy tanulta meg? Mennyit van egyedül egy nap?

2015. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.2fix póráz van összekötve


2. szobatisztaságra zgy tanítottuk h eleinte sokat vittük le...

de ha bepisilt/kakilt akk leszidtuk

Most már ha kell neki valami jelez, nyüszög az ajtónál.. :)

ha meg néha becsúszik egy baleset, akk már szégyenli is magát,elbújik valahova akkor :D

2015. dec. 17. 14:52
 4/7 A kérdező kommentje:
nincs olyan sokat egyedül..max 3-5 órát van egyedül néha
2015. dec. 17. 14:53
 5/7 L03 válasza:
Van egy jo konyv az a cime 101 kutyatrukk itt nagyon jol leirnak mindent ha erdekel nezd meg
2015. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kutya tanítása, nevelése nagyon szerteágazó. A kutyaiskolát javaslom, mert a leírtak alapján még nem érted, hogy hogyan is gondolkozik a kutyád. Ezt pedig itt sok száz oldalban lehetne csak kifejteni.
2015. dec. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Azt szoktam ilyenkor csinálni h visszahúzom és csak annyira engedem a pórázt h mellettem tudjon csak sétálni,de akk is rángat azért :/ "

Naná, hogy. Mert nem húzni kell, mert arra húzással reagál. Vagy rántani kell, vagy megpöccinteni: a lényeg, hogy kizökkenjen, vagy kipróbálni a cövekelős vagy a fordulós módszert. Nem minden kutyánál válik be ugyanaz :)


"Ülésre meg csak akk reagál ha kaját lát a kezembe,ha nincs nálam semmi akk mondhatom neki h "ül", baszik rá. :D "

Meg kell tanulni kivezetni a jutalomfalatok használatát. Ehhez többféle, különböző értékű jutalomfalatot érdemes használni: ha egy feladat egy adott nehézségi fokon már megy, akkor lehet megkeverni a jutalmat: néha értékesebbet adni, néha értéktelenebbet, néha csak szóbeli dicséretet és buksisimit stb. (Ha nehezedik a feladat, pl. izgalmasabb a helyszín, vagy valami el tudja vonni a kutya figyelmét pl. vendég érkezett, akkor természetesen nő a jutalom értéke.)

Az is egy megoldás, hogy néha a zsebedből kapja a jutalmat, néha a polcról, néha az anyukádtól/lakótársadtól/valakidtől így nem szokik hozzá ahhoz, hogy csak akkor van meló, ha előkerül a jutalomfalat. (Klikkerrel, könnyebb: megvan az azonnali pozitív visszajelzés, és tudja, hogy következik még valami jutalom.)



"A kutya tanítása, nevelése nagyon szerteágazó. A kutyaiskolát javaslom..." Ha nincs a környéken normális(!) kutyaiskola, akkor alternatív megoldásnak a szakirodalom is jó lehet. Magyarul pl. Karen Pryor Ne lődd le a kutyát! c. könyvét tudom ajánlani.

2015. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!