Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó házörzőt keresek! (Többi...

Jó házörzőt keresek! (Többi lent) (? )

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő kutyatartó lennék. Kertesházban lakok. A pénz nem akadály meg tudom oldani. Nem éhezne, szomjazna. Mindennap tudnék vele foglalkozni, szeretetet adni neki. Lenne helye normálisan. Szerető családba kerülne. Családbarát, rövidszörű, tanítható, megfélemlítő külsejű, nagytestű, jó házörző kutyát keresek. Tavaszra terveztem ezt az egész kutyavásárlást+a többit. Hogy legyen időm felkészülni. Kölyökként szeretném magamhoz venni és nem szeretnék keverék/menhelyi kutyát. Fajtatiszta, egészséges kutyát szeretnék. Kutyafajtátak tudnátok ajánlani? Aki tud írjon tanácsokat (szívesen fogadom őket), kenneleket ahonnan érdemes kutyát vásárolni, boltokat ahol be tudom szerezni az összes szükséges dolgit a számára! Köszönöm!

2015. dec. 20. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

En csak annyit szeretnek megjegyezni, hogy kutyat ezelott 100 evvel tartottak hazorzesre.


Ha a biztonsag a fontos, akkor szereljetek fol riasztot, kamerat, akar a rendorsegre bekotve. Manapsag aki tenyleg be akar torni, az percek alatt kiiktat akarhany, akarmilyen kutyat. :( Egy kutya max arra jo, hogy elriasszon egy 6 eves purdet, aki cseresznyet akar lopni.


Ugyhogy a "hazorzes" ne legyen egy fo szempont a kutya valasztasanal.


Minden jot! :)

2015. dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát az elsőnek igaza van meg nem is. Az igaz hogy a profik ki tudnak iktatni kutyát, DE általában ezek a magyar betörők pitiáner lúzerek és hozzájuk képest a kutyának baromi jó szaglása van meg nagyon okos a füle is elég jó. és az már elég ha elkezd hangosan, mérgesen ugatni. Szerintem vegyél kuvaszt az elég jó házörző...
2015. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő kutyásnak általában nem való házőrző fajta, de a te döntésed, mindenképpen alaposan olvass a kiválasztott fajta után. :)

A legjobb házőrzők a pásztorkutyák. Közülük ajánlom a kuvaszt, komondort, moszkvai őrkutyát és a sárhegyit is.

A másik csoport, akik még jók erre a célra a szolgálati kutyák (munkakutyák). Közülük én leginkább a rottweilert javaslom, de van még a németjuhász (munkavonalú), a bullmasztiff és a dobermann is, bár utóbbi eléggé fázós.

Mindegyik felsorolt fajtához tapasztalt, határozott és "erős kezű", de higgadt gazda kell! Én inkább először egy jelzőkutyát vennék, aztán szereznék be mellé egy nagytestű őrzőt. Remek jelzőkutyák pl. puli, mudi, sheltie stb. Ők első kutyának is valók, könnyebben kezelhetők, mint nagytestű "rokonaik".

Sok sikert! :)

2015. dec. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen. Fontos számomra a biztonság. És elsőként nem is ezért szeretnénk kutyát. Hanem azért mert már régóta vágyunk egyre és végre megtehetjük. De azért keresek 'házörzőt', hogy megállja a helyét. Nem szeretnék egy 'puncinyalót'. Félelmetkeltő, okos, barátságos kutyát keresünk. De köszönöm az eddigieknek.:)
2015. dec. 20. 12:33
 5/11 anonim ***** válasza:
németjuhász
2015. dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A német juhászkutya jó választás lenne. Nagyon okos, tanulékony, kezes kutyák. Az amerikai bulldog is kiváló házőrző, és már a megjelenése is komoly visszatartó erő, de ahhoz már nem árt némi kutyás tapasztalat. Talán még a rottweilert is tudnám ajánlani, de hasonlóan az ambullhoz, határozott, következetes gazdát igényel. Ha az utóbbi kettőnél döntesz, akkor ajánlatos egy kutyasuliban megtanulni az alapvető szabályokat, kialakítani egy egészséges, kutya-gazdi viszonyt.
2015. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék az előző kommentemhez, hogy nem feltétlenül kell fajtatiszta kutya. Én már menhelyről is hoztam német dog szerű keveréket, és minden szempontból eddigi legjobb kutyám volt. Szép volt, imádta a gyerekeket, szófogadó volt, és kiváló házőrző is volt. A menhelyes kutyák nagyon hálásak tudnak lenni, ha egy szerető családba kerülnek.

Érdemes szétnézned a környező menhelyeken. ;)

2015. dec. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Meggondoljuk:))
2015. dec. 20. 14:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom a riasztót. Kezdőként házőrzőt? Felejtős. Eleve, mire "munkába állhat" az legalább egy év. Másrészt könnyen hatástalanítja, aki be akar menni.
2015. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Házőrzésre a nagytestű pásztorkutyák valók leginkább (komondor, kaukázusi juhász, kuvasz stb.), de azért hozzájuk szükséges egy karakán gazdi is. Nagyon határozott, higgadt gazdát igényel. Kicsi kortól hozzá kell őket szoktatni a napi sétához, autóhoz, más állatokhoz.

Esetleg céljaidnak megfelel még a roti is, de fontos lenne a kiskori szocializáció, kutyaovi, suli, hogy később is kezelhető legyen.

Rövidebb szőrű kutyákat nem tartunk kint, mert nemcsak fáznak, hanem tönkremegy az egészségük, ízületeik is. Tehát ha csak kertben tartanád, akkor a rövidszőrű kitételt felejtsd el.

2015. dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!