Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt buszozáskor?

Miért csinálja ezt buszozáskor?

Figyelt kérdés

5 éves ivartalan, kistestű, keverék kan. Imádja a buszokat, legalább is én úgy látom. Az utcán ha busz jön, le sem veszi a szemét róla, ha éppen buszmegálló mellett megyünk el, fel akar szállni a nyitott buszajtón, volt, hogy zebrán is képes volt megállni, mert épp egy busz előtt mentünk át, és neki azt látnia kellett.

Városban lakunk, el szoktam vinni pár hetente busszal, falura a kutyát. Olyankor amint odaérünk a buszvégállomásra, és meglátja az első buszt, elkezdi felspannolni magát, remegni kezd (amire rendre megkapom a körülöttünk lévőtől, hogy jajj, szegény, hogy fázik), majd mikor felszállunk, végig nyűszíti az utat. Nem hangosan, nem idegesítően, inkább olyan "csak, hogy csináljak valamit" módon. Előfordul, hogy csendben is van, de ez a ritkább. Hazafelé már nem csinálja olyan sűrűn, olyankor fáradtabb, de a probléma nem szűnik meg teljesen, és a remegés is megmarad, csak visszafogottabban felszállás után.

Jól gondolom, hogy az izgatottság miatt van ez? Kocsiban is csinálja, de ott nem mindig. Érdemes megpróbálni erről leszoktatni? És ha igen, hogyan?

Alapvetően nem idegesítő, szerintem a buszon az emberek nem is hallják az egész procedúrát, csak hangosabb részleteket.


2015. dec. 20. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Felpörgeti magát a busztól, ezt jól látod. Nem lehet félelem, hiszen akkor hat ember kéne, hogy felhúzzátok a buszra (láttam már ilyet, egy kis keverék úgy ordított az ajtóban, mint akit nyúznak...). :D

Ő ilyen, ez turbózza fel az agyát. Az enyém a bicajosokat bámulja kigúvadt szemekkel, de sose kergeti őket vagy megy utánuk. Egyszerűen tetszik neki, nyüszög és örül, hogy láthat egy biciklist. :D

2015. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam :D
2015. dec. 20. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
A miénk nem nagyon buszozik, inkább autózik, de tudja, hogy ha autó, akkor az marha jó helyre viszi és ő is izgatott lesz. Dumálni már csak a végcél előtt szokott, mert mindig ugyan oda megyünk kocsival (telek) és ott nagyon szeret lenni. Úgy lövi ki magát az autóból, amint csak lehet.
2015. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De cuki lehet és a biciklis kutyus is. Annyira eltudom képzelni :):):)
2015. dec. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám autóval szokott utazni, és attól pörög be, de nagyon. Tudják ők, hogy valami élmény jön az utazás után, szerintem azért őrülnek meg ennyire. :)
2015. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. dec. 21. 15:15
 7/8 elwera ***** válasza:

Egy ismerősnek van kis yorki és az amikor kocsival viszik, szintén elkezd remegni.


Én is azt hittem, hogy fázik, mondtam a gazdinak vegyük fel, de a gazdája mondta, hogy nem, hanem ilyenkor ideges és felpörgeti magát. Azért felvettük, de akkor se hagyta abba a remegést.

2015. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A miénk a lovaskocsit szereti :D
2015. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!