Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltékeny lehet az udvaron...

Féltékeny lehet az udvaron tartott kutyám a szobakutyámra?

Figyelt kérdés
Vajon ő szomorú azért,mert ő nem jöhet be? Azt hiheti,hogy őt nem szeretem annyira? A kicsire sokszor morog ha kimegy,nem bántja,csak csúnyán morog rá,pedig a kicsi csak játszana,igaz a nagy már 9 éves,a kicsit 4 hónapos,lehet,hogy csak nincs kedve már játsszani? Vagy miért utálja?
2010. márc. 23. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rangsor rendben lenne akkor elfogadná mindenki a helyét. Ez nem gonoszság. Nekem is bent van a kutyám de egyik kintinek sem volt ellenvetése. Ha mindkettővel foglalkozol akkor nem lehet baj hogy hol vannak. De lehet hogy nincs baj, csak helyre teszi mert még kölyök.
2010. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet. Az én német juhászom is mint ha szomorú lenne, amikor a kis német spicc-emmel játszok. A 13 éves kaukázusi juhászom pedig szintén megmorogja, amikor ott ugrál körülötte. Szerintem ő már nyugalomra vágyik, nem ugrándozó kis szőrmókra.
2010. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Előzőnek: Szerintem meg arra vágyik, hogy vele is foglalkozz egy kicsit, ne csak a cuki kis szőrgombóccal.

Én nem tartom tisztességesnek, hogy az egyik kutya bemehet veled a házba, el van kényeztetve, puha szőnyegen/kanapén alszik, míg a kerti kutya egész nap arra vár, hogy kimenj vele játszani és kapjon egy kis simogatást. Nekem biztos nem lenne szívem kizárni az egyik kutyát és elviselni a másik csalódott pillantását.

2010. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De mégsem hozhatok be egy nálam nagyobb kutyát a házba,aki életében nem hagyta,hogy megfürdessem,mert kiskora óta retteg a víztől,és hullik a szőre is rendesen. Vele is foglakozom amennyit tudok,főleg,hogy itt a tavasz,jó idő van,sokat járok ki hozzá,sétálni is elviszem időnként,hogy ne csak az udvaron legyen,és ugyan úgy szeretem.
2010. márc. 23. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:

El kéne végre fogadni hogy a kutyák NEM EMBEREK. Nem úgy gondolkoznak mint egy ember. Ha te azt látod hogy féltékeny akkor nem az! Mert ez egy emberi érzelem. A kutya pedig nem ember mint mondtam. Nincs náluk olyan hogy mi a tisztességes.

Amikor te azt látod hogy féltékeny akkor valójában rangsorproblémák vannak. A kinti kutyád (felteszem jogosan, mivel idősebb, nagyobb, régebbóta van ott) feljebb képzeli magát a rangsorban mint az új kiskutya (szerencsétlen esetben akár feléd is). Épp ezért ellenkezik a logikájával, hogy ő van följebb mégis a kiskutya a kiváltságos és mehet be. Amikor találkoznak akkor megpróbálja kifejezére juttatni fölényét.

Az én kutyáimmal meg az a helyzet, hogyha tisztázva van a rangsor akkor a kutyák nem szólhatnak semmit (és nem is akarnak mert nekik tökéletesen jó ha az ember irányít, csak azt ki kell érdemelni). Ezen kívül egészen véletlenül pont az a kutyám van bent velem aki amúgy is alattam van közvetlen a rangsorban, az összes többi kutya fölött...

Azért meg elnézést hogy így tartom őket, sajnos nincs akkora lakásom ahol elférne ennyi kutya, viszont a kertem bazinagy. Az öreg kutyát meg nem tarthatom kint. De ő is mindig menne ki és a többi is imád kint lenni. Ugyanúgy foglalkozom velük, nevelem őket, játszunk, iskolába járunk stb az egyetlen különbség hogy az egyik bent alszik a többi meg kint. Nagyon jól érzik magukat, szépek, okosak, vidámak, tehát akkor hol is van itt a nagy szenvedés? Ha jól nevelsz egy kutyát, és nincsenek előnyei abból hog bent van (pl nem foglalkozol vele többet mint a másikkal, nincs elkényeztetve) akkor minden döntésed elfogadja.

2010. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem jó ha 2 kutyát külön kezelsz, ha mind a kettő a tied. Vagy mind a kettő kinn ,vagy benn. Ez a kinn benn.Előbb utóbb rossz vége lesz. Rangsor probléma is lehet,de attól még a kutyák képesek érzelmekre. Aki mást mond, az nem élt még együtt kutyával.
2010. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(2-vel előttem lévő) Mért ne lehetnének a kutyáknak emberi érzéseik? Az enyémnek vannak! Pl. amikor órákat játszom vele és utána elkezdek játszani a telefonomon és nem figyelek a kutyára akkor nyüszög és bújik hozzám. És eddig már 3 iphone-omat is tönkretette. Szóval a válasz a kérdésre IGEN!
2010. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy nem képesek érzelmekre mert nagyon is képesek, de NEM EMBEREK!

Én is mesélhetek valamit... Volt egy nő, szépen eléldegélt a két kutyájával. A két kutya imádta egymást, de aztán jött egy harmadik, egy fiatal. Először rosszban voltak, hát persze új kutya, randsor stb. Aztán a nő szépen átvette a vezetést és a bajok megszüntek. Igenám, de egyszer a két első kutya közül az egyik beteg lett és meg kellett műteni. Lett egy nagy varrás az oldalán. A nő hazavitte, ápolgatta. És mit gondol ilyenkor az ember? Szegény sajnálatraméltó kutyus, most jobban kell szeretni. Hát persze ez természetes. Csakhogy a kutyák máshogy gondolkoznak. Épp ezért amikor a nő nem figyelt egy kicsit, ők beszabadultak hozzá és majdnem megölték. A nő alig tudta megmenteni. Az egyik támadó ugye a régi kutya volt aki imádta. Aztán külön kellett őket tartani. Mert a kutya nem ember, ő falkaállat, ahol a gyengének nincs helye mert veszélybe sodor mindenkit. Vannak keményebb kuyák akik előtt ha földre kerülsz, akár életveszélyes is lehet... Ez van. Tudom illuzióromboló, de aztán ha ezt megszokja az ember akkor neki is meg a kutyának is sokkal jobb mert tudjuk mire van szüksége és nem saját magunkból indulunk ki.

8 éve élünk így. Egyik kutya bent alszik, a többi kint. Ez csupán a különbség. Mégis mind nagyon boldog, és szétfogadó. Nem ettől függ a dolog hanem az összes többi dologtól amit a gazdának adni kell.

2010. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
10:10-es,értsd meg,hogy a nagykutyát nem hozaóhatom be,mert soha nem volt fürdetve,és ekkora állatot nem is tudnék hova rakni egy kis házban. Egy meztelen kutyát,meg mégsem rakhatok ki az udvarra. Remélem idővel elfogadja a nagy a kicsit,és nem fog ennyire morogni rá.
2010. márc. 24. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!